1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Simonelli

Simonelli Member

2. Parapitecus

Parapitecus Member

Tudtommal RPG-vel a turbánosok kivétel nélkül mindenre lövöldöznek, ennek ellenére ezt a bemutatót nem tudom hova tenni.

3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Szerintem sok mindentől függhet az hogy egy rpg fej átüt egy páncélozott/páncélüveget (golyóálló).
    Rengeteg különböző gyártású fej létezhet hozzá. Kezdve az eredeti orosz fejeken át a kínai/arab/bolgár stb fejeken át a turbános kisipari gyártásúkig. A minőség (harcászati szempontból) biztosan jócskán szórhat. Meg általában olyan fejekkel lövöldözhetnek ami ép kéznél lehet.
    Ezért is lehetett olyanokat olvasni hogy egy megfelelően felkészített 4x4 es páncélozott jármű is képes volt megfogni egy rpg fejet.

Parapitecus likes this.
  4. Celebra

Celebra Well-Known Member

Valójában az általában rétegelt páncél"üveg" jobban véd az rpg töltete ellen,mint a hasonló súlyú acélpáncél,Védettség szempontjábol ezek az üvegfelületek átlagosan nem gyengébbek mint a jármű többi része.A gond a javithatóság.Nem lehet foltozni,csak cserélni.És nehéz meg drága.
    Rpg-7 korszerűbb,pláne tandemfejes rakétái(az rpg29 robbanótöltete) a Puma vagy Rozsomák grillrács nélküli oldalát is átviszik.Hk-ellen tervezett cuccok,nem lehet rajt csodálkozni.
    Minél jobban védett egy járgány,annál nehezebb,nagyobb-és drágább.Védettség-mozgékonyság-tűzerő szentháromságbol nem lehet kilépni.
    Magam részéről még mindig a Mbombe családot tartanám jelenleg a leginkább megfelelőnek.Sajna a németek is csak tervezték ilyen átfogó család kialakitását.Sorozatgyártásig csak a 6x6 Fuchs kerűlt.
    Igazábol egy jol összerakott tender kéne,ahol a katonák gyakorlati próbák alapján felállitanak egy jósági sorrendet,a könyvelőkkel átbeszélik a pénzügyi vonatkozásokat,és leteszik a listát a politikusok elé-és van minimum egyetértési joguk a választásba.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Honnan szedted ezt a butaságot?APG-7V 260mm acélt üt át üvegből meg több mint 400mm-t.Hol itt a jobb védelem?

rappali_ likes this.
  6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Akkor készítsünk magunknak tankot rétegelt üvegből nem? :D :D :D

borisz, rappali_ and dudi like this.
  7. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Vigyázz, hogy mit kívánsz! Dudi azt mondta, hogy a Pumában budi is van! :D:D:D
    (De ezt akkor sem hiszem el! :p)

borisz and fedett_mókus like this.
  8. Ocses

Ocses Well-Known Member

Szerintem Celebra úgy értette, hogy pl.:1nm 10mm vastag acélpáncél súlyú 1nm rétegelt üveg jobban megfogja a kumulatív sugarat.
    Pár éve én is olvastam valami hasonló kísérletet.
    De mivel nem tudom mennyi a válltószám így nem tudom az milyen vastag az azonos súlyú üveg.
    És nem emlékszem már hol olvastam. Ott az volt a végkövetkeztetés, hogy a rétegelés miatt jobb.

De ennek sok haszna nincs ha k vastagnak kellene lennie.
    És ahogy C írta javíthatatlan,drága.

Prt7-ben a jobb első ajtó üvegét verték telibe. Az anyósülésen utazó századosnak kiesett jópár foga a nyomástól, repeszektől is sérült a nyakán, ezt a vérzést csak nagynehezen tudták elállítani.
    De a sofőr ha jól emlékszem már "csak" a kezén sérült meg.
    Ahozképest, hogy rpg vs hummer üveg nem rossz.
    Persze ki tudja milyen fejjel lőttek.

Nagy Csaba, wolfram and Celebra like this.
  9. leplezo

leplezo Well-Known Member

Az üvegben sokkal nagyobb a feszültség mint az acélban. Sehogyse fog kijönni. Üveg jóval gyengébb marad mindig.

10. Ocses

Ocses Well-Known Member

Sajna nem emlékszem hol olvastam. Mennyire komoly cikk volt.
    Biztos nem én döntöm el mi az igazság.;)

11. K.Atti63

K.Atti63 Member

Ez az olasz 6x6-os miféle jószág? El bírnám képzelni nálunk is. Így magában , de még a Centauro 2-el is. Azért tavaly decemberi bejelentések óta nagyot változott a világ, azelőtt bármit elfogadtunk volna.

12. krisss

krisss Well-Known Member

Akkor sem fogadtunk volna el bármit, de tényl hogy az igények kisebbek voltak :D

kaktusz likes this.
  13. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Puma 6x6.

14. Celebra

Celebra Well-Known Member

Csakhogy a modern páncélüveg-nem üveg.Illetve nem csak az.A konkrét páncélüveg rétegre meg ballisztikus fóliát ragasztanak.Más rétegek speciális műanyagok.Konkrétumokat ne kérdez,nem értek hozzá.
    Pontosan.Konkrét technológia nekem is homály,de a HT,az MKK,de Kriss haverjának a disszertációjában is van róla szó.
    A Mbombe 6x6 szélvédőjét,meg az egész járgányt,két védettségi szinten kinálják.Az erősebbik a gyártó honlapján irtak szerint véd a 12,7milis elterjedt AP lőszerek,és a nem tandemfejes RPG-7 korszerűsitet gránátok ellen-plusz integrált elem a grillrács az ablakoknál.8x8as családtagon már nincs ablak,de annál már a nehezebb gá-k lőszerei elleni védettséget igérnek.

15. Centurio

Centurio Well-Known Member

Jól látom, hogy az 2015M mintájú sisakhuzat? Egyébként ez milyen sisak?

16. K.Atti63

K.Atti63 Member

Persze, persze, igazad van. Ha van rá lehetőség, legyen is minőségi jármű,ami remélem bizonyos mértékig a mennyiséggel is párosul majd. Ez a Puma amúgy felderítő változat? Nem vagyok szakértő.

17. krisss

krisss Well-Known Member

Sima MICH 2000 ACH, ebből egész sok van. De egyébként lehet MTP is a huzat, az eléggé hasonlít, de eddig nemigen látott még senki 15M huzatot, szóval valószínűbb, hogy valami másik.

18. dudi

dudi Well-Known Member

És mekkora helyigénye lenne egy rétegelt "üveg"alapú páncélnak?Mert 1 cm acél nem 1cm "üveggel" lenne helyettesíthető...

19. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Maszek nagy valószínűséggel. Micsoda találó kép. :) Hátul a napszemcsis az olyan he. A jenki hótt unja az egészet. A Rambo imitátor meg kb kijelölte az északi irányt.
    Amúgy miért van 8 látcső? Hátha valamelyiken rajt maradt a kupak?

Nagy Csaba likes this.
  20. krisss

krisss Well-Known Member

Valszeg a többi vendégnek akik nincsenek a képen.

Ezen oldal megosztása