A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Erre céloztam én is...
Hogy nincs kolbászból ott sem a kerítés. Csak azt nem értem meddig akarják még ezt a xar "Bezzeg Románia" propagandát nyomni?
Amíg van olyan hülye, aki mivel még nem járt odaát, elhiszi ezt az ökörséget, s így lehet hőbörögni hogy már a románok is lehagynak minket, addig!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Számold ki!

MH 25. 4000
MH 5. 5000
MH 2. 2000
MH 24. 1000

Úgy 10-12 ezer katona lesz harcoló a tervezett 37 ezer hivatásos és szerződésesből és hozzájuk jönne még 20 ezer tartalékos.
nem túl acélos
ATGM-ből szerintem spike. Azt hiszem ez van/lesz integrálva a pumára is. A fizetéssel meg teljesen egyet értek.
legyen úgy :D , mint mondtam ,nincs bajom a SPIKE-al , épp ellenkezőleg, csak tudod arra az esetre mi van ha pl valamiért nem elérhető (vagy valami ilyesmi)
Nem tudom, szerintem a hazai ipar simán össze tudna hozni egy fennek típusú járművet, neadj isten a brdm2 újragondolásával létre lehetne hozni valami sajátot, aztán arra pakolhatnánk javelint is, meg stinger/grom manpadot is. :hadonaszos:
nagyon szeretném én is ezt hinni őszintén szólva , bár a brdm2-t én már nem gondolnám újra :D , de ha esetleg összeállnánk a németekkel aztán kihoznának mondjuk egy FennekHUN-t (nem jutott jobb eszembe lehet röhögni na...) amiből lenne legalább felderítő , SPIKE , Stinger (vagy mistral ha az jobban tetszik) platform , C&CV , JSF és FAO(most hirtelen ennyi jutott az eszembe) változat az szuper lenne és kéne is rögtön pár száz darab
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
Nekem valahogy nem illik a képbe egy török beszerzés
  • tank az német lesz(Leok mellé nyilván nem vesznek még Altay-t)
  • IFV megint csak nagy valószínűséggel német, Tulpar esetleg???
  • légvédelem is amerikai/európai
Hogy jönne akkor ehhez egy török APC(más nagyobb értékű beszerzés ami "méltó" lenne hozzájuk már azt hiszem nincs).

Bár már említette itt valaki hogy törököktől is biztos lesz valami...

https://24.hu/belfold/2018/10/08/orban-viktor-recep-tayyip-erdogan-sajtotajekoztato/
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
nem túl acélos

legyen úgy :D , mint mondtam ,nincs bajom a SPIKE-al , épp ellenkezőleg, csak tudod arra az esetre mi van ha pl valamiért nem elérhető (vagy valami ilyesmi)

nagyon szeretném én is ezt hinni őszintén szólva , bár a brdm2-t én már nem gondolnám újra :D , de ha esetleg összeállnánk a németekkel aztán kihoznának mondjuk egy FennekHUN-t (nem jutott jobb eszembe lehet röhögni na...) amiből lenne legalább felderítő , SPIKE , Stinger (vagy mistral ha az jobban tetszik) platform , C&CV , JSF és FAO(most hirtelen ennyi jutott az eszembe) változat az szuper lenne és kéne is rögtön pár száz darab
Legyen a neve Toportyán :D csak valahogy az IC+-nál látott szerencsétlenkedést látva, nincs az a nagy bizodalmam a magyar nehéziparban.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Nekem valahogy nem illik a képbe egy török beszerzés
  • tank az német lesz(Leok mellé nyilván nem vesznek még Altay-t)
  • IFV megint csak nagy valószínűséggel német, Tulpar esetleg???
  • légvédelem is amerikai/európai
Hogy jönne akkor ehhez egy török APC(más nagyobb értékű beszerzés ami "méltó" lenne hozzájuk már azt hiszem nincs).

Bár már említette itt valaki hogy törököktől is biztos lesz valami...
@Szittya írta korábban, hogy lesz valami a törököktől és leírtuk mi. APC nekem is egyre valószínűtlebb, mert @krisss írta, hogy csak mi mondtuk, hogy úszóképes lesz. Szóval ott nekem egyre valószínűbb a boxer. IFV nagyvalszeg puma szóval mi is marad?
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Nem tudom, szerintem a hazai ipar simán össze tudna hozni egy fennek típusú járművet, neadj isten a brdm2 újragondolásával létre lehetne hozni valami sajátot, aztán arra pakolhatnánk javelint is, meg stinger/grom manpadot is. :hadonaszos:

Elvileg a Gamma zrt-nek van egy 6x6-os harcjármű terve!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
@Szittya írta korábban, hogy lesz valami a törököktől és leírtuk mi. APC nekem is egyre valószínűtlebb, mert @krisss írta, hogy csak mi mondtuk, hogy úszóképes lesz. Szóval ott nekem egyre valószínűbb a boxer. IFV nagyvalszeg puma szóval mi is marad?
Nekem valahogy nem illik a képbe egy török beszerzés
  • tank az német lesz(Leok mellé nyilván nem vesznek még Altay-t)
  • IFV megint csak nagy valószínűséggel német, Tulpar esetleg???
  • légvédelem is amerikai/európai
Hogy jönne akkor ehhez egy török APC(más nagyobb értékű beszerzés ami "méltó" lenne hozzájuk már azt hiszem nincs).

Bár már említette itt valaki hogy törököktől is biztos lesz valami...

https://24.hu/belfold/2018/10/08/orban-viktor-recep-tayyip-erdogan-sajtotajekoztato/
APC lengyel lesz vagy német szintén
ATGM ami vagy izrael
esetleg valami mortar vagy rádiók vagy nem tudom
szerintem semmi de semmi nem indokolja a török beszerzést
Leo2a4 abból esetleg 50 db felhúzva Leo 2a7V-re és oda adni őket az ÖTTnek! + nekik melléjük mehetne a modernizált T-72esek!
lehet tévedek de szerintem A4-ből nem csinálsz A7+-t :)
Legyen a neve Toportyán :D csak valahogy az IC+-nál látott szerencsétlenkedést látva, nincs az a nagy bizodalmam a magyar nehéziparban.
mondjuk úgy hogy azért vannak fenntartások , én is azért írtam hogy "nagyon szeretném ezt hinni" , pont azért mert mint olyan nem igazán hiszek a magyar iparban még :D először mutasson valami használhatót
igen, komondor lett belőle. vagy másik?
na, az is szép történet :D
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
APC lengyel lesz vagy német szintén
ATGM ami vagy izrael
esetleg valami mortar vagy rádiók vagy nem tudom
szerintem semmi de semmi nem indokolja a török beszerzést

lehet tévedek de szerintem A4-ből nem csinálsz A7+-t :)

mondjuk úgy hogy azért vannak fenntartások , én is azért írtam hogy "nagyon szeretném ezt hinni" , pont azért mert mint olyan nem igazán hiszek a magyar iparban még :D először mutasson valami használhatót

na, az is szép történet :D
Esetleg t129? Más már nem nagyon marad.:p De legszívesebben és semmit sem vennék a törököktől, de ez már más történet.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
@Szittya írta korábban, hogy lesz valami a törököktől és leírtuk mi. APC nekem is egyre valószínűtlebb, mert @krisss írta, hogy csak mi mondtuk, hogy úszóképes lesz. Szóval ott nekem egyre valószínűbb a boxer. IFV nagyvalszeg puma szóval mi is marad?

https://honvedelem.hu/cikk/109095_a...tmukodes_erositeserol_tanacskoztak_budapesten

"Hozzátette, Törökországnak komoly a hadiipara, ezért a török szakemberek tudás"ára, tapasztalatára is számítanak, megvitatták a két ország hadiipari együttműködésének lehetőségeit. "

Nem tudom...
Roketsan tanítana esetleg minket rakétát gyártani? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Számold ki!

MH 25. 4000
MH 5. 5000
MH 2. 2000
MH 24. 1000

Úgy 10-12 ezer katona lesz harcoló a tervezett 37 ezer hivatásos és szerződésesből és hozzájuk jönne még 20 ezer tartalékos.
Azért a közvetlenül harcoló alakulatokhoz számoljuk hozzá a hadtáp és kiszolgáló,kiképző alakulatokat is.Ha normálisan ki vannak épitve,15-20000fő a szárazföldi erők.Attol függően,mien teljesitményt kivánunk meg a hadtáptol.Milyen képességű müszaki támogatást akarunk.Plusz flottilla és légierő,vezérkar.Hogy a harcoló hadsereg ténylegesen harcolni is tudjon.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Soha nem nyilatkoztak semmi konkrétumot ilyen téren. Aláírtak egy semmitmondó együttműködési nyilatkozatot és ennyi.
Az ilyen szerződések arra jók, hogy az érdeklődő fél vállalja a rendelkezésére bocsátott dokumentációk megfelelően titkosított kezelését. Szóval ha venni akarunk bármit, akkor előtte nyilván kérünk róla műszaki anyagokat, és erre a szerződésre hivatkozva minden cicózás nélkül ki is adják a HM-nek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Esetleg t129? Más már nem nagyon marad.:p De legszívesebben és semmit sem vennék a törököktől, de ez már más történet.
az mondjuk elég vicces lenne :D:p
NATO and Hungary, 20 years of membership

a pápai 3 gép tényleg ezred szinten van ?
Az ilyen szerződések arra jók, hogy az érdeklődő fél vállalja a rendelkezésére bocsátott dokumentációk megfelelően titkosított kezelését. Szóval ha venni akarunk bármit, akkor előtte nyilván kérünk róla műszaki anyagokat, és erre a szerződésre hivatkozva minden cicózás nélkül ki is adják a HM-nek.
pontosan , úgy ad "jogot" hogy közben mi csak max ígérünk :D
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 395
113
Miért nem szeretnél több tankot? Véleményem szerint még kellene 2x44 Leo 2a7+ és még 2x24 db PZH2000 önjáró! Ebből 44 db Leo 2a7+ tankot és 24 db PZH2000 önjáró löveget felajánjuk a natonak a többi meg maradna itthon honvédelemre!

Amit felajánlunk a NATO-nak, az is hazai honvédelem része, nem külön kategória. A dandár erő felajánlás annyit tesz, hogy háborús helyzetben, ha egy szövetségben lévő országot támadás ér, hazánk, egy dandárt küld a közös védelembe, ha kell.