1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

helyes, legyen is de szerintem ha már veszünk akkor csináljuk normálisan , a H145M-en én pl szívesen látnám ,a szárazföldieknél mint sima ATGM oké , de én pl simán ráraknám a Fennek-re aztán azokkal ki is lehetne váltani a BRDM2-eseket VAGY esetleg Javelin ami ATGM és nekem nagy kedvenc , az a cucc vadállat :D
    szerintem ha lenne normális fizetés akkor hamar akadna rá ember
    türelmes vagyok :D

megazez likes this.
  2. blogen

blogen Well-Known Member

Számold ki!

MH 25. 4000
    MH 5. 5000
    MH 2. 2000
    MH 24. 1000

Úgy 10-12 ezer katona lesz harcoló a tervezett 37 ezer hivatásos és szerződésesből és hozzájuk jönne még 20 ezer tartalékos.

Loken likes this.
  3. Centurio

Centurio Active Member

ATGM-ből szerintem spike. Azt hiszem ez van/lesz integrálva a pumára is. A fizetéssel meg teljesen egyet értek.

fedett_mókus likes this.
  4. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Erre céloztam én is...
    Hogy nincs kolbászból ott sem a kerítés. Csak azt nem értem meddig akarják még ezt a xar "Bezzeg Románia" propagandát nyomni?

5. megazez

megazez Well-Known Member

Nem tudom, szerintem a hazai ipar simán össze tudna hozni egy fennek típusú járművet, neadj isten a brdm2 újragondolásával létre lehetne hozni valami sajátot, aztán arra pakolhatnánk javelint is, meg stinger/grom manpadot is. :hadonaszos:

6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Amíg van olyan hülye, aki mivel még nem járt odaát, elhiszi ezt az ökörséget, s így lehet hőbörögni hogy már a románok is lehagynak minket, addig!

7. fedett_mókus

nem túl acélos
    legyen úgy :D , mint mondtam ,nincs bajom a SPIKE-al , épp ellenkezőleg, csak tudod arra az esetre mi van ha pl valamiért nem elérhető (vagy valami ilyesmi)
    nagyon szeretném én is ezt hinni őszintén szólva , bár a brdm2-t én már nem gondolnám újra :D , de ha esetleg összeállnánk a németekkel aztán kihoznának mondjuk egy FennekHUN-t (nem jutott jobb eszembe lehet röhögni na...) amiből lenne legalább felderítő , SPIKE , Stinger (vagy mistral ha az jobban tetszik) platform , C&CV , JSF és FAO(most hirtelen ennyi jutott az eszembe) változat az szuper lenne és kéne is rögtön pár száz darab

blitzkrieg, megazez and Centurio like this.
  8. Anti

Anti Well-Known Member

Nekem valahogy nem illik a képbe egy török beszerzés
    • tank az német lesz(Leok mellé nyilván nem vesznek még Altay-t)
    • IFV megint csak nagy valószínűséggel német, Tulpar esetleg???
    • légvédelem is amerikai/európai
    Hogy jönne akkor ehhez egy török APC(más nagyobb értékű beszerzés ami "méltó" lenne hozzájuk már azt hiszem nincs).

Bár már említette itt valaki hogy törököktől is biztos lesz valami...

https://24.hu/belfold/2018/10/08/orban-viktor-recep-tayyip-erdogan-sajtotajekoztato/

Loken likes this.
  9. alba

alba Member

Leo2a4 abból esetleg 50 db felhúzva Leo 2a7V-re és oda adni őket az ÖTTnek! + nekik melléjük mehetne a modernizált T-72esek!

10. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Legyen a neve Toportyán :D csak valahogy az IC+-nál látott szerencsétlenkedést látva, nincs az a nagy bizodalmam a magyar nehéziparban.

borisz likes this.
  11. Centurio

Centurio Active Member

@Szittya írta korábban, hogy lesz valami a törököktől és leírtuk mi. APC nekem is egyre valószínűtlebb, mert @krisss írta, hogy csak mi mondtuk, hogy úszóképes lesz. Szóval ott nekem egyre valószínűbb a boxer. IFV nagyvalszeg puma szóval mi is marad?

12. alba

alba Member

Elvileg a Gamma zrt-nek van egy 6x6-os harcjármű terve!

13. dudi

dudi Well-Known Member

Honnan szeded te ezeket a számokat?

therob likes this.
  14. megazez

megazez Well-Known Member

igen, komondor lett belőle. vagy másik?

15. fedett_mókus

APC lengyel lesz vagy német szintén
    ATGM ami vagy izrael
    esetleg valami mortar vagy rádiók vagy nem tudom
    szerintem semmi de semmi nem indokolja a török beszerzést
    lehet tévedek de szerintem A4-ből nem csinálsz A7+-t :)
    mondjuk úgy hogy azért vannak fenntartások , én is azért írtam hogy "nagyon szeretném ezt hinni" , pont azért mert mint olyan nem igazán hiszek a magyar iparban még :D először mutasson valami használhatót
    na, az is szép történet :D

16. Centurio

Centurio Active Member

Esetleg t129? Más már nem nagyon marad.:p De legszívesebben és semmit sem vennék a törököktől, de ez már más történet.

17. Anti

Anti Well-Known Member

https://honvedelem.hu/cikk/109095_a...tmukodes_erositeserol_tanacskoztak_budapesten

"Hozzátette, Törökországnak komoly a hadiipara, ezért a török szakemberek tudás"ára, tapasztalatára is számítanak, megvitatták a két ország hadiipari együttműködésének lehetőségeit. "

Nem tudom...
    Roketsan tanítana esetleg minket rakétát gyártani? :D

Centurio likes this.
  18. Celebra

Celebra Well-Known Member

Azért a közvetlenül harcoló alakulatokhoz számoljuk hozzá a hadtáp és kiszolgáló,kiképző alakulatokat is.Ha normálisan ki vannak épitve,15-20000fő a szárazföldi erők.Attol függően,mien teljesitményt kivánunk meg a hadtáptol.Milyen képességű müszaki támogatást akarunk.Plusz flottilla és légierő,vezérkar.Hogy a harcoló hadsereg ténylegesen harcolni is tudjon.

19. Terminator

Terminator Well-Known Member

NATO and Hungary, 20 years of membership

arcas, LaHun and Loken like this.
  20. emel

emel Well-Known Member

Az ilyen szerződések arra jók, hogy az érdeklődő fél vállalja a rendelkezésére bocsátott dokumentációk megfelelően titkosított kezelését. Szóval ha venni akarunk bármit, akkor előtte nyilván kérünk róla műszaki anyagokat, és erre a szerződésre hivatkozva minden cicózás nélkül ki is adják a HM-nek.

blitzkrieg likes this.

Ezen oldal megosztása