A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 257
71 927
113
Megy valahova gyakorlatra gondolom. Valaki esetleg tipp, hogy hova?

"US Army 1st Armored Brigade Combat Team, 1st Infantry Division arrived in Belgium on a nine-month rotation on January 20, 2019.
This is the fourth Atlantic Resolve armored brigade combat team rotation. " ?

Románia vagy Ukrajna?
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Emberek, egy érdekes gondolat ötlött fel bennem. Lehet, hogy valós haszna nincs, de azért leírom.:)
Mi lenne, ha lövészdandárok (a közepes és a nehéz is) lövész zászlóaljaiban lenne egy tűztámogató (vagy valami ilyesmi) század vagy a századokon belűl egy tűztamogató szakasz (ez az a rész amihez hülye vagyok, hogy hogyan érdemes felépíteni). Ezek a kerekes APC/IFV-k 105-ös vagy 120-as löveggel.
Tehát valami ilyesmi:
search

Az alap ötlet az, hogy ezek tudnák tehermentesíteni a harckocsikat a gyalogság támogató szerepkörben. Így azok tudnának a támadással/ellentámadással foglalkozni. És ezek mehetnék a páncéltörő osztályhoz is akár. (Bár oda én csak 120-ast küldenék.)
Szóval ennek lenne gyakorlati haszna vagy túl keveset iszom?:D
 
  • Tetszik
Reactions: Dactilus

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 742
4 485
113
Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
Megnéztem szerintem a lényeg:
1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
Megnéztem szerintem a lényeg:
1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??
Szerintem a Carl Gustavokra gondolhatott, abban az esetben gyanakodnék másra, hogyha egy másik mondatban megemlíti a Carl Gustavok vételét, és utána még egyszer rátér megnevesítetlenül valamilyen páncéltörő eszköz beszerzésére, de ilyen szerintem nem volt.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
Megnéztem szerintem a lényeg:
1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??
Benkőt bírom.
Megint jöttek azzal a hülyeséggel, hogy nato "kötelezettség" azt azonnal helyre tette a csajt. hogy elsősorban az ország szuverenitása miatt lesz légvédelem és a magyaroknak lesz a védelem és nem a nato seggnyalás miatt és a nato csak mellékes.
1 milliárdból meg lehet jó vasat venni, ami nem amcsi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 361
43 713
113
Benkőt bírom.
Megint jöttek azzal a hülyeséggel, hogy nato "kötelezettség" azt azonnal helyre tette a csajt. hogy elsősorban az ország szuverenitása miatt lesz légvédelem és a magyaroknak lesz a védelem és nem a nato seggnyalás miatt és a nato csak mellékes.
1 milliárdból meg lehet jó vasat venni, ami nem amcsi.
Az Iris T SL szerintem valamilyen formában benne lesz a végén, lehet hogy nem MEADS, mint ahogy tippeltem először hanem Falcon + Nasams, de egyik jobb megoldás mint a másik! Az utóbbi megoldás meg elméletileg bele is férhet az 1 milliárdba bőven, és meg meg is vagyunk, multispektrális széttelepíthető korszerű vezetési pont alá integrált jó túlélőképességű eo/infra + radaros rendszerek egymást kiegészítve, nem 5 milliós rakétákkal. Ebben a térségben sokáig tenné a dolgát megnyugtatóan én azt gondolom!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
Megnéztem szerintem a lényeg:
1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Megy valahova gyakorlatra gondolom. Valaki esetleg tipp, hogy hova?

Lengyelországból jönnek, Kassa - Hidasnémeti - Lökösházán át Romániába mennek. Havonta 1-2 szerelvény mindig van oda-vissza. Zömében nehéz technika, de van köztük könnyű is, érdekes módon, Styker soha nincs közöttük. Én úgy tudom, hogy havonta váltogatják egymást.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Emberek, egy érdekes gondolat ötlött fel bennem. Lehet, hogy valós haszna nincs, de azért leírom.:)
Mi lenne, ha lövészdandárok (a közepes és a nehéz is) lövész zászlóaljaiban lenne egy tűztámogató (vagy valami ilyesmi) század vagy a századokon belűl egy tűztamogató szakasz (ez az a rész amihez hülye vagyok, hogy hogyan érdemes felépíteni). Ezek a kerekes APC/IFV-k 105-ös vagy 120-as löveggel.
Tehát valami ilyesmi:
search

Az alap ötlet az, hogy ezek tudnák tehermentesíteni a harckocsikat a gyalogság támogató szerepkörben. Így azok tudnának a támadással/ellentámadással foglalkozni. És ezek mehetnék a páncéltörő osztályhoz is akár. (Bár oda én csak 120-ast küldenék.)
Szóval ennek lenne gyakorlati haszna vagy túl keveset iszom?:D
Emberek, egy érdekes gondolat ötlött fel bennem. Lehet, hogy valós haszna nincs, de azért leírom.:)
Mi lenne, ha lövészdandárok (a közepes és a nehéz is) lövész zászlóaljaiban lenne egy tűztámogató (vagy valami ilyesmi) század vagy a századokon belűl egy tűztamogató szakasz (ez az a rész amihez hülye vagyok, hogy hogyan érdemes felépíteni). Ezek a kerekes APC/IFV-k 105-ös vagy 120-as löveggel.
Tehát valami ilyesmi:
search

Az alap ötlet az, hogy ezek tudnák tehermentesíteni a harckocsikat a gyalogság támogató szerepkörben. Így azok tudnának a támadással/ellentámadással foglalkozni. És ezek mehetnék a páncéltörő osztályhoz is akár. (Bár oda én csak 120-ast küldenék.)
Szóval ennek lenne gyakorlati haszna vagy túl keveset iszom?:D

A nehéz dandárba én nem látom értelmét. Oda inkább olyan ifvt tennék ami képes páncéltörő rakétát is indítani, ezzel valamelyest tehermentesítené a tankokat.

A közepes dandárba elférhet. Mondjuk én szívesebben vennék az árukból önjáró 120 milliméteres aknavetőket illetve önjáró ATGM-et.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Halfdan

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
A nehéz dandárba én nem látom értelmét. Oda inkább olyan ifvt tennék ami képes páncéltörő rakétát is indítani, ezzel valamelyest tehermentesítené a tankokat.

A közepes dandárba elférhet. Mondjuk én szívesebben vennék az árukból önjáró 120 milliméteres aknavetőket illetve önjáró ATGM-et.
Ezek mellé gondoltam.:)
Még szerintem alap az ATGM-et indító IFV.;)