1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Lengyelországból jönnek, Kassa - Hidasnémeti - Lökösházán át Romániába mennek. Havonta 1-2 szerelvény mindig van oda-vissza. Zömében nehéz technika, de van köztük könnyű is, érdekes módon, Styker soha nincs közöttük. Én úgy tudom, hogy havonta váltogatják egymást.

anonim999 and Centurio like this.
  2. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Megszálló erők erőfitogtatása

3. zeal

zeal Well-Known Member

Szerintem esetleg az lehet, hogy nem allomasozhatnak fix helyen a szerzodesek szerint, mert az mar allando katronai bazis lenne, ezert inkabb rotaljak oket.

fip7, Kurfürst, notaricon and 4 others like this.
  4. papi

papi Well-Known Member

A nehéz dandárba én nem látom értelmét. Oda inkább olyan ifvt tennék ami képes páncéltörő rakétát is indítani, ezzel valamelyest tehermentesítené a tankokat.

A közepes dandárba elférhet. Mondjuk én szívesebben vennék az árukból önjáró 120 milliméteres aknavetőket illetve önjáró ATGM-et.

borisz and HAndrás like this.
  5. Centurio

Centurio Well-Known Member

Ezek mellé gondoltam.:)
    Még szerintem alap az ATGM-et indító IFV.;)

6. Szittya

Szittya Well-Known Member

Vannak tuztamogato alegysegei a zaszloaljaknak :) tatan van kulon pct zaszloalj /nem csak a panceltores a feladatuk./ uj technika kell ez teny. /de a szervezeti felepitesen folosleges gondolkozni az mar reges reg ki van talalva :) /

Loken and Centurio like this.
  7. Szittya

A alegysegek tuztamogato reszlegei ugy logikus ha a zaszloaljnal rendszeresitett jarmu alaptipusrait hasznalja kulonbozo felepitmemmyel. Mig panceltoro zaszloalj eseten eltero direkt erre a celra tervezett jarmu valo nem valami atalakitott felepitmenyes./ ettol motor valto hasonlok meg lehetnek azonosak valami remdszerben levo jarmujevel a konnyebb logisztika vegett de nem elsodleges feltetel. Sokkal inkabb hogy adott feladatra legyen tervezve a jarmu./

Centurio likes this.
  8. Szittya

Pct zl jarmuvei eseteben kovetelmeny a jo terepjaro kepesseg a pancelzat alljon ellen nehez gpu loszereivel szemben a minel alacsonyabb felepitmeny a minel tobb szenzor meglete a komunikacio /hiradokeszulekek magas szinvonala./ es legyen kepes olyan raketafegyverzet belsoterben valo hordozasara ami /nehez nagy hatotavolsagu./ en a furcsa nevu fenneket tartanam a legidealisabbnak ebbe a szerepkorbe./aminek a felderito valtozata mehetne a felderito ezredhez is./ igy egy viszonylag nagyobb db szammal rendelkeznenk amit mar megerne rendszeresiteni rendszerben tartani.

borisz, papi and Centurio like this.
  9. papi

papi Well-Known Member

Akkor a közvetlen irányzáson kívül nem látom értelmét. A 105 milliméteres változatok korlátozott páncéltörő képességgel bírnak. A védelmük pedig egy APC szintjét hozza.

10. papi

papi Well-Known Member

Szerinted lenne értelme egy Stryker MGS vagy Centauro jellegű cuccnak a közepes dandárban?

11. Szittya

Persze hogy lenne ertelme 105 os agyu vagy a 120 as aknaveto mindig jol jon. A rendszeresitett jarmu platformon. /a nagy tuzero sohase hatrany./

12. Szittya

Styker mgs el rendelkezo alegyseg ellen harcaszkodtam. Ameddig nincsenek meglepve es azt teszik ami a dolguk tuztamogatnak nagyobb tavolsagbol tokeletesen megfelelnek. Annyi hogy nem szabad orizetlenul hagyni oket kell mellejuk nehezgeppuska vagy gepagyu mas jarmuvon mert ma kozel kerul hozzajuk az ember bena kacsak./kedvenc iranyzom /bakancstarsam szerintem a legjobb :p / egy ilyen rcsapas alklmaval 3 mgs t pattintott ki /a sal /az egesz napi termes tobb volt... Normal strykerekkel eggyut..,/ a nap vegen elvileg ongyilkosnak kellett volna lennunk parancsra .... A jarmu oda is lett a deszantal nem birtak pedig annyira nem erolkodtunk ... Csak nem adtuk olyan konnyen.,

fip7, Telak2, kaktusz and 3 others like this.
  13. Szittya

Kesobb ujra racsaptunk volna a 105 osokre de nem engedtek... Kozelharcra alkalmatlan tamogatasnak nagy tavolsagbol viszont kivallo. Centaurrol nincs tapasztalatom az elvileg vadaszni is kepes.

Telak2 likes this.
  14. Centurio

Szóval gyalogság támogatásra van értelme, páncéltörésre nem annyira. Akkor nem is olyan hülyeség.:p

Telak2 likes this.
  15. papi

papi Well-Known Member

Szittya köszönöm a választ!

16. Loken

Loken Well-Known Member

17. borisz

borisz Well-Known Member

Ez a multispektrális, ez honnan jött?

18. zsolti

zsolti Well-Known Member

Elektromágneses sugárzás spektruma.

Multi jelentése mint melléknév:
    https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Multi

Rádióhullám és IR tartomány/látható fény spektrumában dolgozó rendszer. Több tartományt átölelő megoldás.
    Amikor rádiózavar/stealth cél van megélhet az Iris-T SL, amikor felhő/köd/bármi olyan hatás amiben elnyelődik az IR sugárzás, még működhet az Amraam.

fip7 and Hegylakó like this.
  19. Centurio

Anti likes this.
  20. Terminator

Terminator Well-Known Member

Szokás szerint nagyon figyelt arra hogy azt mondja, amit kell, de véletlenül csak kimondta hogy utasszállító gépeket vettek. :)

Ezen oldal megosztása