1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Azzurro

Azzurro Active Member

A múlt héten amikor Orbán járt Trumpnál olvastam valahol, hogy Orbán kérte Trumpot, hogy hasson oda a norvégokra, hogy ne akadályozzák a fegyvereladást. Trump lényegében egy fegyverkereskedő, biztosra veheted, hogy ment néhány telefon Norvégiába, hogy ez nem kizárólag a norvégok döntése, mert a rakéták amerikaiak és ők nagyon is el akarják adni a NASAMS-t.

arcas and svajcibeka like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

...amire Dania valoszinuleg ugyanazt valaszolta, amit a Magyar Kormany az ukran nyelvtorveny miatti kozos folyamatok blokkolasakor... "nalunk ez elvi kerdes, ezt mindenkinek meg kell erteni".

arcas likes this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

Dánia ?

rappali_, kaktusz and Terminator like this.
  4. Anti

Anti Well-Known Member

Valamelyik viking nemzet na:D

arcas, kaktusz and Terminator like this.
  5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Norvegia... elirtam.

Schurrer and Anti like this.
  6. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Én amikor elírok vmit, azt mondom : bocs a hülye mobil volt. :D

7. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nálam komplett szavak és mondatrészek maradnak ki gyakran. És utólag reménykedem, hogy mindenkinek nyilvánvaló, hogy mit szerettem volna írni. Ezeket sajnos nem lehet a telefonra fogni...:(
    Viszont mivel több platformonhasználom, így a saved draft jól jön, viszont gyakran felelőtlenül hagyatkozom rá. Így volt már, hogy komplett bekezdés marad ki...

8. kamm

kamm Well-Known Member

A hireket mindig figyelem, a kommentem csak erre vonatkozott:

Hat, azert ha valaki jobban raszorul a masikra, akkor azok az biztosan amerikai hadiipar a norvegokra: rengeteg cuccot a norvegok fejlesztenek ki, amit az amerikaiak eladnak kesobb belofoldre es exportra egyarant. A norvegok (ie Kongsberg Gruppen, Nammo) szinte mindent kepesek lennenek sajat maguk eloallitani avagy a kornyekrol beszerezni (lasd Bofors, Saab, BAE, Patria, Sisu, Volvo), szoftverben is jok a skandinavok, egyedul a fejlesztes finanszirozasaban szorulnak ra kulso partnerre (igen, a NASAMShoz is lenne raketajuk, a JSM is norveg fejlesztes.)

9. Mokiengine

Mokiengine Active Member

"És kik azok a Brittek?
    Én nem szavaztam rájuk...."
    :)

10. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Azért az túlzás, h a skandináv fejlesztés olyan hűde; saab csődje? Komplett platformot kaptak a GM-től, amit addig specializáltak, h drágább és rosszabb lett (saab-vectra pl.) vagy volvo...dettó. Ha annyira topp lenne, miért nem raknak saját hajtóművet a griffbe?!

11. mészi

mészi Well-Known Member

A tervezett legénységi társasági egyenruha lesz állítólag.

12. pöcshuszár

Ugye te most nem a Saab autóit próbálod meg a Saab hadiipari fejlesztéseivel összehasonlítani?
    Szerintem nézz utána, pl. annak, hogy hogyan nyerte meg a Boeing/Saab konzorcium a T-X programot. Meg hogy miért rendeltek egy tesztpéldányt az amerikaiak a Gripen E AESA radarjából.

torsen likes this.
  13. krisss

krisss Well-Known Member

Azok ezek lesznek:
    A verzió:

B verzió

blogen likes this.
  14. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ha ennyire nagy löncshús lógna a lábuk között nem kellett volna boríték anno hogy megnyerjék az itthoni tendert és akkor 28db F16 érkezhetett volna amik a sajátjaink lettek volna ...
    Nem mondom hogy a Saab rossz dolgokat csinál , ellenkezőleg de azért tudjuk már hol van a helyük , amit rappali mondot teljesen igaz , full platformot kaptak anno a GM-től és ugyan nem voltak nagy elvárások , anno nem sikerült megugrani , mostanában elismerem hogy jó játékokat képesek gyártani de azért nem Isteníteném őket

15. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ha a raven ra gondolsz az olasz

16. mészi

mészi Well-Known Member

Az a kis xaros ország tud lérak rendszert gyártani. Mi meg olyan faxok vagyunk, hogy még venni sem tudunk csak úgy, hogy az USA segítségét kérjük a norvégok meggyőzésére! Ki is a fax itt?

Nagy Csaba, Ocses and migfun like this.
  17. pöcshuszár

Te tényleg a svédeket okolod, amiért nincs "saját" vadászgépflottánk? Tudod, ahhoz, hogy a csokit a sajátodnak tudd, előbb ki kell fizetni...:rolleyes:o_O

18. pöcshuszár

??

19. Szittya

Az a kis szaros orszag europa eggyik legnagyobb orszaga es a vilag eggyik legnagyobb olaj es gaz kitermeloje.

zeal, Matróz Kommandó and kaktusz like this.
  20. Szittya

Leonardo /olsz radar/ van/lessz z e/f be

Ezen oldal megosztása