A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
ha a józan ész diktálna nem a törököktől vettünk volna ilyen cuccot ,a többivel kapcsolatban oké , legyen igazad bár én nem is akartam a Fennekkel lövészeket szállítani ,felderítőnek, ATGM, C&C és légvédelmi platformként gondoltam volna rá

na és kéne vajon ? :rolleyes::D:D:p
A torokoknek meg mindig tobb friss haborus tapasztalatuk van mint a hollandoknak es a nemeteknek eggyutveve... /le vannak nezve ertem en de azert voltak ok a vilag topp hatalma aki most az usa kvazi.../
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 822
117 996
113
ha a józan ész diktálna nem a törököktől vettünk volna ilyen cuccot ,a többivel kapcsolatban oké , legyen igazad bár én nem is akartam a Fennekkel lövészeket szállítani ,felderítőnek, ATGM, C&C és légvédelmi platformként gondoltam volna rá

na és kéne vajon ? :rolleyes::D:D:p
A fennek drágább mint a török cucc és a törököt tudod használni pl. koszovóban járőr célokra. Ennyi az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Meg ha vadaszgepbol vennenk torokot aztmondom okes biztos nem hozzak a minoseget de panvelozott terepjaro teren azert anmyira nem balfekek hogy abbol is silanyat gyartsanak tervezzenek.., komoly hadiipar van am azert ott egy ilyen gep megalkotasa vilagszinvonalon nem kihivas azert nekik...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Hende ugy momdta nincs eloleg valamelyik interjuba. Ahogy beerkezik a technika es lezajlik az atadas attvetel es mimden oke akkor fizetunk.

Mit számít Hende?
Vagy 4 éve nem ő a miniszter!

RPG teljes cseréje lesz. A támogatóban ATGM lesz mint ahogy most is az van.
Én sajnálnám az RPG-t. Még akármire is jó lehet.

Lehet az Úz-völgyi provokáció után már újra gondolták az egészet és nem is lesz az olyan kicsi, de ütőképes az biztos.
Én azt azért nem hinném. :)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 680
34 585
113

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
A torokoknek meg mindig tobb friss haborus tapasztalatuk van mint a hollandoknak es a nemeteknek eggyutveve... /le vannak nezve ertem en de azert voltak ok a vilag topp hatalma aki most az usa kvazi.../
A fennek drágább mint a török cucc és a törököt tudod használni pl. koszovóban járőr célokra. Ennyi az egész.
jó , ha ti mondjátok hogy kell ez a vas akkor legyen , de a minőségében még mindig kételkedem hogy hozza azt amit a törökök állítanak, nem új dolog hogy ilyet akarunk venni , anno még mentünk is ki megnézni mit ajánlanak (az ejder elődjéhez egyébként) és nem volt lenyűgöző , kényelmetlen és szó szerint elképzelhetetlen adatokat akartak nekünk eladni igaznak , remélem hogy igazatok van és remélem hogy a vas hozza azt amit a törökök mondanak róla
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
jó , ha ti mondjátok hogy kell ez a vas akkor legyen , de a minőségében még mindig kételkedem hogy hozza azt amit a törökök állítanak, nem új dolog hogy ilyet akarunk venni , anno még mentünk is ki megnézni mit ajánlanak (az ejder elődjéhez egyébként) és nem volt lenyűgöző , kényelmetlen és szó szerint elképzelhetetlen adatokat akartak nekünk eladni igaznak , remélem hogy igazatok van és remélem hogy a vas hozza azt amit a törökök mondanak róla
Nem az ejder a fontos hanem az nms./csak valamiert mindenki ejderezik az nms meg mint mellekes vagy meg az sem./
 
  • Tetszik
Reactions: papi

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Hozom megint a lengyelek 2015-ös baráti ajánlatát a szlovákoknak: 30 rosomák alapjármű 32 millió USD-ért. Ezzel a Fuchs se nagyon tud versenyezni. Mi is kaphatnánk hasonlóan olcsó ajánlatot a lengyelektől? Na ná!

Csak nekünk 300 kellene, nem 30. :)

Én ezzel nem értek egyet. Most legalább ország-világ előtt kimutatták a foguk fehérjét és mindenki láthatta hogy milyenek is a románok. Nekem azt ne mondja senki hogy egy civilizált nép ilyet csinál, erre jött a nagykövetük performansza. Szép szóból ezek nem értenek, ha azt akarjuk hogy komolyan vegyenek akkor nincs mese, olyan hadsereg kell ami oda tud b.szni. Más megoldást én erre nem látok.

Azért erre már az osztrákok, meg talán a németek is odafigyeltek. Egy talán Bécsbe szakadt székely kezdte mozgatni a szálakat azzal, hogy megkereste az egyik katonai attasét, aztán, amikor mondta, hogy mi van, már őt kezdték keresni.

Lengyel Honvédelmi Minisztérium: A Gepard program hirtelen véget ér
https://www.defence24.com/polish-ministry-of-defence-gepard-programme-comes-to-an-abrupt-end
Valami könnyű tüztámogató tank nekünk is kéne a Cockerilnek vannak ilyen tornyai 90 mm s és 105mm es vátozatban azt rá lehetne pakolni az eljövendő IFV kre.
Az oroszoknál már tervbe van véve az IFV ik átfegyverzése egy 57mm es ágyúra ezt még a BTR ekre is rá tudják rakni.
A 30 mm es ágyú már nem nagyon rúg labdába a modernebb cuccok ellen a románoknak már Piranha V van lesz.

Van kb. 70 T-72 erre. ;)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
jó , ha ti mondjátok hogy kell ez a vas akkor legyen , de a minőségében még mindig kételkedem hogy hozza azt amit a törökök állítanak, nem új dolog hogy ilyet akarunk venni , anno még mentünk is ki megnézni mit ajánlanak (az ejder elődjéhez egyébként) és nem volt lenyűgöző , kényelmetlen és szó szerint elképzelhetetlen adatokat akartak nekünk eladni igaznak , remélem hogy igazatok van és remélem hogy a vas hozza azt amit a törökök mondanak róla
Minőségileg mitől szarabb. Minőséget csak akkor tudsz hozni ha van egy stabil létszámod. Instabil állandóan változó létszám mellett minőséget nem lehet hozni. Magyarán ha itthon lenne gyártva és nem lenne hozzá stabil alapod a török sirva húgyozná ki minőségileg. Mindezt egy edzet minőségellenőrtől hallod. Láttam már nagyon sok mindent a világban.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
Mindezt egy edzet minőségellenőrtől hallod. Láttam már nagyon sok mindent a világban.
pontosan milyen minőségellenőr is voltál ? csak mert a katonai technikák kicsit más kategóriába esnek mint pl egy autó vagy egy rúd szalámi , ezt meg egy olyantól hallottad aki az életéből 40 évet a haderőnek szentelt
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Nem a Patria/Rozsomák helyett,hanem annak kiegészitésére való.Szegényebb haderőknek
Drága kenyér! Azt értsük már meg hogy ilyen kis darabszámnál nincs olyan hogy olcsóbb ha többfélét üzemeltetsz ugyanarra a feladatra!
voltak ok a vilag topp hatalma
Mi is voltunk,sőt a bolgárok is. Ne ebből induljunk ki szerintem. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 822
117 996
113
pontosan milyen minőségellenőr is voltál ? csak mert a katonai technikák kicsit más kategóriába esnek mint pl egy autó vagy egy rúd szalámi , ezt meg egy olyantól hallottad aki az életéből 40 évet a haderőnek szentelt
Attól még a gyárban a munkások ha folyamatosan cserélődnek az azt jelenti, hogy nem lesznek tapasztalt szakik, a kező meg lehet, kissé szarabbul dolgozik, ennyi.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
A nehéz és a közepes dandárt kellene a lehető legjobban felszerelni. Ezzel szerintem mindenki egyetértene. A leendő könnyű dandárba meg tartalékosoknak a Fuchs 2 jó választás lenne e. Egyébkent ahogy latom lassan eljutunk odáig hogy a btr től minden jobb választas lehet.
Nem tudom hogy hülyeség lenne e egy aktív és egy tartalekos dandárt felszerelni ezzel? Mert oda egy ilyen jármű jó lehet.
Még egy elmélkedés? Vajon érdemes e létrehozni egy aktív/tartalékos könnyű dandár keveréket? És erre rá pluszba egy aktív könnyű dandárt. Így a tartalékosoknál is lenne egy áthidalás pl ha jönne egy gebasz akkor jobban lehetne valamihez nyúlni. Viszont ebben az esetben a felkeszítes, kiképzés jóval több időt vehetne el mint az évi 20 nap. Mert minimális,alap harcászati ismeretekkel rendelkezniük kellene. Legalább a 3,4 x ért az alap 20 napnak. Pl a fiataloknak ideális is lenne. Azoknak úgy is ott van a nyári szünet plusz az évközbenni szünetek.


Én nem értem miért is van szükségünk könnyűdandárra.

Mi az előnye a közepessel szemben? Max a mozgékonysága.
De egy ütős(teszemazt boxer,rosomak,vbci stb.) kerekes kárművel felszerelt közepes dd-nál még az sem.
Ha magyarországra nézek(honvédelemért építik a sereget), szerintem semmi szükség könnyű dandárra.
Főleg egy gyengébb, de aláírom olcsóbb technikávak.

És így esetleg 3 különböző járművet rendszeresíteni a 3 dd-nál.


Btrrel annyi negatív tapasztalatom, gondolatom van,volt, hogy én legszívesebben kukáznám mind.


Amúgy sem teljesen világos számomra pl szolnoki "különlegesekkel" mi van?
Úgy lettek dd, hogy hozzájuk csapták a 88at?
És mindenki aki ott szolgált megcsinállta a pitbullt? Vagy rohamlövész? Vagy ez már nem szempont? Csak legyen meg az ember?

Esetleg volt valami tényleges felvételi? Dudi súgjál.

Csak mert bármely ország különleges erejének a felvételije megrostálja a jelentkezőket.


A tartalékosok. Jaj. Hát.
Sok olyan fiatalt ismersz aki sziget helyett gyakorlatokra menne szünetben?



A tartalékosokra költött pénznek lenne helye a ht,szerdzsó serebgen.
Hiszen még egyenruha sincs mindenkinek megfelelő mennyiségben. Pedig ennek alapnak kellene lenni.
Én a tartalèkosoknak adott gyakorlót is köztük osztottam volna szét. Na de nem kezdem mert van még ezer példa.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
pontosan milyen minőségellenőr is voltál ? csak mert a katonai technikák kicsit más kategóriába esnek mint pl egy autó vagy egy rúd szalámi , ezt meg egy olyantól hallottad aki az életéből 40 évet a haderőnek szentelt
Teljesen tisztábban vagyok vele hogy a katonai technikák teljesen más kategoriák de hidd el az utóbbi időben kb 10-15 év távlatában nagyon sokkat változtak a minőségek, gyártási kulturák. Réggióként is. A hazai ipar eltekintve pár kivételtől sajnos az állandó fluktációknak köszönhetően lement nagyon.
Pl egy páncéllemez megmunkálásához is nem kisipari gyorstapasztalat szükséges vagy szállító sorron történő hegesztegés megmunkálás. Attól ha valaki modern technikával dolgozik nem biztos hogy szerez e elég szakmai tapasztalatott gyakorlatott. Mert hiábba a modern technika cnc mi egy más még mindig ott tartunk hogy az a legalább 4-5 év tapasztalat kell. Na ezt elérni a mai rohano agyatlan szervezési világban nem lehet. Vagy nagyon nehezen.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Nem az ejder a fontos hanem az nms./csak valamiert mindenki ejderezik az nms meg mint mellekes vagy meg az sem./

Én nem tudom melyik a fontos, mert fogalmam nincs miből,mennyit,hova rendszeresítenek.
Aki tudja írja meg.
Akkor majd arról irogatunk itt. Most csak tippmixelünk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 822
117 996
113
Én nem értem miért is van szükségünk könnyűdandárra.

Mi az előnye a közepessel szemben? Max a mozgékonysága.
De egy ütős(teszemazt boxer,rosomak,vbci stb.) kerekes kárművel felszerelt közepes dd-nál még az sem.
Ha magyarországra nézek(honvédelemért építik a sereget), szerintem semmi szükség könnyű dandárra.
Főleg egy gyengébb, de aláírom olcsóbb technikávak.

És így esetleg 3 különböző járművet rendszeresíteni a 3 dd-nál.


Btrrel annyi negatív tapasztalatom, gondolatom van,volt, hogy én legszívesebben kukáznám mind.


Amúgy sem teljesen világos számomra pl szolnoki "különlegesekkel" mi van?
Úgy lettek dd, hogy hozzájuk csapták a 88at?
És mindenki aki ott szolgált megcsinállta a pitbullt? Vagy rohamlövész? Vagy ez már nem szempont? Csak legyen meg az ember?

Esetleg volt valami tényleges felvételi? Dudi súgjál.

Csak mert bármely ország különleges erejének a felvételije megrostálja a jelentkezőket.


A tartalékosok. Jaj. Hát.
Sok olyan fiatalt ismersz aki sziget helyett gyakorlatokra menne szünetben?



A tartalékosokra költött pénznek lenne helye a ht,szerdzsó serebgen.
Hiszen még egyenruha sincs mindenkinek megfelelő mennyiségben. Pedig ennek alapnak kellene lenni.
Én a tartalèkosoknak adott gyakorlót is köztük osztottam volna szét. Na de nem kezdem mert van még ezer példa.
A 88 és a 34 egyesülésével lett dandár, de hogy hogy viszonyul a kettő egymáshoz azt tényleg csak dudi tudja megmondani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Oks. Csak szeretném tudni miért különlegesek. Úgyértem nem kb 100 ember, hanem az egész dd.
Ja és nem kötekedésből,fikázásból.
Csak nem értem.
Hat mert a 88 elvileg gyorsreagalasu... De egyebkent en sem ertem az okat marmint hogy hogy is lett dd /akarhanyszor felhozom hogy kellene egy plusz zaszloalj oda minimu nagyon minimum./ dudi mindig jon es szol hogy nem kell meg zaszloalj sincs mas a struktura a bercsenyi felepitese meroben mas vagy valami hasonlo... Tehat nagy a titkolozas /egyebkent van 88 nal ismerosom de valahogy meg soha nem kerdeztem ra ezekre tolle.../a 88 egyebkent mar szinte minden volt. Konnyebb lenne azt sorolni mi nem volt meg /na az majd a jovoben lessz./
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
A romam pofatlan a papanal is kihuztak a gyufat... Nem tisztelnek senkit... Krisssnek igaza van ez sajnos rendszeres... Ez a bucsura volt idozitve reszukrol... Bar mocskosan fog hangzani de minel jobban gyulolik a magyart annal kissebb a magyarok asszimilacioja mar csak azert is mert ok annal kevsebbet fogadnak be.../ persze nem csak ezert./
Azért nyalt be a románoknak a meleg szarig? Kár hogy nem mondta Csíksomlyón,hogy büdös bozgorok takarodjatok haza... az let volna a csúcsok csúcsa.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Dudinak szerintem tobb kartyaja volt mar az allando valtozasok miatt mimd ahany egy pakli franciakartyaba van.. :D

/nemtudom miert nyalt be a papa a romanoknak reformatus vagyok de azt sem gyakorlom... Sajat vallast alkottam magamnak a sajat isten kepemre :D / egyebkent allitolag magyarul is beszelt vagy koszontott...