1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

a hazai ipar újabb büszkesége :D

honved likes this.
  2. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Parapitecus likes this.
  3. honved

honved Well-Known Member

Nem bírtam végignézni, pedig próbáltam. Lényegében Juhász tiltakozik, a Honvédsgé korszerüsítése okán. Mondván minek kell ez. A másik "SZAKÉRTŐ", Hadházi Ákos szerint a HM-ben 15.000-en kávét főznek és semmi más. Na eddig bírtam nézni, tovább nem. Elképoesztő.

anonim999, Nemerson and XYZ86 like this.
  4. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Errol csak a hires UPC panaszlevel legutolso szava jut eszembe

NYOMORÉKOK

borisz, honved, szuvorov and 3 others like this.
  5. therob

therob Active Member

Bármilyen felháborító abban igaza van hogy kb. 5000 fő az akivel számolni lehet.

Nagy Csaba and Ocses like this.
  6. Parapitecus

Parapitecus Active Member

vata, anonim999, honved and 2 others like this.
  7. vantsy

vantsy Active Member

8. vantsy

vantsy Active Member

Ez milyen gép ilyen lesz vagy van?

9. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

10. Shadow

Shadow Well-Known Member

Ezt most olvastam:
    https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/kaposvar-ipar-gepgyar-tuzolto.684412.html

"Gyártóközpontot és regionális szervizt létesít az elsősorban tűzoltójárművek gyártásával és felújításával foglalkozó állami tulajdonú BM Heros Zrt. Kaposváron jövő tavasszal - jelentette be pénteken Szita Károly polgármester a somogyi megyeszékhelyen az MTI híre szerint. A cég öthektáros ipari parki területen végzi majd tevékenységét, üzemcsarnokait az állami Nemzeti Ipari Park Üzemeltető és Fejlesztő Zrt. (NIPÜF) építi meg. Az ipari parkba érkező gyár többek között tűzoltóautókat, katonai járműveket, mentőautókat fog majd gyártani."

Tűzoltókat eddig nem a Rába gyártotta? Mind1. Kiváncsi vagyok milyen katonai járműveket fog ott gyártani a Heros )gondolom licenc gyártás lesz).

11. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Active Member

honved likes this.
  12. Anti

Anti Well-Known Member

Az titok, és hogy miért titok az titkos. :D

13. Autodidaktakatona

Ez azért ígéretes hír. Igazából nekünk a gulyás ágyú gyártása is előrelépés lenne, de azért ennél jóval nagyobbat álmodok. Szóval, vagy Boxer, Patria, vagy Lynx/Puma gyártás lesz.... :)
    Ui: azért remélem én is hogy nem ezt a Ejder Yalcint (én Jelcinnek hívom) fogjuk gyártani.

14. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

Akkor vodkával is elmegy?

Nagy Csaba likes this.
  15. Szittya

Szittya Well-Known Member

Kezdetnek miert ne lenne jo? Arra hogy bejratott munkasallomamy keletkezzen? /ne felejtsuk el hogy a 0 rol csinalunk hadiipart es lehet nem egy ifv apc elso szeriajan kellene belejonni./ezzel nem azt mondom hog igy lessz./

Loken, megazez, svajcibeka and 4 others like this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Elő stream a hivatalos megnyitóról.

honved, szuvorov, arcas and 2 others like this.
  17. Autodidaktakatona

Sokszor végig beszélt történet, de ha a gyártási technológia meglenne, és képzett ember is rendelkezésre áll akkor - ami kell ugyanúgy pl. a Yalcinhoz - ne B vagy C kategóriás terméket gyártsunk, mellesleg a mai minőségbiztosítási előírásokat ha betartjuk akkor egyszerűen nem lehetséges gagyit gyártani... És nekünk egy IFV fontosabb vonal mint egy 4x4 szerintem. Illetve még egy dolog most van politikai akarat, és elvileg pénz a fejlesztésre de én nem vok biztos benne hogy pl. 10 év múlva is lesz, tehát most kell a Z2026 keretében valóban jó,
    és hosszú távon fenntartható eszközpark.
    A humánerőforrás hiányát, a valós lehetőségeinket (energiahordozók, ásványkincsek hiánya) is látva túl sok minden gyártásába se bonyolódnék bele. Pár komolyabb cucc (pl: IFV, v. APC, v. IRIST) és apróságok (lőszer, lőpor, gulyáságyú, sisak, sátor, evőeszköz, blablabla). Summa summarum ez most a HM szempontjából történelmi időszak, most, minél gyorsabban kell a high-tech technika, mert én nem hiszek abban, hogy itt lesz idő fokozatos, évtizedes lassú előrelépkedésre...

Gyurma likes this.
  18. Autodidaktakatona

Lehet :)

19. phaidros

phaidros Well-Known Member

Azért mindig szem előtt kell tartani, hogy bizonyos esetekben nem "5000 főnek" kell "kávét főzni", hisz igaz, hogy a sorkötelesség jelenleg nincs, de ez nem azt jelenti, hogy hadkötelesség sincs.

___

Csak nehogy abba a hibába essünk a "Jelcin" kapcsán, mint a BTR-ekkel, azaz nem megfelelő feladatkörben használják és az alapján kritizálni.

20. Ocses

Ocses Well-Known Member

Miért egy btr-nek mi a megfelelő feladatkör?

Ezen oldal megosztása