1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem hinném, hogy ennyire specifikus az ízlése, mert nem ért semmihez. Simán arról van szó, hogy semmit sem szeret, amihez az ő bandájának nincs köze, mert mindenki hülye, csak ő helikopter.

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Spec ebben a hozzászólásomban nem a Kfir volt a lényeg.
    De hamár hk hasonlattal élúnk,sokkal inkább egy új,korszerű 125/120nilis ágyút,szupermodern felderitő/tűzvezető rendszert, a legkorszerűbb pótpáncélzatott és APSt kapó,hajtáslánc upgradelt T55(M60) felelne meg neki.
    De ha kicsit visszalapozol,akkor kifejtem,hogy csupán az egyik jelöltem a kiegészitő gép szerepére.Már ha hozza azokat az occsó üzemeltetési paramétereket,amiket az IAI marketingesei igérnek.Kérdőjeles a dolog...
    Különben az U2,B52,UH1,de a C130 is az ötvenes évek szülötte.

3. molnibalage

• Az U-2 nem harci gép. Magassági felderítő és nem azonos módon használják, mint 1960.05.01. előtt. Tehát ez nem érv a Kfir mantrádra.

• A B-52 nem több Mt-ás atombombákat visz ma amikből erőlködve elbírt kettőt, nem kellett növelni sem a manőverezőképességét, sem a hatósugarát. Ellenben nézd meg, hogy a hiányosságait a fegyverzet és avionikával cserélték le, de hagyományos légvédelem közelébe sem megy. Amikor megjelent a Volhov és Vega, akkor kapott SRAM és AGM-28-at. Amikor jött az Sz-300P család, akkor AGM-86 ALCM. Ma meg van hozzá GPS-es siklóbomba és elborult használat miatt COIN-hoz TGP és LGB is.

Emel is leírta már, hogy miért maradt hadrendbe és hogyan. Nem vadászgép, mások a követelmények. Ennek ellenére már 30 éve is újra akarták hajtóművezni, csak a töketlenkedés miatt nem került rá sor. Mára úgy 2-szer megtérült volna...

• A C-130 említése a legnagyobb megalol úgy, hogy már erre is adtam forrást anno egy vitában. A típusjelzése és alapvető aerodinamikai kialakítása azonos egy C-130J és egy C-130A-nak. Semmi több. Ja, ez sem vadászgép.
      Ez volt a C-130A és B. Vesd össze kinézetre és teljesítmény paraméterek terén a C-130J-vel.
      http://www.alternatewars.com/SAC/C-130A_Hercules_CS_-_1_November_1956_(Yip).pdf
      http://www.alternatewars.com/SAC/C-130_BL_Hercules_CS_-_1_September_1960_(Yip).pdf
    Komolyan mondom, hogy kopaszodik tőled az ember.

Nagy Csaba and krisss like this.
  4. Celebra

Ezuttal ne ragadj le a Kfirnél,nem az volt a hozzászólás lényege.
    Különben meg megválaszolod a saját kételyeidet.Ahogy a mai C130 nem azonos az akkorival,vagy a B52 felszereltség és harcbavetési módja is változott,úgy a Kfir block60 is különbözik a Kfir C2től is,hogy az eredeti Mirage III ősről már ne is beszéljünk.
    De inkább a 2gépes légierő koncepciónak ess neki,és cincáld szét.Annak a tescogazdaságos elemének egyik jelöltje csak az öreg pajeszos

5. krisss

krisss Well-Known Member

Az utóbbi 1 hétben kb így olvasom minden nap a topikot.

Nagy Csaba, therob, tomsinner and 3 others like this.
  6. arcas

arcas Well-Known Member

Már engem is kezd fárasztani ez a meddő "vita"...lapozzunk pls.

7. Lelkeslaikus

Lelkeslaikus Well-Known Member

Hát Celebra te aztán makacs egy Well-Known Member vagy hallod-e? :D:D
    Én ugyan abszolút nem értek hozzá, de józan paraszti ésszel ezt gondolom:
    Legfeljebb két századot feltételezve egy típusnak van értelme. Az pedig legyen olyan, amivel biztosítani lehet a légi fölény elérését legalább védelmi helyzetben, illetve anyagilag a típusra elérhető legjobb fegyverzetet alapul véve hosszú távon kompromisszum nélkül vállalható legyen.
    Ha erre elegendő lenne a modernizált/E/F Gripen - ehhez nekem lövésem sincs -, akkor hülyeség lenne váltani. Minek? Hogy a szomszédok is váltsanak? Szerintem ez a fegyverkezési versenyt fűtené.
    Ha erre a célra várhatóan csak egy 5. gen gép lesz alkalmas, akkor muszáj lesz azt választani, és le kell nyelni a békát, hogy bizonyos feladatokra drágább.

8. molnibalage

Igen, de bazdmeg egy olyan környezetben, ahol ez a gép teljesítmény szempontjából megfelel. Melyik részét nem érted annak, hogy más a környezet...?
    Ezen felül 24 darabos légierő két típussal? Mennyire kell ehhez hülyének lenni...?

Nem is érte, hogy az USAF miért F-15X-szel szórakozik, ha már kell valami az F-35A mellé és miért nem kapar elő a Boneyardból F-16ADF-ekat és tesz abba AESA radart és mást. F-4 Phantom II-őt már nem tudnak, mert Q-4-et sem gyártanak, helyette Q-16 van lassan fél évtizede.

Anyám...

Nagy Csaba likes this.
  9. Celebra

Nem azért nyomom a 2gépes légierőt,mert az F35 valamiféle feladatra túl drága.Hanem mert magában ménykű drága.Szerintem legalább két,16gépes század kéne az országvédelmi igényekhez minimum.Az meg már elég sokat kostál.Nem vagyunk krőzusok,és máshova is kell a pénz.Ha volna rá pénz doszta,nem kéne ilyesmin gondolkodni se.

10. krisss

krisss Well-Known Member

Hát nem tudom, hogy a két típusra kihegyezett karbantartási, kiképzési és logisztikai rendszerrel mennyire lennénk előbbre.

therob and arcas like this.
  11. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

Ha lesz két század, akkor az ua. a típus lesz!

12. Lelkeslaikus

Lelkeslaikus Well-Known Member

És biztos hogy csak az F35 elegendő arra, amire nekünk kell?

13. Anti

Anti Well-Known Member

Azt kene tisztazni milyen tipusok ellen szeretnenk potens gepet.

14. Celebra

Mi nem az USA vagyunk.Nekik az F35 az F16 váltótiusa,ami pont occsó kiegészitő gépnek indult az F15 mellé.Közbe persze már ott sincs annyira kolbászbol a kerités.F4nek még nem volt igazábol occsó kiegészitője.Most meg inkább azt lehetne mondonai,hogy az F35öst egésziti ki az F22.
    Nekünk az F35 lehetne a csúcs.Szerintem ha lehet választani akármelyik eurókacsa és az között,egyértelműen az F35 a hatékonyabb hosszútávú választás.De azért nem olcsó.Elgondolásom az,hogy egy századnyi F35st kéne kiegésziteni 2-3századnyi olcsóbb,és olcsón üzembentartható gépel.Csak akkór van értelme a dolognak,ha a 2-3századnyi kiegészitő gép megfelelő harcértékű,és az egyűtes rendszerbe állitási és üzemrezsije sem éri el az F35század költségeit.Különben nincs értelme a dolognak.
    3-4 jelőltem van a szerepre.Új gépként az FA50 bvr képes vb változat,vagy használt gépként a Gripen C,F16 és a szegény öreg zsidó Kfir.Összehasonlitó vizsgálattal kéne eldönteni,hogy melyik lenne a legjobb a célra.És pénzügyhatékonysági vizsgálat kéne ahoz is,hogy egyáltalán mükszik e a koncepció.Csak nagyon leragadtatok a Kfirnél.

15. Celebra

Na ez az,amit meg kéne vizsgálni.De volt már ilyen idehaza is,és a világ más részein is.Sőt,maga a Kfir is az F4 kiegészitő tipusa volt izraelben.

16. krisss

krisss Well-Known Member

De nem ilyen kis méretű légierőben, ez pedig fontos szempont.

17. molnibalage

Ekkora logikai, időrendbeli és doktrinális téveszme után úgy érzem, hogy felesleges időtöltés lenne válaszolni.

arcas likes this.
  18. Anti

Anti Well-Known Member

19. Celebra

De,van rá példa kis méretű légierőnél is.És 1(megersitett,16gépes) F35+2-3századnyi kiegészitő gép már nem is olyan kicsi légierő manapság a térségűnkben.
    Különben ez ugyanaz a gondolatmenet,mint amikor azt mondom,hogy ne dobjuk ki a T72eket,ha van belőlük még egy zl-nyi.Inkább modernizáljuk őket egy olcsóbb,de megfelelő hatékonyságú programban,és osszuk be a gyalogság közvetlen támogatására.Nem lesz egyenrangú egy LeoA7,vagy T90MSsel,nem is az a cél.De sokkal olcsóbban nagyon is jó lesz arra a szerere,amire egy 105milis toronnyal ellátott TAM jellegű Puma variáció alkalmas lenne.

20. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Ez mindent visz! :-D
    (Kiemelés tőlem)

Ezen oldal megosztása