1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. blogen

blogen Well-Known Member

A KUB járművek milyen állapotban lehetnek? Van vagy harminc darabunk elvben. MTLB-ből is volt ennyi! Ezek talán tudnák tartani a tempót a Pumákkal!

2. tonyo

tonyo Well-Known Member

Pasz?? Egy teljes felújítás után talán megérné. Mondjuk egy láncosra rárakni? Ha vontatni lehet akkor bármilyen hordozó jármű szóba jöhetne elvileg.

3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Valami MTLB féleséget gyártanak a lengyelek is. Most hirtelen nem ugrik be.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem vagyok a szárazföldi technikai avatott ismerője, de akik igen, ők itt azt mondták, hogy arra vagy akár T-72 alvázra is. Irgalmatlan sok van belőle a világban, ergo használni fogják még egy ideig és nem űrtechnikai, tudjuk mi is az idők végezetéig üzemeltetni. A szükséges teljesítménye bőven megvan, hogy a NASAMS bármelyik részét oda vigye, ahol kell.

A lengyelek T-55 alvázra tettek 4 db Nyeva rakétát. Ehhez képest egy Sentinel radar vagy 6 db rakétás konténer még ESSM Block II rakétával is kb. semmi. Sokkal lentebb van a súlypont és sokkal kevesebb a tömeg.

blogen likes this.
  5. blogen

blogen Well-Known Member

Venni nincs értelme újjonan, akkor már inkább Puma bázisjármű! De ha van valami használható alváz itthon, akkor egy remotorizáció is megérheti, ha még harminc évig nem rohad ki a vas a rakéta alól!

6. zulu

zulu Well-Known Member

A nehéz dd csapatlégvédelmének mindenképp láncosnak kellene lennie, szerintem.

Most nézegettem Szórád Tamás blogján a KUB üteg GM-578 és 568 alvázairól szóló részt. Van bennük diesel motor és gázturbina is, generátort is hajthat mindkét erőforrás, de hatalmas a fogyasztásuk (meg gázturbina használata esetén gondolom a hőkép is). Ezért használnak aggregátor kocsit. Hát így nem tűnik egy korszerű cuccnak...

7. krisss

krisss Well-Known Member

Kuka.

honved likes this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

A kérdés inkább mennyibe kerül átképezni a teljes állományt, átalakítani a kiképzési rendszert, beszerezni a szerszákokat, átalakítani a hangárok műszerezettségét és hány évbe telne amíg elérnénk a normális működési szintet. A gripennél ezt kb 1 éve sikerült.

9. blogen

blogen Well-Known Member

Akkor tényleg kétszáz lesz a Puma darabszám SPM-el és SHORAD-al együtt a nehézdandárnak.

10. honved

honved Well-Known Member

Szerintem minden cserélve lesz. Ebben egyre biztosabb vagyok. Csend van arról, hogy bármit is felújítanánk, bár a miniszter régebben tett erre utaló megjegyzést. Ez viszont már rég volt, itt meg minden változik.

rappali_ likes this.
  11. papi

papi Well-Known Member

Utolsó képen jól látom hogy az egy G merci? Eszeme jutott hogy a Decemberi Rába magazinba irták:
    "Figyelemmel a Gépjármû Beszerzési Program 2019–2026-os idôszakára, valamint összhangban a HM Zrínyi 2026 haderôfejlesztési programjával, a Rába kezdeményezésére egy magyar delegáció utazott ki a Daimler AG G osztályú katonai jármûveket gyártó grazi üzemébe a típus jelenében fennálló nyitott kérdések megbeszélésére, valamint a típus jövôjének megismerése céljából"
    http://raba.hu/www.raba.hu/doctar/sajtokozpont/magazin/2018/rabamagazin2018.5.pdf
    Találgattam vajon miért de lehet emiatt? Meglátjuk.[/QUOTE]

A Wolfokkal 15 évre terveztek. Lassan cserélgetni kellene azokat is. Talán az is lehet a látogatás oka.

12. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ez egy platform,amit lényegében bármire rá lehet helyezni,és arrol használni.Vagy fldre rakni.
    De legalábbis papiron már meg van a csapatlégvédelmi páncélozott járműre épitett változat is.

HAndrás likes this.
  13. krisss

krisss Well-Known Member

A Wolfokkal 15 évre terveztek. Lassan cserélgetni kellene azokat is. Talán az is lehet a látogatás oka.[/QUOTE]
    Hát pedig már van ami öregebb.

papi likes this.
  14. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Hát pedig már van ami öregebb.[/QUOTE]A G Merci elnyűhetetlen

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Vajon miért használnánk egy rohadt drága harcjárművet sima teherszállítóként? Sokkal olcsóbban lehet egy teherautó alvázra szerelni. Ezek nem az első vonallal mennek. A nehézdandárban sem minden jármű lánctalpas. A logisztika is sima kerekesekkel van megoldva.

16. Anti

Anti Well-Known Member

Lekonzervált T-72 nem lenne jó erre -gondolom láncos alapot akarnak?

17. Celebra

Celebra Well-Known Member

Á la komplett igérik olcsónak,képzéssel,rendszerbe állitva.Ráadásul olyan felderitő és REH konténereket kinálgatnak hozzá,hogy azt megérteni,mit is tud,már Hpasp szintje.A legkorszerűbb izraeli elektronika és fegyverzet,ami biztos nem ótvar cucc,és bármilyen NATO szabványú fegyverzet illeszthetősége.
    Különben találtam összehasonlitó anyagot a 3gép között,de gugli forditóval nemsokra mentem vele,és egyébként is Molni szintje.

18. krisss

krisss Well-Known Member

A G Merci elnyűhetetlen[/QUOTE]
    Annyira nem elnyűhetetlen, sajnos.

19. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Szerintem üzemanyagpazarlás. De tudtommal az a 31db 72-es van csak, ami a Tatán van. Abból nem nagyon tudsz semmit elvenni.

20. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem lenne kicsit drága egy Puma alváz a Nasams alá. Oda szerintem elég lenne egy "olcsóbb" láncos alváz is. Persze ha van több millió euród feleslegbe :)

Ezen oldal megosztása