1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Azzurro

Azzurro Active Member

Ezt tényleg komolyan gondolod? Azért ne a farok csóválja a kutyát. Elég ha az F-35, F-16, C-130, Bell stb. gondolsz látható, hogy a norvégok vannak ráutalva a jenkikre. A norvégoknak tényleg komoly hadiipara van (leginkább a Kongsberg, a Patria finn nem norvég), de az USA-val összehasonlítani azért merész lépés. Elég ha a 2 hadsereget összehasonlítod: a Wiki szerint a norvég hivatásos és a sorállomány összesen 18.983 fő ettől még nálunk is magasabb a létszám sorállomány nélkül is. Az USA-ban pedig talán az egyik tagállam nemzeti gárdájának létszámát ha eléri.

vata likes this.
  2. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

kedvencem: 25 (!) db pzh2000 lemaradtam valamiről és tényleg 25 jön vagy tán megkapjuk grátiszba amit idehoztak a budaörsi bemutatóra ? :D illetve a Pumák leszállítási ideje
    Isten útjai kifürkészhetetlenek :rolleyes:
    meglepő módon az itt jelenlévők közül páron naagyon nagyon sok mindent tudnak :) csak vagy azért nem beszélhetnek mert repülnek (Dudi / Kriss) vagy mert nem akarnák mást szarba tenni :) türelem , jönnek majd a bejelentések

honved, Anti, rappali_ and 2 others like this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

Que pasó? o_O Tudomasom szerint ilyen funkcio konkretan nem letezik a Wiki szoftvereben...

4. kamm

kamm Well-Known Member

Te mi a banatrol beszelsz? Egyreszt fogalmam sincs, kivel vitazol (en ugyan sehol nem mondtam, hogy a Patria, a kedvenc 8x8-asom norveg lenne, a lenyeg a regios forras volt, tessek mar kontextusban ertelmezni amit olvasunk), masreszt az egesz valaszodnak se fule, se farka, koze nincs ahhoz, amirol en irtam (hadseregek merete, WTF? :D)
    Fuss neki ujra, ezuttal lassan, alaposan, megragva minden mondatot. :p

5. kamm

kamm Well-Known Member

...avagy teged/IP-det tiltottak ki? :D

6. krisss

krisss Well-Known Member

7. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Kurfürst, marton, kaktusz and 10 others like this.
  8. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Zalazone-átadást olvastad volna a totálcáron...nem gyengén frusztrált a tag ott is. Bezzeg a Balaton-ring :)

marton, zeal, svajcibeka and 2 others like this.
  9. migfun

migfun Well-Known Member

MHSZ = Honvédelmi Sportszövetség ?

Loken likes this.
  10. rappali_

Ez jó kérdés. Az iskolások alapfokú honvédelmi ismereteiről sem hallani.

11. borisz

borisz Well-Known Member

Ilyen belpesti pseudo-entellektüel álértelmiség lehet. Bezzeg az IDF! Az már biztos valami!

12. ijasz

ijasz Well-Known Member

13. rappali_

Azt tőlük ne várj. Próbálná meg az usa-ban a national guardra elsütni...pár tockos fizikálisan is kiutalásra kerülne.

honved, blogen, kaktusz and 3 others like this.
  14. krisss

krisss Well-Known Member

Pedig ott is megy a weekend soldier-ezés, főleg az aktív állomány részéről :D

15. Shed

Shed Well-Known Member

Hivatásos vagy szerződéses katonától elfogadja az ember az ilyen csipkelődést, de aki civilként csak köpködi azt aki tesz valamit, az avalóban irritáló. És itt nem számít, hogy milyen komoly a képzés vagy a felszerelés. Az elv a lényeg.

notaricon, zsolti, blogen and 12 others like this.
  16. rappali_

Pont ez jutott az eszembe. 1-2. Vh-ban is volt precedens arra, h a hivatásos megfutott, az önkéntes meg népfölkelő helytállt.

17. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

További képek itt:

Úgy néz ki valamiért nem engedi beilleszteni simán a drive linket. Nem tudom miért :/

Gyurma likes this.
  18. alba

alba Active Member

Ugye az csak valami hülye vicc hogy Tiger helikoptert akarunk venni? Állítólag Németországban lehozta a tv meg újság! Inkább akkor még 10 db H145M és 10 db h225m vegyünk!

19. XYZ86

XYZ86 Member

Melyik TV meg újság hozta le? o_O Jelenleg sztem egyáltalán nem aktuális kérdés a Tiger, bár én nem tartanám akkora hülye viccnek amúgy. Miért ne lehetne Magyarországnak pár modern harci helikoptere? A cseheknek meg AH-1Z Vipere lesz ha valami idióta szenátor persze nem akadájozza ezt meg.

20. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

nagyon nem vágna ide de azért valami linket kérhetek?

Ezen oldal megosztása