1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Hát nem az IFV amire jelenleg használva vannak....

Nagy Csaba, Loken, phaidros and 3 others like this.
  2. Ocses

Ocses Well-Known Member

Azt tudom mire nem jó:D

Arra lennék kíváncsi, hogy mire jó?

3. krisss

krisss Well-Known Member

Hát ha rendeltetésszerűen utolsó terepfedezetig kocsikázol vele, majd utána támogatsz a harmincassal miközben a lövészek rohamoznak, arra 25 éve még jó volt :D

4. Szittya

Szittya Well-Known Member

Az hogy futna a 4x4 es projekt nem zarna ki az ifv apc osszeszerelest rezlege gyartast. Hisz meg ki sincs valasztva se ifv se apc /nyilvanosan./ mire azoknak a targyalasi folyamata lezajlana a tobb tizezer oldalas szerzodesek megirodnanak majd azok atvizsgalodnanak majd mig a license e osszeszerelesi dokimentacio elkeszul /bizonyos emberek oktatasban reszesulnenek./ a 4x4 es projekt par boszen termelne mig az elso apc ifv gyartosor elkezdene felporogni nagyjabbol azzal egy idoben a 4x4 es mar leszallo agba lenne /igy minden nemu kapacitast at lehetne coportositani szerelosortol a kepzett kiprobalt szakemberig.../ egy apc ifv elso szeriajanak legyartasa sokkal hosszab ido es sokkal tobb embert igenyel mimt egy 4x4 es jarmuve... Akar hogy is ugrodeszkanak tokeletes lenne... Inkabb a 4x4 nel legyen csuszas a programba es legyen szuro a mumkasok teren mimt egy ifv apc nem mellesleg nem mimd1 hogy egy hatalmas beruhazast vegez a ceg /gyartosorok csarnokok raktarak muhelyek uj emverek stb stb stb vagy mindezt tobb lepcsoben teszi par ev kulonbseggel.../ mimt a leo a4 esek kikepzesre a 4x4 et is lehet ugy venni mint kikepzo technika csak nem a Honved allomany hanem a civil vilag reszere./

phaidros, zeal and krisss like this.
  5. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Active Member

Ebben is van logika amit mondasz, és ha úgy menne ahogy mondod akkor támogatható... Bár egy 4x4 gyártása nyilván egyszerűbb, azért nem gondolnám hogy annyival gyorsabb lenne a kivitelezés mint ahogy te gondolod, ha pedig pár év alatt leszálló ágba kerülne a gyártása, akkor meg nem hiszem hogy rentábilis lenne + lehetne felhúzni az új gépsort, csarnokot, átképezni.. ami megint nagy költség.... De nem én fogok dönteni az tuti, de én egy komolyabb technikába ölném az energiát... Az is tény, hogy fogalmunk sincs hogy Jelcint hova akarják használni, illetve pl. Kaposváron mit akarnak gyártani... Jelcin lehet a TEKnek megy és pár darab pl.Szolnokra, és APC lesz Kaposvaron, meglátjuk... A lényeg hogy valami elindult...

6. Anti

Anti Well-Known Member

https://bmheros.hu/jarmuvek/

Olyan sok jót ezen a fórumon ezekről nem olvastam :)

7. Szittya

En azon csodalkozom hogy ge ezen meg vagy lepodve... /0 rol ment a tuzolto auto gyartas is.../ majd a kovetkezo szeriak jobbak lesznek... /ezert momdom hogy nem gond a 4x4 tanulopenze se ha lessz.../

csibeszke and rappali_ like this.
  8. Szittya

Nem a 100 ev tapasztalataval rendelkezo gyarto termekeivel kell osszehasonlitani egy 0 ev tapasztalataval rendelkezo termeket. /butasag azt kepzelni hogy semmi tapasztalattal az elso termekek olyan vagy jobb minoseguek lesznek mint az a termek amimek a gyartolya 100 eve azzal foglalkozik./

El kellett kezdeni.

9. papi

papi Well-Known Member

Rába R16.217 alváz ami egy Renault Midlum alváza + Heros által összerakott felépítmény.
    A rendes neve Heros Aquadudux 4000. Kérdezzétek a tűzoltókat! Felkészülnek a katonák!

Ocses likes this.
  10. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Jaj ez az a magas sulypontu borulos alvaz?

11. krisss

krisss Well-Known Member

Hát ha nem a saját kútfő után gyártanak akkor nem lesz szerintem azzal akkora gond.

Loken, honved, Ocses and 1 other person like this.
  12. papi

papi Well-Known Member

A tűzoltóautók után én nem tudok bízni bennük. Elméletileg használható, és jó dolgokból hoztak ki egy túlárazott vackot.

Nagy Csaba likes this.
  13. Robur

Robur Well-Known Member

14. papi

papi Well-Known Member

Igen az is az egyik problémája, de nem az a legkomolyabb.

15. krisss

krisss Well-Known Member

De ha semmi sem a sajátjuk, hanem kapnak egy fix licencet azt nem tudják annyira elbaszni, szerintem.

Nagy Csaba, Loken and pöcshuszár like this.
  16. Fennek

Fennek Well-Known Member

honved likes this.
  17. krisss

krisss Well-Known Member

Én a kisebbik kebasoautót (NSM 4X4) el tudnám képzelni a G-mercik váltótípusaként. Az Iveco LMV-t favorizáltam erre a célra de ahogy nézem ez is van jópár kiszerelésben.

therob, papi, phaidros and 3 others like this.
  18. Anti

Anti Well-Known Member

Gondolom kellett venni a törököktől is valamit, túl "kritikus" dolgot nem akartak, lett hát ez. Kecske is jóllakott, káposzta is megmaradt.

honved, arcas and Gyurma like this.
  19. Gyurma

Gyurma Active Member

Jól van ez így, nem hiszem hogy olyan szar cuccok ezek mint itt néhányan beállítják.

honved likes this.
  20. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Hát vannak feladatok amikre még ma is megfelel. Pl: békefentartás, konvolykíséret, őrposztok EÁP-k megerősítése, és személyzetük transzportja. Alap PSZH feladatok ellátása. Megfelelő műszerezettség beépítése után komolyabb felderítő jármű is lehet belőle. Esetleg önjáró fegyverplatform (csapatlégvédelmi, ATGM, rádióelektronikai, sőt drón irányító. Persze ez utóbbiakhoz át kellene építeni. Arra amire mi használjuk persze egyáltalán nem való.

Ezen oldal megosztása