A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 831
113
Tökéletes szombat délutáni program a budaörsi honvédelmi nap. Aki még nem volt kint az olvasók közül csak ajánlani lehet. Köszönet érte a szervezőknek. Pontosan ilyen programokra van szükség, hogy a társadalom megismerje és magához közelállónak érezze a fegyveres erejét. Nagyon-nagyon jó döntés volt a dötéshozók részéről, hogy a nézők belülről is megnézhették a járműveket. Nem is lett volna semmi értelme a nagy titkolódzásnak. Tapasztalatok: essünk túl a negatívumon, szerencsére csak 2 db volt, a török "csodák". Korábban írtam, hogy szerinte gagyi, horror áron (állítólag 140 millió Ft/db), céltalan. Most így bentről megnézve már értem miért kellett ezt eltitkolni: analóg kapcsolók török felirattal (a járműveken már magyar felségjelzés volt), a páncélzat hajszálvékony, mese habbal, hogy ez a páncél ellenáll a 12.7mm-es géppuskalőszernek és ami a legmegdöbbentőbb az a helyhiány. Ültem a vezetőülésben és hátul is, de nem tudtam eldönteni, hogy melyik volt a kényelmetlenebb olyan szoros a verseny. Lehet, hogy ez elmegy Ázsiában vagy Afrikában, de nem véletlen, hogy Európában még senki nem vett egy darabot sem rajtunk kívül.Valami borzalom. Iskolapéldája amikor politikai okokból kötelező valamit vásárolni. Kérdeztem a katonákat, hogy melyik alakulat fogja használni és mire, de nem tudták még megmondani. Még nem nyilvános. A pozitívumok szerencsére sokkal meghatározóbbak: a Leók elvitték a show-t, egyszerűen tőkéletesek. Beszélgettem az A7+mellett álló (gondolom harckocsizó) katonával, hogy igaz-e hogy manuális a harckocsiágyú töltőszerkezete, mire elmagyarázta, hogy a németek úgy gondolkodnak, hogy igaz, hogy így csak percenként 3 lövést tudnak leadni, de sokkal kevesebb a meghibásodásodási lehetőség. Ebben igazuk lehet. Számomra a nap fénypontja a Pzh megtekintése volt belülről is, mondtam is a KMW-s fickónak, hogy sokkal többet kellene belőle vennünk. A H145M-ről eddig azt gondoltam, hogy kicsi, könnyű helikopter. Na ez most megváltozott. Szerintem nagyon is meggyőző a mérete. Ha tényleg megkapja a legmagasabb HForce fegyverrendszert akkor igencsak potens helikopter lesz.Látványos volt a lövészszakasz dinamikus bemutatója is. Jól néz ki az új gulyáságyú. Mondtam is a katonának aki ott éllt mellett, hogy főzhetttek volna vagy 1000 adag babgulyást, egy óra alatt eladták volna sokat javított volna a hamburger-rétes cateringen. Az volt a válasz, hogy rengeteg engedély kellett volna hozzá. Ja ez ismerős. Ebben az országban lassan már a levegővételhez is 3 hatósági engedély kell.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 863
12 380
113
mármint azt hogy csak 107db van vagy mire gondolsz? lehet félre értem és nem akarok hülyeséget írni csak érdekel

Arra. Még elsővonalba se elég nemhogy másod, harmadvonalba. Pl. 2016-ban volt egy baleset Fabia-val ahol 4 db összekoccant, évekig javították őket. Ilyen hülyeség miatt 3.7% alapból kiesett :)

Úgy értettem hogy ha nincs pénz(vagy akarat) vadonatújból normális mennyiségre akkor nem kéne az öreget se mindet kidobni. Semmi tartalékuk nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Arra. Még elsővonalba se elég nemhogy másod, harmadvonalba. Pl. 2016-ban volt egy baleset Fabia-val ahol 4 db összekoccant, évekig javították őket. Ilyen hülyeség miatt 3.7% alapból kiesett :)

Úgy értettem hogy ha nincs pénz(vagy akarat) vadonatújból normális mennyiségre akkor nem kéne az öreget se mindet kidobni. Semmi tartalékuk nincs.
jaa értem , akkor egyetértünk , bár nekem már alapból az APC nem szimpi , láncos IFV-hez szoktam :D
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 576
16 172
113
Tökéletes szombat délutáni program a budaörsi honvédelmi nap. Aki még nem volt kint az olvasók közül csak ajánlani lehet. Köszönet érte a szervezőknek. Pontosan ilyen programokra van szükség, hogy a társadalom megismerje és magához közelállónak érezze a fegyveres erejét. Nagyon-nagyon jó döntés volt a dötéshozók részéről, hogy a nézők belülről is megnézhették a járműveket. Nem is lett volna semmi értelme a nagy titkolódzásnak. Tapasztalatok: essünk túl a negatívumon, szerencsére csak 2 db volt, a török "csodák". Korábban írtam, hogy szerinte gagyi, horror áron (állítólag 140 millió Ft/db), céltalan. Most így bentről megnézve már értem miért kellett ezt eltitkolni: analóg kapcsolók török felirattal (a járműveken már magyar felségjelzés volt), a páncélzat hajszálvékony, mese habbal, hogy ez a páncél ellenáll a 12.7mm-es géppuskalőszernek és ami a legmegdöbbentőbb az a helyhiány. Ültem a vezetőülésben és hátul is, de nem tudtam eldönteni, hogy melyik volt a kényelmetlenebb olyan szoros a verseny. Lehet, hogy ez elmegy Ázsiában vagy Afrikában, de nem véletlen, hogy Európában még senki nem vett egy darabot sem rajtunk kívül.Valami borzalom. Iskolapéldája amikor politikai okokból kötelező valamit vásárolni. Kérdeztem a katonákat, hogy melyik alakulat fogja használni és mire, de nem tudták még megmondani. Még nem nyilvános. A pozitívumok szerencsére sokkal meghatározóbbak: a Leók elvitték a show-t, egyszerűen tőkéletesek. Beszélgettem az A7+mellett álló (gondolom harckocsizó) katonával, hogy igaz-e hogy manuális a harckocsiágyú töltőszerkezete, mire elmagyarázta, hogy a németek úgy gondolkodnak, hogy igaz, hogy így csak percenként 3 lövést tudnak leadni, de sokkal kevesebb a meghibásodásodási lehetőség. Ebben igazuk lehet. Számomra a nap fénypontja a Pzh megtekintése volt belülről is, mondtam is a KMW-s fickónak, hogy sokkal többet kellene belőle vennünk. A H145M-ről eddig azt gondoltam, hogy kicsi, könnyű helikopter. Na ez most megváltozott. Szerintem nagyon is meggyőző a mérete. Ha tényleg megkapja a legmagasabb HForce fegyverrendszert akkor igencsak potens helikopter lesz.Látványos volt a lövészszakasz dinamikus bemutatója is. Jól néz ki az új gulyáságyú. Mondtam is a katonának aki ott éllt mellett, hogy főzhetttek volna vagy 1000 adag babgulyást, egy óra alatt eladták volna sokat javított volna a hamburger-rétes cateringen. Az volt a válasz, hogy rengeteg engedély kellett volna hozzá. Ja ez ismerős. Ebben az országban lassan már a levegővételhez is 3 hatósági engedély kell.
BMP hez képest is vékonyka a "páncélja"? Mert az is ilyesztő volt nekem.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 197
93
Jól néz ki az új gulyáságyú. Mondtam is a katonának aki ott éllt mellett, hogy főzhetttek volna vagy 1000 adag babgulyást, egy óra alatt eladták volna sokat javított volna a hamburger-rétes cateringen. Az volt a válasz, hogy rengeteg engedély kellett volna hozzá. Ja ez ismerős. Ebben az országban lassan már a levegővételhez is 3 hatósági engedély kell.
Szerintem nem a főzéssel volt ott a gond, hanem azzal hogy vagy ingyen adják és akkor a világ összes babgulyása sem elég legalább tízezer embernek, vagy pénzért. Ha pénzért adják, akkor bizony kellett volna számlát is adni, ugyebár. Valamint ott van az a kérdéskör, hogy az emberek hol és hogyan ettek volna, valamint mi lett volna a tengersok szeméttel.
Nagyon tetszett hogy legalább 200 db, de lehet hogy több mobil wc volt kirakva, valamint hagytak teret a kajáldának is.
Amit sajnáltam, bár lehet hogy én nem találtam meg, az hogy nem volt szuvenír bolt. Nem nagyon lehetett venni semmit. Délelőtt találtam egy sátort, ahol vehettem volna A2 méretű szines bemutatókat, hogy milyen légi, páncélos, vizi és kézi fegyverek voltak a honvédségnél rendszeresítve, de mire délután visszamentem, hogy vegyek, addigra elfogyott. Pedig mágnest, egy bögrét tuti vettem volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and borisz

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 831
113
BMP hez képest is vékonyka a "páncélja"? Mert az is ilyesztő volt nekem.
A BMP-hez nem volt szerencsém előben, de készülök egy harckocsivezetésre. Ha az is van a cégnek egyúttal megnézem a BMP-t is. Bár szerintem nehezen összehasonlíthatóak: teljesen más kategóriák. Egyébként érdekes kérdés ez a páncélzat is: ma Budaörsön ahogy néztem ezt a Polaris homokfutót (egyébként jól néz ki, egy élményvezetésre tökéletes) kérdeztem az ott álló egyyik katonát, hogy nem kellene ezt páncélozni. AK-val szaladó mezitlábas Mohamed is le tudja őket szedni többszáz méterről. A válasz az volt, hogy nagyon népszerűek ezek a könnyű járművek a katonák körében. Úgy választják meg az adott feladatot, hogy számítani kell-e ellenség támadására. Mondom így Afganisztán vagy Irak eleve kilőve. Azt mondja a jenkik is használják ott ezeket a járműveket ráadásul nemcsak éjszakai hanem nappali bevetésekre is.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and Anti

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 317
8 046
113
Én se örülök a török csodáknak de azért már ne a fotelból meg ránézésről állapítsuk meg hogy hányas a STANAG besorolása :)
Miért, én tettem ilyet? Volt egy szubjektív megjegyzés, hogy szerinte milyen vékony, szerintem meg nem annyira.. és nem a fotelból néztem...
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 832
113
És miért nem jelentette még be senki, hogy rendszeresítik?

Pedig Benkő vagy Németh, Korom elég sűrűn nyilatkoznak.

Ne keress logikát.
Átláthatóságot pedig mégannyira ne.
"fejvakarás"
"Bazz valamit ki kéne vinni a rendezvényre!"
" De nincs semmi, csak amit még jelentettünk be és csak teszteltük eddig!"
" Szarni bele, elkérünk egyet promózni a gyártól és teszünk rá matricát"
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
"fejvakarás"
"Bazz valamit ki kéne vinni a rendezvényre!"
" De nincs semmi, csak amit még jelentettünk be és csak teszteltük eddig!"
" Szarni bele, elkérünk egyet promózni a gyártól és teszünk rá matricát"


Szomorú, de lehet kurvára igazad van.