A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Hat, cirka 1 milliard dollar es 10 ev fejlesztes utan legyartottak *negy* azaz 4 prototipust egy tankbol, aminek az egesz hajtasat a Hyundai adta hozza a K1/K2 boreai tankokbol, mikozben fegyverzetben es pancelzatban mar most sincs az elvonalban, szenzorokrol, onvedelemrol egy szot sem hallani.
Mondjuk penzkoltesnek a hazai (torok) vedelmi cegeknel biztos jo...

Nem ástam bele magam a harckocsi eddigi történetébe, inkább azt szerettem volna érzékeltetni, hogy ilyet is tudnak készíteni. Nem tudom miért nem kezdték el a sorozatgyártást, illetve talán a motor nem volt meg hozzá ? Passz.
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
https://www.nurolmakina.com.tr/uploads/images/1532689021_ideb-news.jpg
2018-as kép Pozsonyi bemutató, szlovák zászlóval az oldalán. Meg a Zord álltal új magyar szárazföldi rejtőszínnek titulált festéssel (vagy legalábbis valami nagyon hasonló).
Akkor a szlovákok is rendszeresítik, magyar színekkel. Nem értem miért nem lehet normálisan elmondani az embereknek hogy most mi a f@sz van?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
https://www.nurolmakina.com.tr/uploads/images/1532689021_ideb-news.jpg
2018-as kép Pozsonyi bemutató, szlovák zászlóval az oldalán. Meg a Zord álltal új magyar szárazföldi rejtőszínnek titulált festéssel (vagy legalábbis valami nagyon hasonló).
Akkor a szlovákok is rendszeresítik, magyar színekkel. Nem értem miért nem lehet normálisan elmondani az embereknek hogy most mi a f@sz van?
Szerintem Zord csak szimplán meg van keveredve. Az az eredeti török festés lesz szerintem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 124
113
T

Törölt tag 008

Guest
http://www.milscint.com/en/ejder-yalcin-4x4-steps-into-the-european-arena/
http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-armored-vehicles-beat-rivals-in-slovak-tests-124188

Állítólag szlovák teszten jól szerepelt. Még ha egy B-2-est vagy valami SIGINT gépet rejtegetnének az oké de mi a rosseb lehet titkos egy 4x4-es járművön? :D
Nem a 4x4 a titkos hanem, hogy Szlovákia és Magyarország egy. :) Bár a honvédelmi nap alkalmából Viktor be is jelenthetné a Slovschlusst. :D
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Szerintem Zord csak szimplán meg van keveredve. Az az eredeti török festés lesz szerintem.
Remélem hogy csak hülyeséget írt, mert amúgy elég gyatra egy álca. Nem értek hozzá de ha ez a magyar tájra lett szabva akkor az új egynruha miért nem ilyen? Mindegy nem panaszkodom mert én örülök minden fejlesztésnek, csak mondják el mit miért és én készséggel elhiszem, de ez a titkolózás elég szánalmas.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
http://www.milscint.com/en/ejder-yalcin-4x4-steps-into-the-european-arena/
http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-armored-vehicles-beat-rivals-in-slovak-tests-124188

Állítólag szlovák teszten jól szerepelt. Még ha egy B-2-est vagy valami SIGINT gépet rejtegetnének az oké de mi a rosseb lehet titkos egy 4x4-es járművön? :D

Titkos volt nálunk az is, milyen lesz az új gyakorló ruházat, ne feledd. Itt minden titkos. Az is hogy mi a titkos, természetesen titkos. Itt Honvédség tekintetében minden titok a négyzeten. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
  • Tetszik
Reactions: Anti and rappali_

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Ha már láttál géppuskást visszakecmeregni BTR-be,mindjárt logikus a 170 centis magasság! ;)

BTR-be nem. BMP-1-be igen. Sokat is. Az még alacsonyabb is mint a BTR. Nos, alapvetően, magas, erős fiúk voltak nálunk géppuskások. Mert a géppuska nehéz, ráadásul a rakasztáska sem könnyú, ha tele van lőszerrel. Azzal kell egy sebességgel futni a többiekkel és nem lemaradni. Bírni is kell ám ezt, teljes harcászati felsterelésben. Egy alacsonyabb srácnak sokkal erősebb fizikai megterhelés ez így.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Egyszerűen gyönyörű! :) Illik a tájhoz, bár 2-300 db. még jobban tetszene :)

Hát kb igen. És ezért szerintem az egyik fő gócpont a hadsereg fejlesztésben a harckocsi. Anélkül nincs hagyományos, ütőképes hadsereg. Viszont egyszerre kéne minőséggel és mennyiséggel is rendelkezni. Ami túl drága.

Persze könnyít a dolgon, hogy a szomszédos országokban kell gondolkodni vetélytársban, akik nem feltétlenül állnak sokkal jobban anyagilag. Vagy elkezdi az ember feltölteni a hadsereget lassan valami Leo2 szinttel - ami sokáig tart - vagy hozzá képes nagyobb mennyiségben szerez be valamilyen tuningolt verziót a T-72 családból.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Finoman megjegyezném, hogy itt a Kárpát-medencében több nyelvet tudni nem nagy kunszt. Kis faluban, ahol felnőttem a nyolcvanas években az általános iskolában orosz, német, angol tanítás volt. Orosz kötelezően, német nemzetiségi órarend szerint, angol meg szakkör keretében. +a faluban jelentős bunyevác nemzetiségről is ragadt pár dolog ránk. +a feleségem révén valamennyit pöntyögök románul is, ha nagyon verekedni akarok a kocsmában... Nyilván a kurrensebb nyelveket, mint az angolt meg a németet "kicsit" tovább vittem, de attól még nem érzem úgy, hogy ez valamiféle kunszt lenne.
A nyelvtudásra hivatkozni tolmácsként, nyelvészként, vagy műfordítóként releváns. Egy haditechnikai fórumon hozzáadott érték tekintetében úgy hiszem nem faktor.
Bár molninak vagy más szerzőkenk időtakarékosságból lehetne segíthetni az anyagokat előcsócsálni, ha annyia penge valaki szaknyelvben....

A Kárpát-medencében nem, de a trianoni gyalázat miatt Magyarország eléggé homogén lett etnikailag, nyelvileg. Az orosz kötelező volt és nem is sokaknak maradt meg érdemben. Meg sajnos a nyelvoktatás elég tré az iskolákban, így az angol vagy német sem szuperál valami jól sokaknál.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
BTR-be nem. BMP-1-be igen. Sokat is. Az még alacsonyabb is mint a BTR. Nos, alapvetően, magas, erős fiúk voltak nálunk géppuskások. Mert a géppuska nehéz, ráadásul a rakasztáska sem könnyú, ha tele van lőszerrel. Azzal kell egy sebességgel futni a többiekkel és nem lemaradni. Bírni is kell ám ezt, teljes harcászati felsterelésben. Egy alacsonyabb srácnak sokkal erősebb fizikai megterhelés ez így.
A BTR deszantajtaja még kisebb mint a BMP-é, ahhoz képest BMP pajtakapu :D
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
"Megérkeztek Magyarországra a Honvédség új harckocsijai......így kezdődik a a videó.
Akkor ezek már itt is maradnak?? Akkor ez Leopard 2A4 lehet.
De majd holnap meglátom.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos