1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Csak be ne szálljanak az An-132 fejlesztési programba, mint hirtelen jött lehetőség....

KoviUbi likes this.
  2. blogen

blogen Well-Known Member

Hát, van rámpája.

tonyo likes this.
  3. honved

honved Well-Known Member

Esetleg, ha valaki nem látta volna Zord blogján, a legújabb kép. :)

Gaudi likes this.
  4. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Ez nekunk teljesen OK. Bar a hozza jaro default radar az en izlesemnek harmatos.

5. Szatmár72

Szatmár72 Active Member

De a kérdés...Ki ellen is kellene fegyver?
    A románok,szerbek,szlovákok nem akarnak és nem is tudnak velünk mit kezdeni..mi meg végképp nem. Az oroszok ellen meg tökmindegy mid van....odabasz 1-2 taktikai dolgot oszt annyi. ukrajna? talán...de arra ott a nato..úgyhogy a földi légvédelem vaskupola + a földön mint a szerbek...ennyi szerintem...pihenni szépen ebben a nagy versenyben, egalra hozni magunkat 1 max 2 szomszeddal. a tobbi pénzt meg nyomni a gazdasagba és kilora megvenni mindet..az a legjobb védelem..de ez az én véleményem..nyilván kurva jo lenne ha 1000 repülönk lenne...repülgetünk a 100.000km2-en..minek és kinek? nincs ellenségünk...mindenről lemondtunk...élni kellene végre..
    De komolyan...elhiszi ma valaki itt, hogy magyarországot bármilyen veszély fenyegeti? Remélem nem. De ettől függetlenül természetesen rendelkeznünk kell képességekkel. Meg kell venni,nem vita. Na de 2-3 század f35???? minek? kinek?32 48 gripen féláron jól szétfegyverezve...a térség legerősebb hadaraje lenne.de még 24 is. de "vaskupola"..mert most egy permetező helikopter is átrepül....és észre se veszik..Nyugodtan bevonulhat románia...hogy ez az övé. a tiszáig. oke. és hogyan tovább? nekik??? semmi..1 hét oszt hazamegy...de ez egy vicc...k ugyanezt gondolják rólunk...meg erdélyről.

Nagy Csaba, tonyo and pöcshuszár like this.
  6. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Idaig tok elfogadhato magyarazhato dontesek tortentek.
    Gripen marad es bovitik Papara is egy adaggal

Kerdes h Amerika Izrael tengelytol mi jon meg ezekhez hozza.....

7. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

Visszaolvasva jónéhány oldalt, komoly hiba volt hosszú idő után újra kommentelnem.:(

Nagy Csaba and Hummen23 like this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Átérzem, elég húzós a helyzet mostanában.

9. marton

marton Well-Known Member

Jómagam is az F35-öst favorizálom, pont az itt sokszor leírt hosszútávú gondolkodás miatt.
    Bárhogy nézzük, mikor került képbe a mostani Gripen flottánk? Mennyi idő volt amíg idekerültek majd keszit adtak. Baltikum, új fegyverek, képességek(ne menjünk bele, hogy ez mikor kellett volna már),,, de ami a lényeg, lízing ide vagy oda, a térségben még hány évig potenciális gépnek fognak számítani? Szerintem alsó hangon 10... SK F-16V? Tudtommal még szerződés sincs (javítsatok ki ha igen) Ro F-16 flotta? Az tényleg nagyobb lesz előbb utóbb mint a mi légierőnk, de az még igen messze van. Erre alapozom, hogy a Gripennek maradnia kell, ismerjük, repüljük, és sokáig nem lesz még "tesco gazdaságos" kategória.
    F35. Sokak szerint kell a második század(szerintem is). Két század F35-re tuti nincs pénz és jó ideig nem is lesz. Egyre? Óvatosan, lassan szerintem bele lehetne vágni, de szigorúan a jól (!!) működő Gripen század mellett. Így a térségben sokáig,, nagyon sokáig overkill lehetne a két század.
    Azt sem értem, hogy miért indul itt ki mindenki a "most" ból. Abszolut nem kell most (!) két század, főleg nem F35-ösből. Lassan felépíteni,, ki tudja tíz év múlva hogy fog állni az F35 program. Lehet, hogy feleannyiba fog kerülni, lehet, hogy a második századunk (mikor a Gripent szétrepültük már) F35C/E/V,,, bármi komolyabb lesz..
    Még egy tényező. Azt sem zárom ki, hogy a szomszédos országok helyzeteit tekintve(gazdaság pl. HR) , a harci gépek nem normális költségeinek növekedése, magával hozza azt, hogy pár év múlva védünk még más légteret is NATO feladatként,, az pedig ugye nem ingen van.

pöcshuszár and tonyo like this.
  10. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

kb. már a felénél nyomtam a likeot

marton likes this.
  11. rudi

rudi Well-Known Member

Az F35 elsősorban nem pénz kérdés hanem politikai akarat mind az USA mind OV részéről.
    Ha a NATO D.i határa tényleg a Bolgár és a Görög határ lesz akkor Mo.i szetepe is felértékelődik. Ergó az USA szorosabbra fogná a gyeplőt és akár még tolna ide csapatokat és korszerű technikát is (persze jó pénzért...)
    Ez viszont számunkra azt jelentené hogy nincs kikacsingatás a távorból (keleti nyitás, rendszeres Putyin látogatások, stb...)
    Nem hiszem hogy mi készen állunk egy ilyen szoros szövetségesi kapcsolatra és v.színű nem is áll igazán érdekünkben.

Ratamahata likes this.
  12. Anti

Anti Well-Known Member

:eek:

Törökökkel mi lesz?

13. megazez

megazez Well-Known Member

Ennyi erővel régebben volt szó sugárhajtóműs kiképzőgépekről, abból vehetnénk +1-2 századot és megvan a kiképzés + alap légtérellenőrzés meg ha kell bombázni is lehet velük.
    L-39/159, újabb mint a mirageIII, szintén lehet rá rakni AIM-9-et meg papíron 120-at is
    Na mit szólsz? Szerintem ha ennyire így akarod az extra gépeket, abban az esetben ha jönne f35 akkor ez épkézláb elgondolás lenne.

14. rudi

rudi Well-Known Member

A Törökök köszönik és teljes gázzal robognak a bteonfal felé...
    Csak kettő az elmúlt napok hírei közül...
    https://www.defensenews.com/congress/2019/05/03/lawmakers-offer-bill-to-block-f-35-for-turkey/

https://www.defensenews.com/global/...7-fighter-jet-if-f-35-deal-with-us-collapses/

És ha a Törökök - hogy is mondjam - új szövetségest találnak, akkor az USA meg fogja próbálni a Grúzokat és az Ukránokat behúzni a NATO ba...

Akkor elég forró lesz a levegő errefelé...

15. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Én olyan lelki állapotba kerültem hogy civilfóbiám van pedig életemben nem voltam katona. :D
    "BRIAN DON'T...!" :D

16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ez erős túlzással 20-25 km-es HMZ SAM-hez amiket széttelepítesz is bőven elégséges 75 km-es radar főleg, ha többet teszel le belőle és mobil.

Nagy Csaba, lincolnosiris and Gaudi like this.
  17. Terminator

A cseheknek jóváhagyta a kongresszus az AH-1Z harcihelikoptert és a Blackhawk-ot is....

Lehet mérlegelni, hogy mi mennyibe kerül....

4 AH-1Z 205 millió USD
    12 Blackhawk 800 millió USD

Nekik ezt eredményezte a Trump meghívás.

Pocok75 likes this.
  18. Terminator

Honvéd 7 (2019.05.06.)

tonyo likes this.
  19. Terminator

A svédeknek van sisakcélzója és IRIS-T rakétája...

20. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Jaj Istenem... az amik meg rakétát küldenek egy teve seggébe több ezer kilóméterről , én nem mennék bele a farokméregetésbe... pláne nem az usaval szemben az kb egy szinten lenne a Kfir ötlettel...

Ezen oldal megosztása