1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. arcas

arcas Well-Known Member

Most már egyre inkább én is azon az állásponton vagyok, hogy ez inkább Patriot lesz, mint Nasams, hacsak nem lesz benne valami magyaros csavar...

megazez likes this.
  2. blogen

blogen Well-Known Member

Nono, még csak beszéltek és nem bejelentettek!

3. Anti

Anti Well-Known Member

De ha a Raytheon üzlet nem egymilliárd(mert Patriotra az gondolom nem elég) akkor a Lockheed is ki tudja mennyi? :)

4. megazez

megazez Well-Known Member

Az a fő probléma, hogy ezeket az összegeket mi csak betippeljük egy előrevetített célból (a 3500 milliárdFt-ra gondolok), nem találom a cikket, de tavaly év végén azt hiszem a semmiből 650 milliárd vagy millió Ft ment a honvédségnek a semmiből, csak úgy. Ezek után az is lehet, hogy az az 1 milliárd nem is 1 hanem 1,8 vagy 2 vagy még több.
    Ugyebár itt a fórumon a leo2a7 bejelentés előtt senki nem hitte, hogy az lesz (aki mást mond hazudik, vagy bennfentes és nem mondhatta el), ugyan így állok én már minden más beszerzéshez legyen az légierős, lérakos, szárazföldi. Ha hirtelen előrántják a kalapból patriot pac2 és pac3 kombót hát legyen az, egyből kiderül, hogy van rá pénz az ország gazdaságának és jelenlegi állapotának megőrzésével, mert az tuti, hogy olyanba a Fidesz nem megy bele amivel romlana a pozíciójuk.
    "A hatalom célja a hatalom maga"

5. tonyo

tonyo Well-Known Member

6. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ha magyaros csavarral nézzem akkor a Nasams-2 is belefér abba a középhatótávúba. Magyaros csavar alatt értve hogy egy adott ország mekkora is területileg :) Főleg itt középen.

7. beta

beta Well-Known Member

A NASAMS eleve közép-hatótávolságúnak számít, nem?

8. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

9. krisss

krisss Well-Known Member

:D jó vicc.

rappali_ likes this.
  10. kamm

kamm Well-Known Member

A magyaros trukk a Patriottal peldaul az lehetne, hogy a lengyeleket kovetve mi is az occso' uj PAAC4 raketakat vesszuk hozza (amit a zsido parittyabol csinalt a Raytheon, lasd vonatkozo temat.) Azt mondjuk birnam, a romanok megpukkadnanak...

fedett_mókus likes this.
  11. Loken

Loken Well-Known Member

12. beta

beta Well-Known Member

"Trump azt mondta a végén Orbánnak, hogy úgy érzi, mintha ikrek volnának"

https://444.hu/2019/05/15/trump-azt-mondta-a-vegen-orbannak-hogy-ugy-erzi-mintha-ikrek-volnanak

A topik témájába illő részlet:

"Említette, hogy fegyvervásárlásról is szó volt a találkozón. Tudna erről részleteket is mondani?

Fegyverekről és kereskedelemről is szó volt. Abból indultunk ki, hogy a NATO-tagállamok, így Magyarország is, elkötelezték magukat, hogy a védelmi kiadásaikat a GDP 2 százalékáig növelik. Orbán miniszterelnök a találkozón jelezte, hogy Magyarország talán képes lesz ezt már korábban is teljesíteni az eredeti határidőnél (a NATO-tagállamok 2024-es határidővel vállalták ezt - szerk.).

Szerintünk bölcs döntés volna a többi NATO-haderővel kompatibilis eszközöket vásárolni, és kicsit talán elfogultan azt mondom, hogy az amerikai fegyverek igen jók, úgyhogy érdemes számításba venni őket.

Látogatást tettem Maróth úrral (Maróth Gáspár, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos - szerk.) a Raytheon és a Lockheed Martin cégeknél, és azt hiszem nagyon meggyőző volt számára mindkettő, úgyhogy reménykedünk benne, hogy mindkét cégtől vásárol majd Magyarország fegyvereket. "

Ahhoz képest, hogy szerintem kb mindenki konkrétumokat várt a találkozótól fegyvervásárlás terén...

13. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

14. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

https://www.origo.hu/itthon/2019051...nnak-hogy-ugy-erzi-mintha-ikrek-volnanak.html

"Látogatást tettem Maróth úrral (Maróth Gáspár, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos - szerk.) a Raytheon és a Lockheed Martin cégeknél, és azt hiszem nagyon meggyőző volt számára mindkettő, úgyhogy reménykedünk benne, hogy mindkét cégtől vásárol majd Magyarország fegyvereket."

blogen, arcas and megazez like this.
  15. megazez

Inkább ez a lényeges:
    "Elértük azt, amit vártunk ettől a találkozótól. Nem vettem részt sok hasonlón, de azt mondták nekem, hogy különösen nagy delegáció fogadta a magyarokat, ez nem általános."
    Mit várhattak ettől? Mert az szerintem rizsa, hogy nem voltak pontokba szedve a fontosabb dolgok.
    Bár ez lehet off :)
    De ne legyen annyira: LM és Raytheon párostól jóformán mindent meg lehet venni amik nekünk kellenek.

jurgenbauer likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Igazából még soha semmit nem vettünk az amerikaiaktól ami egy egész komplex rendszer.

17. megazez

Valahol el kell kezdeni.

18. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

"nagyszerű közös történelmünk van"
    Igen, még most is szedegetjük ki a rombolóbombákat.

19. megazez

Hát ebben azért nem tévedett, hollywood-tól kezdve minden amerikai termékben szinte van magyar kéz.
    "A magyarok Amerikában sokkal előbb megteremtették Hollywoodot, mielőtt az ennél ártalmatlanabb atombombát megcsinálták volna."

zeal likes this.
  20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Szárazföldi technikához hozzá sem szagolnak. Nem véletlenül nyert pl. az IVECO a tengerészgyalogság kétéltű tenderén sem, de nem véletlenül
    Elektronika, légierő, rakéta technológiák, radartechnológiák, C4ISR. Ezekben mind-mind játszanak. Az a baj, hogy ezekben sem mind a legjobbal rendelkeznek.
    Az európai gyártók ezek nagy részéből legalább olyan jót tudnak ajánlani, mint az Amerikaiak (sőt, gyakran jobbat).
    MBDA, SAAB, BAE Systems, Rheinmetall, KMW, Airbus, Konsberg, Eurospike, stb.

svajcibeka, therob, kamm and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása