1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Bennem a visszahívott korkedvezményes nyugdíjasok sokat látott, távolba révedő tekintete sejlett fel....:eek:
    Azért kíváncsi vagyok ki írta ezt a press release-t, és milyen tudatmódosítót szedhetett...:D

2. kamm

kamm Well-Known Member

Nem tudom, mennyiben mervado egy vilagvegi mukedvelo forum, de ketlem, hogy sem a Strykerrol, sem az Abramsrol, netaqn a Patriarol ne hallott volna meg itt senki... :D

Semmi koze hozza, a Patria finn es a leggyakoribb torony a Kongsberg.

Dehogy gyarthatnank, meg gyarto sincs keszen ra. A Raba talan, ismetlem, TALAN kepes lenne beerkezo dolgokbol normalis, finn QA mellett osszerakni, de ezt is ketlem.

Te valami mas planetan elhetsz - a Kongsberg Protector az egyik legelterjedtebb opcio, messze tobb harci tapasztalattal, mint a zsidok cucca valaha szerezni fog: https://en.wikipedia.org/wiki/Protector_(RWS)#Users

FYI a horvatok teszteltek a Samsont az o Patriajukhoz, de vegul ok is a Protector mellett dontottek.

3. kamm

kamm Well-Known Member

Ez mar a dolgok eloszele, mai cikk a Timesban: https://www.nytimes.com/2019/05/12/world/europe/orban-trump-hungary-white-house.html

Szimplan szelsojobbos miniszterlenoknek hivja Orbant, aki az elso lesz a WH-ban privat elnoki talalkozora azota, hogy szinten ot Bill Clinton 1998-ban utoljara fogadta, akkor meg mint centrista miniszterelnokot (Gyurcsany csak sima WH vizitet kapott Dubyatol, aki Cheneyt kuldte Orbannal beszelni, mig Obama kerek-perec visszautasitotta, hogy talalkozzon Orbannal.)
    Ramutat, hogy nem annyira egyszeru ez a latogatas, mint ahogy szokas szerint cimkezik, mondvan ez Trump megszokott vonzalma autokratak fele, mert hiaba udvozolte az uj elnokot elsokent a regiobold Orban, most megis utolsokent talalkozhat Trumppal, valamint a talalkozo masnapjan amerikai kulugyesek ket jobbkozep magyar politikussal talalkoznak Washingtonban, akik idokozi valasztasokon legyoztek Orban partjat.
    Simonyi Andras szerint (ra emlekszem, nagykovetkent itt anno idorol-idore a Colbert showban is megjelent, nagyon ugyesen reklamozta az orszagot) egyaltalan nem volt konnyu ezt Orbannak osszehozni, eleg kinos ez neki.
    Jutalomajandek helyett a talalkozott ugy is fel lehet fogni, mint csabitast, ezzel probaljak Orbant ravenni, hogy vegyen amerikai fegyvereket es sokkal magasabb prioritast biztositson az amerikai erdekeknek ezutan.
    Felhozza a szenatorok penteki levelet Trumpnak az aggaszto magyar politika miatt (orosz befolyas stb), valamint eloveszi a tenyleg hajmereszto orosz befolyasra utalo peldakat, pl magyar letelepedesi papirokkal lattak el az orosz SVR RF (kulfoldi hirszerzes) fejenek a csaladtagjait, egy orosz torvenyhozot, a kozismerten kemkozponkent is mukodo orosz bank betelepuleset, a ket fegyverekereskedo oroszoknak valo kiadast az amerikaiak helyett stb.
    Huawei, Pompeo utolso pillanatban lemondott vizitje Merkelnel, Orban telefonozasa Trumppal tavaly, a leallitott amerikai fuggetlen sajtoalap, vegigmegy minden lenyeges dolgon a cikk. Ukranok NATO tagsaga, CEU elzavarasa stb elokerul, a meg mindig parlamenti ratifikaciora valo DCA nehezkes kezelesevel egyutt.

4. rappali_

rappali_ Well-Known Member

"Dehogy gyárthatnánk"-nál felnevettem :) Gyártástechnológiák globalizáltak (afrikát kiváve). Miért gondolják egyesek, h egy szárazföldi harcjármű gyártása űrtechnológia? Egy autó karosszériát legyártani nagyságrendekkel bonyolultabb (hidroformázás, clincselés, hegesztés). A cnc gépnek meg hidd el fellélegzés ha nem 1-mikronos tűrés alatti piezo-befecskendezőt kell gyártani, hanem mondjuk bármit egy páncélostechnikához. Kivéve talán az üregelt elemeket. Simán tudnánk gyártani szárazföldi technikát, a szándék kell hozzá (esetleg idő vagy liszensz).

Azzurro and pöcshuszár like this.
  5. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

6. blogen

blogen Well-Known Member

anonim999, kamm, svajcibeka and 2 others like this.
  7. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

Hát én sem látom sok értelmét! És 1 milliárdból nem sokra futná! Még 1 második századra sem a Gripenek mellé! Persze a NASAMS jöhet!

8. blogen

blogen Well-Known Member

Már az egymilliárd is elírás lesz a "milliárdos üzlet" helyett, mert ezek a "szakértők" nem fogják fel, hogy az évi két százalék mit jelent (hárommilliárd dollárnál is több lesz évente a honvédelmi költségvetés)! Nekik a gyurcsányi haderőreform a természetes.

9. rudi

rudi Well-Known Member

szuvorov, therob, tomsinner and 10 others like this.
  10. rudi

rudi Well-Known Member

szuvorov, tomsinner, tonyo and 5 others like this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

Igen,már megint az a fránya szaknyelv.Nyilvánvalóan azt akarta mondani, nem akarunk más országot megtámadni.

12. blogen

blogen Well-Known Member

Nem, nem. Pontosan azt akarta írni, amit írt. Szinte biztos, hogy úgy gondolja a védekezést, hogy nem ölünk meg senkit, hiszen már az ellentámadás is elfogadhatatlan lenne neki a fejecskéjében kavargó dolgok miatt! Merthogy még a nagy honvédő háború idején a fasiszta agresszorok voltak azok, akik öltek. Na, még mindig ezért!

tomsinner likes this.
  13. kamm

kamm Well-Known Member

Olvasd el, mit irtam. Nem a know-how hianyarol beszeltem, hanem a totalisan hianyzo gyartorol, a szukseges munkaerorol stb. Gyartosort irgaltalan penzert megveheted, de szakembert mar nem fogsz hozza venni, max ukran vendegmunkast, arrol meg tudjuk, milyen minoseget produkal...

tonyo and hunter85 like this.
  14. öreg járőr

öreg járőr Active Member

A C130 is Lockheed termék és repül is

tindalos likes this.
  15. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Jó hosszú ideje pörögtök már ezen a saját gyartáson? Miert? Kezdjük a nulláról miközben ezeknek a cuccoknak mar van bejáratott gyártóbázisuk? Valami olyasmit kellene talalnunk amiben mi vagyunk a jók. Ez a haditechnikas dolog nekem már elúszottnak tűnik.

16. blogen

blogen Well-Known Member

Már a Gripent is nehézkesen tudja utántölteni. Az ár/érték aránya pedig rosszabb mint a két szóbajöhető típusé (A400M és KC390)!

kamm likes this.
  17. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Lehet de ez most AMERIKAI és ma ez a lényeg.Persze ez sem biztos mint sok más a találgatások során.

18. empontipont

empontipont Well-Known Member

Úgy 15 éve olvastam valahol, hogy meg akartuk venni a Pinzgauer liszenszét, de a Puchnál azt mondták, nem látnak olyan céget Magyarországon, amelyik megfelelő minőségben le tudná gyártani.

19. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

(?)
    Ez tényleg nem semmi.
    (alapból megadjuk magunkat ?)

20. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Van amiben jók vagyunk, de rengetegen eltávoztak- elszipkázták őket jóval magasabb fizetésekért.
    A hétvégén erről is beszéltem egy mérnök ismerősömmel, (Debreceni Egyetem), mondta hogy a német, dán, svéd cégek folyamatosan szipkázzák el a kollégáikat.
    Sajnos azokkal a bérekkel a kelet-európaiak soha nem fognak tudni versenyezni.

Ezen oldal megosztása