1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. mészi

mészi Well-Known Member

Várd ki a végét! Kishitű vagy! És roppant gyanús!:D

2. dudi

dudi Well-Known Member

Az nem kikülönítés,hogy a dandár 5-15 kmes sávjában alkalmazod a zászlóaljat(erre képes egy magyar dandár zászlóalja).De arra nem képes,hogy a dandártol 50-10 kmre harcoljon mert ha ezt megteszed akkor a dandá maradék része semmit nem fog tudni csinálni meg nem is nagyon van mivel időben odajuttatni egy zászlóaljat ahová kell.

borisz likes this.
  3. blogen

blogen Well-Known Member

Tekintve, hogy két dandárunk lesz, még az is előfordulhat, hogy az egyik zászlóalj a dandártól száz kilométerre fog harcolni! Az összes zászlóaljat arra kell felkészíteni, hogy a dandártól huszonöt-ötven kilométeres távolságra tudjon harcolni. Egy magyar-román háborúban a tiszai védvonalunk háromszáz kilométer például. Ez egy olyan realitás, amire készülni kell. A tatai dandár száz százalékig biztos, hogy nem az oroszok ellen fog háborúzni, ha valaha harcba lesz vetve!

4. dudi

dudi Well-Known Member

*50-100km-re.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Ha egy dandárból elveszel egy zászlóaljat az megszűni valamire való erőnek lenni.

6. mészi

mészi Well-Known Member

A kikülönítés az, amikor az egyik glz nem a dandár főerőivel harcol, távolságtól függetlenül (A dandár védelmi sávján vagy támadásra alkalmas területén kívül.).

honved likes this.
  7. blogen

blogen Well-Known Member

Dehogy szűnik legalább kettő marad még!

8. tonyo

tonyo Well-Known Member

Szerintem ami szóba jöhetne itt mint lehetséges hadszíntér az nyugat Európa és a Balkán. A Romikat kihagynám belőle. (vagy jó szokásukhoz híven megvárják a végét. Vagy hirtelen vesznek 1-2 db pálfordulást)

9. dudi

dudi Well-Known Member

És az mire elég?Mert támadni biztosan kevés meg védekezni is épphogy elég nagy szerencsével.

Ezt írtam én is csak az 50-100km-ből lemaradt egy nulla.

10. Celebra

Celebra Well-Known Member

Erröl a Jim szerint a világ egy részlete jut eszembe
    Isten,fognak még bajnokok lenni a Medvék?-kérdi Jim
    Hogyne.Csak azt még én sem fogom megérni-hangzot az Úr válasza

Nagy Csaba, fishbed and dudi like this.
  11. blogen

blogen Well-Known Member

Teljesen mindegy, mert két dandár se elég semmire. Minimum két háromdandáros (nehéz, közepes, könnyű) hadosztály kellene ide csak a román kihívásra! Nem véletlenül írtam én néhány hónapja arról, hogy legalább egy három gépesített könnyűdandáros ÖMT tartalékos hadosztályt szervezni kellene még részben a régi technikára! A két dandár, amit most felfegyvereznek az semmit sem érő szemfényvesztés a térségünkben! A kétdandáros haderőnk a térség legjobban felszerelt, leggyengébb hadereje lesz!

krokomach, honved and mészi like this.
  12. Celebra

Nyugat európa?????

13. dudi

dudi Well-Known Member

Dehogy kéne annyi.Két komplett hadosztállyal kb fél Kelet-Európát legyaláznánk.

14. mészi

mészi Well-Known Member

túl sok pénzük van harcolni!

15. Celebra

Elméletileg.Gyakorlatilag nincs meg rá a forrás.Más,pénzügyileg elfogadható megoldás kell

16. mészi

mészi Well-Known Member

És?

17. dudi

dudi Well-Known Member

És közben belerokkanna az ország...

Nagy Csaba and borisz like this.
  18. blogen

blogen Well-Known Member

Dehogy tennénk! Még egy vacak támadáshoz se lenne meg a háromszoros fölény magyar-román relációban! Kétszeres se, csak paritás. Ráadásul két hadosztályt csak úgy tudnánk feltölteni, ha az állomány legalább fele ÖMT-s lenne és csak úgy is lenne érdemes, mert békeidőben minek!

Viszont a haderőt a kihívásra méretezik és az ukrán és román kihívások ezt indokolnák! Első körben úgy, hogy van egy teljes értékű és egy tartalékos, majd a következő fejlesztési ciklusban a tartalékosból is teljes értékű lesz!

Dehogy rokkanna! Két Zrínyi2026 egymás után és meglenne! Egy hadosztályt most szerelünk fel az elkövetkező években és nem igazán rengeti meg a költségvetést, mert nem egy egetrengető összeg.

krokomach likes this.
  19. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

??? miről maradtam le ??? milyen hadosztály ? :D

Nagy Csaba and dudi like this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

Milyen hadosztályt?

Ezen oldal megosztása