1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

Szerintem most elvileg nem teljesen azzal van a baj, hogy mire van vagy nincs pénz.
    Talán már írtam de nekem volt "szerencsém" úgy afgán misszióba menni, hogy megkaptuk a modernizált ak-kat.
    Most nem is a fegyver problémáit akarom boncolgatni. Hanem azt, hogy a 7 hónap alatt odakint 0 azaz nulla lövészetre mentünk. Pedig a tábortól 800m-re volt egy lőtér.
    Azaz hiába volt redot a fegyveremen, ha az nem volt belőve.
    Erre a lőtérre főleg a törzsből jártak, mert jó és olcsós px- ek voltak abban a táborban.

A másik, hogy rendszeresítve lett talán rajonként 1 40milis csőalatti. Úgyemlékszem H&K.
    Itthon lőttünk is vele.
    Kintre 7 hónap alatt csak 1 dolgot felejtettek el venni hozzájuk. Gránátot!
    Nem gondolom, hogy 500-1000db gránát pénzügyi kérdés. Vagy pár hét ala nem beszerezhető.
    Ez csak gondolkodásmód.
    Remélem nem úgy járunk az önjárókkal és hkkal mint a gripennel. Mert úgy nagyjából fölösleges.

Masztiff, Nagy Csaba, Celebra and 5 others like this.
  2. migfun

migfun Well-Known Member

Ez pont úgy hangzik, mint anno a sorkatonai szolgálaton, még az egy évesen lévő előfelvételis ismerőseim esete, akiknél a lövész kiképzés a teljes idő alatt 5 lövésben kimerült, 2 egyes lövés, és egy rövid sorozat. Tuti megtanultak lőni...

3. Anti

Anti Well-Known Member

Valaki el tudná nekem magyarázni mint egy öt évesnek hogy a Pumában mi is konkrétan az a hozzáadott érték ami miatt megér ennyit szemben mondjuk egy CV90-el ami elvileg 5 millió körül van .
    Tekintettel arra hogy az IFV is fogyóáru nem lenne-e célszerűbb valamennyi minőséget feláldozi mennyiségért?

Mitől jobb egy Puma mint majdnem 2 CV9035(főleg ha netán még raknának rá Trophy-t is)?
    Olvasva itt az utóbbi napokban a hazai karbantartási kultúráról nem lenne ide jobb egy "butább" fegyverzet aminek szervizelését esetleg hosszútávon is tudnánk fizetni(ha jön egy válság, rosszabbul megy stb.) nem pedig kevés darab hi-tech csoda?

Starcraft terminológiával élve Protoss(kevés, hiper-szuper egység, jó védelem, odab.sz de ha elvész game over) vagy Zerg(nem annyira hitech de sok van belőle) hadsereg volna előnyösebb összességében(ütőképesség, elrettentés stb.)?

4. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

nagyon tetszett a Starcraft hasonlat de csak pár dolog
    1.)puma már nem 9 millió (főleg ha több százas a tétel amit esetleg azzal is lehetne növelni ha a csehekkel együtt rendelnénk)
    2.)a puma 21.századi tervezés még a CV90-est a 80-as években kezdték tervezni
    3.)nagyon tetszett nekem régen a CV90 de aztán itt meggyőztek hogy a tervezés/elektronika miatt jobb a puma, nem tudom már ki mert elég régen volt de pontról pontra meglett magyarázva miért jobb még mindig a drágább puma
    (+pont szerintem hogy a pumán már alapból SPIKE-LR van)
    4.) ez mondjuk csak saját ötletelés de ha esetleg úgy jelentenék be hogy még egyszer 44 leo +még 24 pzh ÉS mellé mondjuk 4-500 puma (a csehekkel közösen) akkor szerintem elég szép kedvezményt lehetne kiharcolni a németektől, vagy ugyanígy a Lynx-el nekem mindegy.

5. Centurio

Centurio Well-Known Member

Nem is tudom ki linkelte a cseh tender eredményeit. Azt is érdemes megnéni.;)

6. Anti

Anti Well-Known Member

Jah csak nekik sincs pénzük 210 Pumára...
    Azért kérdeztem hogy nem lenne-e jobb választás esetleg mondjuk másfélszor annyit venni egy "butább" IFV-ből, Spike-ot meg gondolom az összesre lehet rakni.

7. tonyo

tonyo Well-Known Member

A gond a drága technikával hogy hiábba akarsz 400-500 db ot stb. Minnél igényesebb, modernebb egy eszköz annál inkább megköveteli az igényes szervízelést.
    Szerintem inkább a modernebb "technikát" inkább a nehézdandárba. Mert azért ehhez az eszközökhöz háttér is kellene. Egyébként közepes/könnyű dandárba ebből kifolyólag miért ne mehetne valami egyszerűbb,olcsóbb, kevésbé szervíz igényes technika?

8. fedett_mókus

azt valaki betudná újra linekelni? most nem nagyon tudok keresgetni
    hát csak kiírták a tendert és ha jól emlékszem a pénzt is elkülönítették, de ha tévedek is akkor is előbb szánnak rá komoly összeget mint mi szerintem

mészi likes this.
  9. fedett_mókus

könnyű dandárba nem raknék láncos IFV-t

Masztiff likes this.
  10. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Az altábornagy a kibertérben való támadásról is beszélt,remélem,ha az E.U.-s választásokon valamely országban nem mainstream párt tör előre akkor nem az lesz,hogy mi nyúltunk bele a választás kimenetelébe! Na jó ez nem full komoly.:D
    Jónak tűnő tervek,már ideje volt.

11. krisss

krisss Well-Known Member

Ez
    Jó régen lehetett, most van minden misszióban lövészet.

fedett_mókus likes this.
  12. rudi

rudi Well-Known Member

Fust ád a Cseh teszt eredményeit.
    A Puma nagyjából mindenben jobb volt mint bármelyik versenytárs.
    Lövészet - messze pontosabb
    Az egyetlen jármű volt ami a nem robbant le a teszt során
    A páncélzata egy generációval fejletteb bármelyiknél

Loken, Ocses, Masztiff and 8 others like this.
  13. Ocses

Ocses Well-Known Member

2012 Kaja.
    Volt lövészet csak nem mindenkinek. Pl az én szakaszom kimaradt, mert sok volt a szolgálat.

Ráadásul amikor kimegy az ember be kellene lőni a fegyvereket.
    Az lenne a minimum.
    Nem tudom mi a neve, volt a csőbe helyezhető kis belövő lézer? az egyik srácnak. Azzal lőttük nagyjából össze a reddottal .
    Hogy mennyire volt jó megoldás arról sajna fogalmam nincs.
    De elötte prt-ban is a 3. hónapban voltam lőni.
    Örülök ha válltozott.

14. Anti

Anti Well-Known Member

A mai kamikaze dronok meg ATGM-ek vilagaban ez tenyleg ennyire szempont?

15. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Valahol halottam vagy olvastam még régen, hogy több tábornokunk van mint az angol hadseregnek állítólag.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Milyen kamikaze drónok?Nem kell védenie az ATGM-től nem harckocsi.

17. Anti

Anti Well-Known Member

Ugy ertem hogy ha az ellensegnek van CGM4 vagy ATGM akkor mitol jobb hogy egy Pumaban ulsz es nem mondjuk egy CV90-ben?

18. dudi

dudi Well-Known Member

CG-vel nem biztos,hogy szemből átlövöd.
    Felejtsd el az ATGM-et nem lehet összehasonlítási alap semmilyen szempontból.

19. megazez

megazez Well-Known Member

Ez kb olyan, hogy akkor minek cv90 elég egy bicikli. Amúgy fent linkelték a cseh eredményeket, szerintem messze a legpontosabb fegyver.

arcas likes this.
  20. Anti

Anti Well-Known Member

Van valami szabaly hogy mondjuk Spike-al nem lovunk IFV-re? Gondolom ha ket ellenseges IFV talalkozna akkor eloszor ellonek egymas ellen a raketaikat es csak utana jonne a 30 millis agyu vagy rosszul gondolom?

Felre ne ertds nem vagyok egyaltalan a Puma ellen csak valahogy van egy olyan erzesem hogy ugyanugy sebezheto mint a valamivel olcsobb tarsai.

Ezen oldal megosztása