1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

oké , ezek kicsivel értelmesebb ötletek mint a Kfir de 1.honnan lesz használt grif C? 2.tényéleg rendszeretítsünk egy olyan dél-koreai gépet ami hát , nem egy nagyon nagy sikertörténet?
    HA mondom újra HA az F35 megvétele 1 gépre leosztva gazdaságosabb a jövőben mint a hatalmas grif lízinget fizetni akkor megéri átnyergelni az ami típusra , HA nem akkor támogatom hogy jöjjön még1 század grif
    ezt pontosan hogy érted?
    akiknek kell már tudják ;) bejelentés meg majd a légvédelmi rendszer után lesz szerintem

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

A Gripenek nem a mieink.Senki nem tudja,hogy mennyiért lehetne a miénk
    FA50.Gyakorlatilag LM gép.LM megoldja az F35tel együtt.
    A Kfir meg régi technológia maga a gép.MiG21est tudtuk üzemeltetni,tudnánk ezt is-és izrael itt van egy köpésre.

3. arcas

arcas Well-Known Member

...végemvan...

4. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

ezt pontosan hogy érted?

Úgy értem, 2026 után mi lesz velük? Bár tudom, ebben az országban nagy hagyománya van a még használható, jelentős tartalékkal rendelkező típusok kihajításának.

5. Dactilus

Dactilus Active Member

Több gépünk lenne, mint fecske az égen..

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Neked meg javasolnám hogyha nem is az én ferdítésemet olvasod el, akkor az eredeti volt Gripen pilóta interjúját. Ha azt mondom, hogy nem vagyunk előrébb az F16-tal 18-cal, akkor nagyon finoman fogalmazok. A 2006-os első Red Flag-en, amin először vettek részt a svédek és a hiányzó AWACS link miatt gyakorlatilag irányítás nélkül az első napon 10kill-t szedtek össze, közte volt EF2000 is. Mindezt veszteség és felfedezés nélkül. A RED Flag Alaszkán volt olyan "harc", ahol Block 50+-os F16-osok ellen ért el 5 győzelmet az egyik svéd pilóta.
    A norvég a F16-osok ellen 3 menetben a következő eredmények jöttek ki:
    5-0,5-0,5-1. Ez a "lelőtt" gépek arányát jelenti, és mindig a Gripen javára. Hja és 5. F-16 jutott 3 Gripenre. forrás
    A finn F-18-asok csak egy kicsit voltak ennél jobbak.
    Az F-15C-k ellen a svéd gépek kicsit gyengébbek voltak :rolleyes: az otthon megrendezett gyakorlaton (Loyal Arrow). Ott 1 Gripen volt az agressor. A 3 F-15-ből az egyik legalább elmenekült.... ;):D
    Ezt nem én mondom, hanem a fenti forrás. Ha Ő hazudik, akkor én is...:rolleyes:

Nemerson and tomsinner like this.
  7. lincolnosiris

Én 2026 utánra gondoltam.

8. Hummen23

Hummen23 Member

Igyekszem néhány témát nyomon követni itt a fórumon, még ha magam nem is nagyon szólok hozzá.
    De.
    A "szeretném" és dejóvolna" eszmefuttatásokon túl lehetne a dolgok politikai vonzatával foglalkozni. Esetleg annak tükrében megpróbálni a reális forgatókönyveket sorra venni. Mert bizony igen nagy ráhatása van a beszerzésekre.

Mokiengine and Terminator like this.
  9. Anti

Anti Well-Known Member

Mondjuk mikor itt járt Salvini akkor is említették a védelmi együttműködést. Lehet repülőre gondoltak ők is csak olcsóbbra mint a villám :)

10. Anti

Anti Well-Known Member

Rendben.

https://168ora.hu/itthon/magyarorsz...zijjarto-peter-bekerette-a-nagykovetet-163686

F-35 - Gripen 1:0 :)

Nyugaton kivel rosszabb a viszonyunk mint a svédekkel?

Hummen23 and arcas like this.
  11. tonyo

tonyo Well-Known Member

Bármilyen konfliktus esetén gondolva itt főként a balkánra vagy nyugat europára, nem lesz pénzed hosszadalmas műveletek finanszirozni. Pláne ha 2 zászadnyi F35 ös befigyel. Itt europában bárminemű nagyobb, kisebb konfliktus esetén gazdasági roty lenne, vagy legalábbis beszakadás lenne. Komolyabb műveleteket hogyan fogunk tudni finanszirozni? (Plane ha befigyelne egy két nagyhatalmi érdek). Ha a keritést is leugaták? Mire lépnének valamit az eus vezetők. Addigra a fő gorék a támogatást lenyúlják a saját haderőiknek. Nyugati eus országokat il erős kke országok. (Pl lengyelek) Hiábba lesz modern technikád ha support és támogatás nélkül pár hónapon belül rotyra menne.

12. blogen

blogen Well-Known Member

Németekkel. Tőlük tankot és tüzérséget veszünk a helikopterek mellett. :rolleyes:

13. lincolnosiris

Ismereteim hiányosak ezen a téren, de a Gripen C/D Ms20-hoz van integrálva AIM-9X és AIM-120D?

14. Terminator

Terminator Well-Known Member

Norvégok? :cool:

15. blogen

blogen Well-Known Member

Ők szállítják a híradóeszközöket. o_O

16. Terminator

És a NASAMS is valamennyire norvég....

(Norvég alap, civil szervezetek, norvég NGO-k támadják Magyarországot stb. stb.)

Ez alapján akkor Gripen hosszabbítás lesz? :rolleyes:
    Vagy vesznek Giraffe radarokat? A CG az aprópénz volt.

17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Segítsetek! Milyen rakétarendszert is készülünk bejelenteni? ;)
    Bár ha Viktor olvassa ezt....:D

18. blogen

blogen Well-Known Member

Hacsak az ukránok nem kezdenek repülőt gyártani...

19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hót röhej,de ez is a Kfir block60 mellet szól.A gép maga annyira régi technológia,hogy minden további nélkül meg lehet szerezni az üzemeltetéshez szükséges licenceket.Manufaktúrás módszerekkel tán még a magyar ipar is megbirkózna a fogyó alkatrészek pótlásával.A modern harcértéket adó elektronika meg izraeli.Fegyverzetet meg alapavetően izraeli van ajánlatban,de bármilyen NATO szabványt ráintegrálnak.És 9felfüggesztőn 6tonnányit vihet.És a Gripennél is olcsóbb üzemrezsit igérnek.Persze mindennek utána kéne járni.De erre való a tender,és a garancia cikkely a szerződésben.Algériaiaknak is volt annyi eszük,hogy beleirják az oroszokkal való MiG szerződésbe

20. Terminator

Melyik írás győzött meg ennyire a Kfir Block 60-ról?

Ezen oldal megosztása