1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. blogen

blogen Well-Known Member

Egy nehéz és egy könnyűdandárnyi erőt a támogató alakulatokkal. Ez egy nagyon gyenge hadosztály lesz alsó hangon és háborús esetén az irányítása technikailag egy hadosztályparancsnokság lesz, nem véletlen, hogy az MH ÖHP vezeőtje vezérőrnagy!

2. dudi

dudi Well-Known Member

Pont,hogy technikailag nem lesz egy hadosztály max élőerőben(de még abban sem).Nem lehet hadosztálynak nevezni egy nehéz,egy közepes meg egy különleges műveleti dandárt.

borisz likes this.
  3. blogen

blogen Well-Known Member

Alsó hangon, egy gyenge hadosztálynak a teljes magyar szárazföldi erő simán elmegy. Ezt a vezérkar is elismeri azzal, hogy vezérőrnagyot állít az ÖHP élére.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Mivan?

5. tonyo

tonyo Well-Known Member

Túlpörgőt biztosan :D

Nagy Csaba and krisss like this.
  6. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nem akarok beleszólni a beszélgetésetekbe. Csak egy részébe.
    Nézd meg a magyar honvéd oldalán a zalaegerszegne tartalékosokat avattak cikket.
    Vagy csak a képeket.
    Nem akarom megbántani ezeket az embereket, főleg nem a hölgyeket.
    DE a Kő egy csapat című film jutott eszembe.

Tudom páran elhiszitek, hogy az ött meg az ömt valamilyen szinten megoldás. De először egy normál hivatásos/szerződéses haderőt kellene kiépíteni.
    Az ömt/ött-nél pedig kellene lenni egy minimumnak.
    Nem az őszbajszú idős , esetleg pocakos urak és a hölgyek alkotnak ütőképes tartalékos haderőt.
    Ez csak arra jó, hogy a felvett emberek darabszámával villogjanak.
    Ezeknek az embereknek a nagytöbbsége annyira katona mint a nagymamám.

Isten nyugosztalja.

Nagy Csaba, fishbed, Celebra and 5 others like this.
  7. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

gyerekek .... a drogok rosszak , azt hittem ezt már nem kell elmondani:D:D:D:D:D
    fúú nem mondom hogy most nem egéett ki az agyam picit :D ilyenkor szoktam lehajtani a laptopot és sóhajtva azt mondani hogy " elég volt mára az internetből"

fishbed, Centurio, honved and 4 others like this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Blogen több fórumot olvasó ismerősömből ezt a reakciót szokta kihozni. :D

fedett_mókus and honved like this.
  9. honved

honved Well-Known Member

Amikor 87 augusztusában érkezett a századunkhoz egy frissen avatott hadgy., kérte mutassam meg neki Árkosi ftörm-t. Mert a Kossuthon őt emlegették, mint a Néphadsereg legjobb lövész kiképző tiszthelyettesét, aki Szombathelyen van. Mondtam neki, éngem laza fél évig tanított BMP rpk-nak. Megmutattam persze neki, ki is az. Felvilágosítottam a fiatal hadnagyot, hogy az illetőt többször lefokozták már, a katonákkal szembeni kemény bánásmód folytán. Azért csak ftörm, még mindíg. Viszont aki nála tanulta a szakmát, nagyobb eséllyel lesz győztes és túlélő a harcmezőn, mint a többiek.

10. honved

honved Well-Known Member

Pont erre leszek majd kíváncsi, mire megyünk majd a területvédelmi tartalékosokkal. Illetve, a végén, milyen fegyverzetük lesz. Mert nagyon az elején van még a folyamat, a kiképzésüknek, ha jól gondolom. Viszont már alakult területvédelmi ezred, nem is egy. Illetve, már a helységharcot is tanulgatják, ha jól vettem ki az egyik Honvédelem.hu cikkből. Vajon nagyobb, összfegyvernemi gyakorlat mikor lesz és oda elviszik őket ? Passz...

Nagy Csaba and mészi like this.
  11. honved

honved Well-Known Member

Haderők tekintetében, a szomszédaink sem állnak fényesen. Na ezért sem tud senki, hadászati méretű támadást indítani a másik ellen. :)

12. mészi

mészi Well-Known Member

Ez így van!
    Az ukrán-orosz konfliktus döbbentett rá mindenkit arra, hogy normális hadsereget kell építeni!
    Volt régen egy mondás: "Ha nem eteted a saját katonáidat, előbb-utóbb más katonáit fogod etetni!"

anonim999, krokomach, honved and 2 others like this.
  13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ne törd le a lelkesedését!Szükség van arra is.Főleg,hogy kitartással párosul.És utána nézz dolgoknak.Csak tulzott optimizmussal értelmezi őket.De a szölőt metszeni kell,nem kivágni
    Tévedés.Romániának 2 négydandáros hadosztálya van,amit a meglévő fegyverkészleteire támaszkodva ki tud egésziteni irreguláris csapatok felállitásával.Ezzel szemben nekünk az egész kóceráj valóban egy 2dd-os könnyűhadosztálynak felel meg,ahol a KMZ a hadosztályközvetlen erők analógiája.Tehát alapbol megvan a Dudi által emlegetett 3x-os fölény.Aminek különben korántsinccs akkora jelentősége,mint mondogatja.Hannibál létszámhátrányban volt Canne-nál.

14. honved

honved Well-Known Member

Hazánk elleni hadászati támadáshoz kevés erő.

Nagy Csaba and mészi like this.
  15. Celebra

Azt azért hozzátenném,ha az ország lakossága nem érzi magáénak sem az államot,sem annak hadseregét,akkor mindegy nekik,kinek a katonáit etetik.

16. mészi

mészi Well-Known Member

Papíron!
    Kíváncsi lennék az 530 db 20 éve szabad ég alatt álló, konzerválatlan és karbantartást nélkülöző T-55-ös harckocsijukra, az ugyanilyen állapotú 230db TR-580 harckocsijukra és a 235db TR-85 hk-ra (Ebből tartanak egy 54db-os hkz-t lélegeztető gépen, 20 éve TR-85M1-re fejlesztve!).
    Ha mi is megtartjuk a hidegháborús felszereléseinket és a 100 fős "M" dandárokat, akkor papíron Európa legnagyobb hadseregével rendelkeznénk!

honved likes this.
  17. mészi

mészi Well-Known Member

Én azért magyarként ilyet soha nem mondanék, pedig a NER nekem sem a szívem csücske!

LaHun and zsolti like this.
  18. honved

honved Well-Known Member

Hát igen, az üzemeltetési és karbantartási kultúra nálunk is sok kívánnivalót hagy maga után, pláne a rendszerváltás utáni időket figyelembe véve. Bízom benne, hogy az új technika megjelenésével, teljesen átalakul ez a történet is. Mindenképp szükséges a megfelelő hadrafoghatóság miatt, a normális üzemeltetés és karbantartás. Erre most majd nagyon oda kell figyelni az illetékeseknek.

anonim999, Nagy Csaba, tonyo and 2 others like this.
  19. Celebra

Nem az.Már önmagában is elegendő erő,de ki tudják egésziteni irreguláris csapatokkal.Föld és a szabad fosztogatás igéretével akár 10000 regáti parasztot is összeszednek.
    És Dudi merev tankönyvidézeteivel ellentétben az oroszok még századharccsoportok szintjére is szétbontakoztak a támadáshoz ukrajnában

20. honved

honved Well-Known Member

Magyarországon az államot biztosan, a Honvédséget még biztosabban a magáénak érzi a lakosság. Azon lehet vitatkozni, ki milyen pártra szavazzon, de az magánügy és nem befolyásolja az első kettő dolgot.

LaHun, tonyo, kaktusz and 4 others like this.

Ezen oldal megosztása