1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Békefenntartásra se igazán felel meg szarrá robbantja fél kiló trotil... Szerinted miért lettek lecserélve elég gyorsan a közel keleti missziókban ? Elég egy kisebb IED és sanyi. Vagy egy nagyobb kaliberű kézifegyver...

2. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Ahol azért ennek a veszélye fennál, nem igazán békefentartás. Az inkább béketeremtő művelet. A békefentartás inkább rendészeti feladatkör, a már létrehozott kezdeti békés állapot stabilizálása, a létrejött politikai helyzet megerősítése a célja, illetve, a fosztogatások lázongások kezelése, humanitárius ellátás támogatása a szerepe.

3. krisss

krisss Well-Known Member

Mert a békenntartásba nem tartozik bele az, hogy valaki a békével nem megelégedett fél esetleg újra ellenségeskedésekbe kezd ami fegyverhasználathoz vezet ? Vagyis egészen az első lövésig vagy robbantásig jó a BTR....

Nagy Csaba, alfa74, Sulaco and 3 others like this.
  4. Anti

Anti Well-Known Member

Hát nem tudom... Nem lenne ez egy logisztikai horror? Most nincs semmi aztán meg hirtelen jönne 2 különböző technika?

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Milyen harcteri tapasztalata van ezeknek a torok tipusoknak?

6. tonyo

tonyo Well-Known Member

Dehogy lenne. Nagyobb gond lenne a kétkezi értelmes munkás kéz hiány mint a logisztika. A múltkor a logisztikát kitárgyaltuk. A mai körülmények között nyugodtan meg lehetne oldani. Egyébként meg Szittyának abban igaza van hogy egyszerűbb 4x4 el vagy esetleg még láncossal kellene kezdeni. A gyártási kultura, háttér nem egyből épül fel. Még akkor se ha komoly támogatásod van az eredeti gyártottól. Egyébként nem hiszem hogy komolyabb modernebb ifv/apc engednék gyártatni az eredeti gyártok ott ahol jelenleg nulla hadipari gyártási tapasztalat és háttér van, sőt biztosan hogy nem. A török cuccok meg pontosan tökéletesek lennének ahhoz hogy ez a kultura, háttér kialakuljon. Ha ez megvan akkor már lényegesen jobb esélyel tárgyalhatol pl egy hazai licenc gyártású puma vagy boxer vagy valami ütős cuccosrol.

7. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Azt nem tudom, de a Törököknek több tapasztalata van mint bármelyik európai orszgnak.

8. Ocses

Ocses Well-Known Member

Békefentartás(lájtos helyen kfor,bosznia) konvoly,eáp. Ezekben egyet értek.

A másik felében nem mert szerintem nagyon gyatra a terepjáróképessége.

9. krisss

krisss Well-Known Member

Kurdisztán, a kisebbeknek Jemen.

honved and BiancoGasto like this.
  10. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Ja azt tudom hogy megy,de meg
    Azért ne felejtsük el,hogy Töröko.-ban szinte folyamatosan vannak fegyveres konfliktusok kurdokkal, otthon,Irakban,most Szíria,és ennek a gyártónak a "ránksózott,, járműveit is használják a fegyveres szervek. Ha olyan tré lenne akkor mehetne a hadsereg a BMC-hez,vagy az Otokarhoz,ill. külföldről is beszerezhetnének járműveket. Szerintem jók lesznek ezzek. Legalábbis nagyon remélem.

honved, rappali_, XYZ86 and 1 other person like this.
  11. XYZ86

XYZ86 Member

Terminator and tindalos like this.
  12. Anti

Anti Well-Known Member

Meg remélhetőleg azért valami teszt eredmény is közrejátszott a választásban és nem csak a politika döntött hogy török kell és kész, szlovák teszten állítólag jól szerepelt.

Loken likes this.
  13. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Active Member

Mondjuk ez is érdekes, hogy a szlovákok akiknek ott az Aligator ebben gondolkodnak... És amennyire tudom az még exportképes is volt...

14. Anti

Anti Well-Known Member

Most már egy Macaristan-i vezető is nyilatkozhatna.

Mokiengine, BiancoGasto and XYZ86 like this.
  15. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Igen az nem rossz, ha a végfelhasználók is leokézzák.
    De arra kiváncsi vagyok,hogy milyen változatok lesznek beszerezve.
    Mondjuk azt sem értem hogy-hogy elöbb látjuk,mint ahogy bejelentés lett volna.

Anti likes this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Azt is írja, hogy a két jármű elég sok alrendszere megegyezik és ez megkönnyíti az üzemeltetést. Ez egész értelmesre sikerült. Az NSM-et kérem a merci helyére.

tindalos and arcas like this.
  17. pela3

pela3 Well-Known Member

Hatalmas dögök, a sofőr alig lát előre a szélvédőn keresztül.. ezért ha jól láttam , van a hűtőrácsnál 1 kamera. :D Állítólag az NSM páncélzata a 12.7-es géppuskatüzet felfogja. Én ma élőben láttam őket, hát nem győztek meg.. de nem értek hozzá nagyon. Nekem picinek és szűknek tűntek, de a toronyfegyverzet talán nem rossz (hogy védett a kezelője a kocsi belsejében). Elvileg folyamatban van a beszerzésük, hogy kik,mikor mennyit kapnak nem tudtak válaszolni. A H225M az ígéretekkel szemben nem volt kint a Büdaörsi Reptéren, viszont tök jó érzés volt, hogy van modern technikánk + az amcsi, svéd, kanadai, szlovén, szlovák, török, bolgár katonák nézegették a cuccainkat, amíg a románok arcán látszott a kellemetlenség :D :D :D

Loken, alfa74, Kurfürst and 11 others like this.
  18. öreg járőr

öreg járőr Active Member

+ nemrég Sziria

Loken likes this.
  19. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Igy még az is lehet hogy egész olcsón hozzájutottunk mint első EU-ország. A marketingér cserébe.;)

tindalos and Anti like this.
  20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Szerintem ezeket a felderítők, és talán a különlegesek fogják kapni. Elvileg a török cikkben szerepel egy level 4 védettség. Lehet az, hogy ez STANAG level 4?
    Mert akkor az kib@szott kemény lenne...

Ezen oldal megosztása