1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. alba

alba Active Member

Tegnap munka közben gondolkodtam! Mi van akkor ha OV belemegy az amerikai kérésekbe? Vagyis hogy nem veszünk több gázt oroszoktól kiszállunk a déli gázvezetékből veszünk amerikai fegyvereket (f-35 m777 stb...) viszont ezért cserébe kárpátalját kérjük tőlük hogy csatolják vissza + felajánlva nekik hogy egységeket állomásoztathatnak ott?

megazez, fedett_mókus and rappali_ like this.
  2. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Azért elsőnek Erdélyt kérném :).

tomsinner and megazez like this.
  3. Shadow

Shadow Well-Known Member

Mikor bejelentették hogy az amik mennyire elégedettek a mostani fegyvervásárlási körrel, erősen elkezdtem gondolkodni hogy vajon mi lehet az amit vettünk és ennyire boldogok tőlle. Először úgy gondoltam akkor ez eldőlt és veszünk Patriot-ot de ezt elvetettem a Benkővel készült interjú után amikor is azt mondta "2020-21 környékén lehet eredménye a közép-hatótávolságú rakétavédelmi rendszer beszerzését szolgáló tárgyalásoknak" vagyis ezt nem valószinű hogy be tudja jelenteni a Viktor a Trump találkozón. Zord nagyon jól informált volt eddig is szóval NASAMS-ot én kezdem biztosra venni de őszintén szólva nem gondolom hogy csupán a NASAMS-tól ennyire boldogok/elégedettek lennének. Ha megnézzük 3 dolgot próbálnak mindenkire a környéken rásózni: Patriot (Lenygel, román), F16 (Szlovák, most győzködik Horvátokat meg ha jól tudom a Bulgárokat is) és a Viper (Csehek és a románoknak is nagyon tolják még gyárat is ígértek nekik). Szóval patriot még nem kerülhet szóba, F16 nekünk nem hiszem hogy opció hisz jelenleg van 4. generációs gépünk. Emiatt felmelrült bennem a kérdés hogy esetleg nekünk is befigyelhet pár Viper? Bevallom kezdem nagyon várni ezt a Trump talákozót...

rappali_ and tindalos like this.
  4. Azzurro

Azzurro Well-Known Member

Ugyanarra gondoltunk. A NASAMS2 beszerzés szinte biztosnak tűnik, több újság már tényként írja. Nem valószínű, hogy ettől lennének olyan elégedettek az amerikaiak, márcsak azért is mert alapvetően norvég fegyverrendszer, csak a rakéták amerikaiak. A kérdés az, hogy ezen felül még mit veszünk? Nyilván a legnagyobb jelentőségű az F-35 beszerzés lenne. 1 század beszerzése 2026-ra egyáltalán nem lenne megterhelő az ország számára és biztosítaná az erőegyensúlyt a románokkal akik borítékolható, hogy beszerzik. De Benkő a múltkor cáfolta az ilyen találgatásokat. Úgyhogy maradt a szállítógép beszerzés és az AH-1Z.

5. Anti

Anti Well-Known Member

Multkor itt le le irva hogy ilyen pici orszagoknak foleg itt Europaban a harci helikoptereknek nem sok ertelme van - 4 darab meg tenyleg meg vicc kategoria se. Abbol a 200 milliobol vegyenek inkabb "bakancsot".

tonyo and therob like this.
  6. exi

exi Active Member

Kifejezetten jo biznisznek tunik. Ha jol szamolom, 20% pluszert mi vettunk 36 helikoptert. Sarkositok, de ertitek..

rappali_, megazez and tonyo like this.
  7. Anti

Anti Well-Known Member

Nekem az elso gondolatom az volt hogy remelem minket azert nem fejnek meg ennyire...

tomsinner, megazez, tonyo and 4 others like this.
  8. Celebra

Celebra Well-Known Member

Lassú,kicsi a harcászati kapacitása.Könnyű csatagépnek felel meg legfeljebb.
    Tisztán pénzügyi oka van ennek a támogató gépes vesszőparipámnak.1százados légierő meg egyszerűen kevés.
    Kfir meg nem MirageIII,de hatalmas egy gép.Minden mást eltakar a közönség szeme elöl.
    Érdekes,hogy a közönség ünnepli a Mihuk feltámasztását.Pedig helikopács fronton ugyan az,mint a repcsiknél a Kfir lenne-kivéve hogy egy kifejezetten drága üzemű gépröl van szó,és semmiféle harcrendszert/fegyverrendszert érintő korszerűsitést nem kapott

9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

F-16 és a Viper az ugyanaz...

Nagy Csaba, tonyo, svajcibeka and 2 others like this.
  10. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Szerintem a támadó helikopterre (ah 1) gondolt.

11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hát szerintem 200M dollárból már lazán meg lehetne oldani az összes egyéni felszerelés komplett beszerzését. Kevlársisakostul, tártáskástul...
    3-5Mrd forintonként szoktak ilyen jellegű dolgokra rendelést leadni. Persze ezek nem egyszerre elégítik ki a teljes igényt, de ismétlődnek.
    Tényleg, nem tervezik, hogy a 2015M-nek lesz eltérő színű verziója (téli)? (Tudom, tudom, még a rendesből sincs elég, de akkor is!)

12. Celebra

Szerintem az AH-1Z Viperre gondol.
    Mi értelme van az AH-1est venni BH mellé?A/UH-1 párositásnak logisztikailag előnyei lennének.De BH mellé inkább az Apach.

13. Shadow

Shadow Well-Known Member

vilmoci, rappali_, tomsinner and 2 others like this.
  14. borisz

borisz Well-Known Member

Preferálja a hazait. :D

15. rudi

rudi Well-Known Member

Szerintem egy nulla lemaradt...
    Ma egy katona korszerűen felszerelve alaphangon $100 ezer (de inkább több..)
    Ráadásul az egyéni felszerelésekből komoly készletet is szokás képezni.
    Több milliárdra $-ra jönni ki 20-30 ezer katona felszerelése és évi 100 millió $-os tétel hogy úgy is maradjanak...

Shadow and fedett_mókus like this.
  16. Celebra

Mellé,romlott katolikus vagyok.
    Kissé fárasztó,hogy úgy fikáztok,vagy éppen istenitetek,valamit,hogy utána se néztek,mit is tartalmaz.
    És továbbra is le vagytok ragadva az öreg pajeszosnál,holott az csak egy lehetőség.A lényeg a koncepció.Azon tessenek kötekedni,hogy az mennyire életképes/nem életképes,és miért igen avagy nem

17. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Még mindig itt tartunk?

tonyo and pöcshuszár like this.
  18. Anti

Anti Well-Known Member

Elobb vagy utobb szerintem is lenyomjak a torkukon. Az hogy a roman vezetes valojaban mit akar az szerintem masodlagos.

tomsinner likes this.
  19. Terminator

Terminator Well-Known Member

Szerintem felreerted, amit irtam...

Epp az a problema hogy a magyaroknak jelenleg nincs egyik se, ezert nehezebb nekik a legiharc...

20. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Igen, biztos
    Leírtam már ha nem 100szor akkor egyszersem , lehet hogy lenyomják a torkukon , SŐT az is lehet hogy leadnak rendelést DE kifizetni nem fogják tudni , 21 legkésőbb 22-ben hatalmas szarban lesznek és annyi pénzük se lesz hogy elsétáljanak a bolt előtt ... nemhogy majd F35-öt rendszeresítenek úgy hogy most szeretnének még 5 használt F16-ot
    Jaaa , azt hittem a svédeket állítod az usával szembe , ha így vesszük akkor érthetőbb amit írtál , bocsi félreértettem akkor

tonyo likes this.

Ezen oldal megosztása