1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Anti

Anti Well-Known Member

2. migfun

migfun Well-Known Member

Eltakarja az üres pilonokat a füst...

3. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

borisz + fedett_mókus

Köszöntem, csak érdekelt, hátha...

Az a Kfir-ötlet meg mi amúgy?! Újraindult a gyártása? Ezeken a gépeken nem túllépett már a világ?

4. Celebra

Celebra Well-Known Member

5. arcas

arcas Well-Known Member

Könyörgöm ne hozd szóba!!!...ne :confused:

Nagy Csaba, borisz, megazez and 2 others like this.
  6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

1.sajnálom hogy nem tudok jobbat mondani a nyilvánosságra hozott infók alapján
    2. ne kérlek , ne menjünk bele ebbe a Kfir-ba megint , elég volt az agymenésből , zárjuk le annyival hogy de , igazad van , túllépett rajtuk a világ csak páran ne, szóba se hozd kérlek :D

tindalos, arcas and Gaudi like this.
  7. Celebra

Nékem van egy olyan elgondolásom,hogy 1századnyi F35 kéne,meg mellé 1-2,neadjisten 3századnyi tescógazdaságos kiegészitő gép.Erre a tescogazdaságos gépre az egyik jellötem a Kfir block 60.Van másik is,csak odáig már nem jutottak el a fiuk

8. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

rendben , oké , oké , maradjunk annyiban hogy a Kfir nem igazán megfelelő mindenki más szerint , mi volt/lenne a másik ilyen "tesco gazdaságos" ötlet ?

9. Celebra

Mondjuk ezt a képet elnézve,valon lehetne integrálni a NASAMS rendszerbe a Stunnert?Meg az egyéb izraeli rakétákat

10. Celebra

Használt gépböl a Gripen C.Új gépböl az FA50 bvr képes vb változata.De már ezt korábban is többször leirtam.Csak a Kfir hatalmas deltaszárnyai ugylátszik eltakarta a szemetek elöl....

11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

+

Nem igazán értem, hogy miért akar bárki másik típus egy csúcs mellé. Az olcsóbb gép árából kell még több F-35. De akkor ezt engedjük el.

Ha lenne új F-35A század a Gripenek után, akkor miért egy másik új, de amúgy régi és sok szempontból elavult gépet kéne az F-35A mellé tenni...? Két új típust rendszeresíteni és 33 év alatt 4 db szuperszonikus (MiG-29, Gripen, F-35A, Kfir Block 60) típust rendszeresíteni...? Ez idő alatt egy a fejlett nyugati NATO államokban ez 1 db.
    EF, Rafale vagy F-35.

De kurva gazdag ez az ország...

Hahó, az a gazdaságos gép az Gripen lenne. Ugyanazon alap fegyverzetet képesek használni a Gripen üzemeltetésében már elég jók vagyunk és kiépült a háttere is. Ez mi, ha nem gazdaságos? A kérdés az, hogy mennyiért maradhatnának itt 2026 után vagy akarunk-e pl. lízing hosszabbítást.

12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Azt megkérdezhetem, hogy az FA50 beszerzését, karbantartását, nagyjavításait hogyan gondoltad kivitelezni? A gép a repült óráinak jelentős részét azzal fogja tölteni, hogy elporoszkál Koreába?
    Mert abban biztos lehetsz, hogy 1-2 századnyi gépért nem fognak neked itt szervizbázist építeni.
    Ugyebár a kefírt meg már megette a macska.... :p

tindalos likes this.
  13. Anti

Anti Well-Known Member

Hát ha ez is egy opció akkor tekintve hogy most kellenek a milliárdok minden másra ez elég esélyes lenne szerintem.

pöcshuszár likes this.
  14. blogen

blogen Well-Known Member

Ez a dilemma lényege. Azt a rohadt sok pénzt mire lenne értelme inkább elkölteni! Ha a Gripen fenntartás annyiban lenne mint az F-35 rendszeresítés...

fedett_mókus likes this.
  15. lincolnosiris

És hová tesszük a Gripeneket? Bár tök mindegy szerintem, mi a jelölted, mindegyik balgaság. Ahogy az egész ötlet.

Nagyapám katonakorában még oké, na de manapság?! Ne vicceljünk.

16. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Atnezve az elmult oldalakat nekem az jon le, hogy ez az F35 nekunk tul nagy falat meg ugy is ha Olasz testvereink gyartjak le nekunk.

Ok kell meg egy szazad es ha realisan nezzuk a dolgot, akkor kezenfekvo elsonek meg egy adag Gripen, gondolom ez nem kerdes. Ha picit belemegyunk politikai hatszellel akkor teljes csere F16 ra Izraelbol vagy az Usa bol.

Ha szivemmel kene kondolkodni akkor 2hajtomu es 2 adag F18

Jaj mikor lesz mar majus 13????

17. lincolnosiris

Egyébként én arra lettem volna kíváncsi nem sokkal ezelőtt, hogy a szállítógépek kapcsán nem volt-e eddig valami elszólás pl. Airbus-ról vagy más gyártóról. Vagy országról.

Csak mert mostanában nem néze az ezirányú híreket.

18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

AHHAHAHA :rolleyes::p:D
    de szerencsére nem annyi! o_O

19. Celebra

Itt a válasz.Plusz a Gripeneket pont modernizálni kéne,mig a block60ast modernizálva adják.Pénzügyi és pénzügyhatékonysági kérdés.Valójában az a kérdés,hogy ugyanazon pénzért melyik ad nagyobb harcértéket,és hosszútávon melik olcsóbban üzemeltethető.
    Valójában egész jó ajánlat a block60as,a legérdekesebb kérdés a hosszútávú üzemeltetés költségei.8000óra/30évröl beszélünk.Erre irtam,hogy bele kéne nézni a kolumbiai főkönyvbe.
    A favorittom különben az FA50 Elta 2052AESA radarral(a frissitett block60ba is ezt raknák),és komplett harcelektronikával.
    1század tényleges háborúban kevés.De meg tudnánk fizetni 2-3századnyi F35 rendes rendszeresitését és üzemeltetését?Főleg,hogy a szárazfőldieknek is minden kell?

20. Sivatagiróka

Sivatagiróka Well-Known Member

Egyetértek, mi lenne gazdasdágosabb mint a Gripen ? Ki vannak képezve az emberek , itt vannak , nem is értem. Kfir.....

Ezen oldal megosztása