A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szakadj már le róla!

Ez egy egyszeru es jozan kerdesvolt reszemrol es szerintem az osszes mar szolgalo katona fejeben ez megfordult. Kicsit kibontva a kerdes. Azert nyert felvetelt az egyik elite MH alakulathoz es lett rogtonFHGY mert Gaspar ( szemelyes kvalitasok ) vagy mert Orban ( apuci hatszele ). Az az erdemei szerint kapta a felvarrot es a parolit vagy a tobbi katona tobb eves evtizedes erofesziteset szolgalatat nagyivbol leszarva raktak ra.
Mar egy hadnagy egy nullkilometereshadnagy SZKP beosztasa is igen felelossegteljes es komoly tapasztalatot idot igenyel amit egy alakulatnal egy szakasznal az illetonek el kell toltenie hogy ezt megszerezze. Egy FHGY mar akar szazad pkh is lehet. Jelen esetben NULLA tapasztalattal. Tegnap meg az "amerikai szektas" dolgot csinalta ( joga van hozza ) ma meg mar az elit egyseg egyik tisztje. Csak nekem furcsa ez ?

Amugy a fenti kerdesre en nemtudom a valaszt ezert kerdezem de ha mar egy ilyen egyszeru kerdes ennyire erzekenyen erint az lehet azt mutatja hogy te is sejted a valaszt csak eppen kenyelmetlen. Kib=vanom hogy se a te sejtesedse az enyem ne legyen igaz. Rankferne mar egy erkolcsileg eross tisztesseges vezeto merthogy szerintem ezt keszitik elo a'la Horthy Istvan.


Kriss

En drukkolok neked nektek de tartok tole hogy ez az egesz csak egy PR ami 1-2 ev multan kifuj majd es volt nincs Orban FHGY /SZDS/akarmi addigra. Ha kap is extra figyelmet miatta a honvedseg az max csak az alakulatot fogja erinteni ahol szolgal. De neked legyen igazad.

A technikat konyebb megvenni mig a fejekben valo rendbetetel az erkolcsi alapok rendbehozasa es sokkal nehezebb munka es az uj FHGY megjelenese attol fuggoen segiti vagy eppen ellene van ennek a folyamatnak hogy a Gaspar vagy az Orban van ott abban az egyenruhaban.


Ui: Zeal .Tudsz normalis hangnemben is tudsz komunikalni vagy jobb ha ezt a stilust szokjuk meg?
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Feltehetően jelzés is a Viktor fiának bevonulása. Nem lennék meglepve, ha vezető FIDESZ politikusok fiai is katonának állnának.


Csodalkoznek ha igy enne. Ha ilyen gondolatok keringtek volna a csemetek fejecskeiben mar hallottunk volna legalabb a probalkozasrol de semmi. A miniszterelnok fia is ugy robbant be a katonasaga eletebe hogy elotte semmi kotodese megnyilvanulasa nem volt. Szamara valszegjo kaland apucinak jo PR de ha valaki felmerne tunni hogy ezt a PR-t halvanyitsa az nagyon megjarna ha egyaltalan eljutna addig hogy erre eselye legyen.
Abban bizon hogy mar a "gyulekezesdinel" is bemert konfrontalodni az apjaval es bar vegul kompromisszumokat kotott de azert vegigvitte a dolgot . Bizom benne hogy itt is tobbet fog ebbol a szitubol kihozni mint amit felul szannak neki.

Meglatjuk.

Hajra Orban Gaspar
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ez egy egyszeru es jozan kerdesvolt reszemrol
Ja, ártatlan érdeklődés. Na persze. :D
Amilyen hisztit levágtatok ezen az oldalon (és a "független" sajtóban) az minden, csak nem józan kérdés volt.
ankferne mar egy erkolcsileg eross tisztesseges vezeto merthogy szerintem ezt keszitik elo a'la Horthy Istvan.
Édes jo istenem! Ez most komoly? Kezdődik a rettegés?
: Zeal .Tudsz normalis hangnemben is tudsz komunikalni vagy jobb ha ezt a stilust szokjuk meg?
Nekem most nem stilisztikai, hanem inkább a tartalmi kifogásom lenne... :rolleyes:
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ja, ártatlan érdeklődés. Na persze. :D
Amilyen hisztit levágtatok ezen az oldalon (és a "független" sajtóban) az minden, csak nem józan kérdés volt.

Édes jo istenem! Ez most komoly? Kezdődik a rettegés?

Nekem most nem stilisztikai, hanem inkább a tartalmi kifogásom lenne... :rolleyes:
Ja, ártatlan érdeklődés. Na persze. :D
Amilyen hisztit levágtatok ezen az oldalon (és a "független" sajtóban) az minden, csak nem józan kérdés volt.

Édes jo istenem! Ez most komoly? Kezdődik a rettegés?

Nekem most nem stilisztikai, hanem inkább a tartalmi kifogásom lenne... :rolleyes:


Tehat tovabbra is problemanak tartod ha ilyen kerdesek felvetodnek ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Hozzátenném, hogy van egy szakmai diplomája (jogász, munkavédelem, környezetvédelmi mérnök vagy valami) akkor a beosztásához jár a rendfokozat csak nem vezetői hanem törzsbeosztás. És ez minden civilből szakadt szakdiplomással így működik :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and zsolti

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
De gondolom a mocsarba a teherauto a hatan cipeli be azt a loveget amit kesobb loves elott letalpalnak. Krisss koszi az infot, nem gondoltam hogy a Raba ennyire xar egy holmi, azt tudtam hogy nem uti meg a regi Krazok, Uralok szintjet, de hogy ennyire xar ugy a felepitmeny ra... :( Szoval akkor a tovabbiakban szerintem az ilyen olcsojanos lapraszerelt teherautos lovegekrol szo se essek, mert a Raba nem birja el, mast meg nincs ertelme venni mert az nem a mienk. Ezzel meg egy plusz pont nalam a pzh 2000-nek.
Egy kurva teherautó egy ilyen tüzérségi rendszerben filléres tétel és az unixnál tudsz hozzá alkatrészt venni, szóval amúgy engem baromira nem érdekel ha nem hazai gyártású alváz van alatta, annál az 50 db teherautónál kurvára nem tétel.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hozzátenném, hogy van egy szakmai diplomája (jogász, munkavédelem, környezetvédelmi mérnök vagy valami) akkor a beosztásához jár a rendfokozat csak nem vezetői hanem törzsbeosztás. És ez minden civilből szakadt szakdiplomással így működik :rolleyes:


Errol beszelek es ezert kerdeztem ra a beosztasra mert ha kap egy munkavedelmi beo-t az ugye rendben lenne de mondjuk ha "harcos" beo=t kapna arra a diplomara az mar mas "eredmennyel" jarna.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Hozzátenném, hogy van egy szakmai diplomája (jogász, munkavédelem, környezetvédelmi mérnök vagy valami) akkor a beosztásához jár a rendfokozat csak nem vezetői hanem törzsbeosztás. És ez minden civilből szakadt szakdiplomással így működik :rolleyes:
Én láttam olyan orvost, jogászt, informatikust vagy éppen kommunikációs főiskolás végzettségű embert, aki bizony főtiszt lett azonnal ahogy átvettük és ment a jogi/ifo-kiberbiztonsági osztályra, vagy épp szóvivő lett belőle. Ez így működik, vannak támogató beosztások ahol nem hdgy. a kezdő rendfokozat.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Ez egy egyszeru es jozan kerdesvolt reszemrol es szerintem az osszes mar szolgalo katona fejeben ez megfordult. Kicsit kibontva a kerdes. Azert nyert felvetelt az egyik elite MH alakulathoz es lett rogtonFHGY mert Gaspar ( szemelyes kvalitasok ) vagy mert Orban ( apuci hatszele ). Az az erdemei szerint kapta a felvarrot es a parolit vagy a tobbi katona tobb eves evtizedes erofesziteset szolgalatat nagyivbol leszarva raktak ra.
Mar egy hadnagy egy nullkilometereshadnagy SZKP beosztasa is igen felelossegteljes es komoly tapasztalatot idot igenyel amit egy alakulatnal egy szakasznal az illetonek el kell toltenie hogy ezt megszerezze. Egy FHGY mar akar szazad pkh is lehet. Jelen esetben NULLA tapasztalattal. Tegnap meg az "amerikai szektas" dolgot csinalta ( joga van hozza ) ma meg mar az elit egyseg egyik tisztje. Csak nekem furcsa ez ?

Amugy a fenti kerdesre en nemtudom a valaszt ezert kerdezem de ha mar egy ilyen egyszeru kerdes ennyire erzekenyen erint az lehet azt mutatja hogy te is sejted a valaszt csak eppen kenyelmetlen. Kib=vanom hogy se a te sejtesedse az enyem ne legyen igaz. Rankferne mar egy erkolcsileg eross tisztesseges vezeto merthogy szerintem ezt keszitik elo a'la Horthy Istvan.


Kriss

En drukkolok neked nektek de tartok tole hogy ez az egesz csak egy PR ami 1-2 ev multan kifuj majd es volt nincs Orban FHGY /SZDS/akarmi addigra. Ha kap is extra figyelmet miatta a honvedseg az max csak az alakulatot fogja erinteni ahol szolgal. De neked legyen igazad.

A technikat konyebb megvenni mig a fejekben valo rendbetetel az erkolcsi alapok rendbehozasa es sokkal nehezebb munka es az uj FHGY megjelenese attol fuggoen segiti vagy eppen ellene van ennek a folyamatnak hogy a Gaspar vagy az Orban van ott abban az egyenruhaban.


Ui: Zeal .Tudsz normalis hangnemben is tudsz komunikalni vagy jobb ha ezt a stilust szokjuk meg?
A jelenlegi jogszabály szerint a felsőfokú végzéstől eltelt idő szerinti rendfokozatot kapják a szerződéses tisztek. A főhadnagy kb. megfelel az eltelt időnek. Az, hogy hol kap beosztást, még nem publikus, de ha a különlegeseknél, akkor még néhány kiválasztáson át kell esnie, tehát jelenleg nem az elit egység tisztje.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Hozzátenném, hogy van egy szakmai diplomája (jogász, munkavédelem, környezetvédelmi mérnök vagy valami) akkor a beosztásához jár a rendfokozat csak nem vezetői hanem törzsbeosztás. És ez minden civilből szakadt szakdiplomással így működik :rolleyes:
Nem tudom, hogy mennyit változott a rendszer a 2000-es évek elejéhez képest, de annak idején egy jogi diploma 1 csillagot ért. :cool: Ez most hogy van?
Azt sem tudom, hogy mennyit számít, hogy kit hol képeznek ki, mert az még szerintem nem jelent automatikus felvételt a KMD-hez. Szerintem az elég nyilvánvaló az eskütevőkből, hogy nem elsősorban a "harcoló" alegységekbe é
OFF
Én most szeretnék nagyon elvonatkoztatni attól, hogy kinek a gyerekéről van szó.
Én inkább egy sima apa/fia rendszerben sem értem ezt az egész életpályát.
Egyszerűen nem áll össze a kép (biztos van megoldás!), hogy hogyan vonul be egy korábban keresztény gyülekezetet szervező fiatal a fegyveres erők egyik egységéhez, még ha jogi tisztnek is. Maradjunk annyiban, hogy nem irigylem a papát.
ON
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Nem tudom, hogy mennyit változott a rendszer a 2000-es évek elejéhez képest, de annak idején egy jogi diploma 1 csillagot ért. :cool: Ez most hogy van?
Azt sem tudom, hogy mennyit számít, hogy kit hol képeznek ki, mert az még szerintem nem jelent automatikus felvételt a KMD-hez. Szerintem az elég nyilvánvaló az eskütevőkből, hogy nem elsősorban a "harcoló" alegységekbe é
OFF
Én most szeretnék nagyon elvonatkoztatni attól, hogy kinek a gyerekéről van szó.
Én inkább egy sima apa/fia rendszerben sem értem ezt az egész életpályát.
Egyszerűen nem áll össze a kép (biztos van megoldás!), hogy hogyan vonul be egy korábban keresztény gyülekezetet szervező fiatal a fegyveres erők egyik egységéhez, még ha jogi tisztnek is. Maradjunk annyiban, hogy nem irigylem a papát.
ON
2012. évi CCV. törvény 40. § (2) bekezdés szerint.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez is MAN licenc ha jól tudom, csak régebbi, szóval inkább megvenném azt amit továbbfejlesztettek már a németek.
Azért legyünk igazságosak.A Rába H sorozat a 80as évekbeli program,és eredeti formájában magyar fejlesztés.A Csepel harcászati járműcsaládjának bukása után ugrottak neki a dolognak.A Csepel járműcsalád egyetlen sorozatgyártásig eljutott tagja a D566
images
tn_800x600_1045721_81574_Csepel_D566.jpg

Ezt még a 60as évek végén tervezték,maga korában egy rendkivűl modern,előremutató járgány volt.Ez is okozta a bukását.Drága volt,sosem lett kiérlelve,és túl korszerű volt a kor magyar szoci rögvalóságának.Tulajdonképpen korszerű motorral,kiérlelve még ma se vallana szégyent.A család tbbi tagjábol a D564 és a D588 már csak prototipus szintig jutott,a PSZH-2A/B meg csak a rajzlapig.A többi meg már addig sem
1355970.jpg

BIG_0003611566.jpg

BIG_0000445904.jpg

1312600_65038_Csepel_D588.jpg

images

A Rába H sorozat egy egyszerűbb,olcsóbb,és hiányos felkészültségű sorkatonák által is könnyen üzemeltethető járműcsaládnek indult,megvalósult tagjai végülis beváltak.Ez lényegében a H9et jelenti,a többiböl alig készült.A mai H sorozat nem azonos az eredetivel.Ezek a maiak helyi összeszerelésű,occsósitott másodvonalas MANok.De annyira occsósitott,hogy az már fájdalom.A motorok egy kategóriával kissebbek,mint amibe kerülnek-az áruk viszont csúcskategóriás,de nagyon.Különben a lengyel Jeclz katonai teherautók szintén helyi változatú MAN teherautók.Valójában nincs már Jelcz teherautógyár,a németek megvették régen.
Az eredeti követelmény a 4tengelyes Rábára a Kraz leváltása.Arra nagyon is megfelelt volna.Gondoljatok úgy rá,mint egy 4tengelyes Krazra.Jobb talajnyomás és terepjáró képesség.80as évek követelményeiben még sehol nincs egy autómata töltésű nehézlöveg hordozásának képessége.
80as években egy 350lovas kamionmotor erőgépnek számitott,90es években erős-átlagos.Ma már harmatgyenge,nincs ilyen.
Különben megszünése elött a Csepel is nekiugrott egy újabb katonai teherautócsaládnak,a Toldi járműcsaládnak.
hazai_fejlesztesu_mezoga_02.jpg

Polgári-mezőgazdasági változataibol készült is valamennyi.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Én láttam olyan orvost, jogászt, informatikust vagy éppen kommunikációs főiskolás végzettségű embert, aki bizony főtiszt lett azonnal ahogy átvettük és ment a jogi/ifo-kiberbiztonsági osztályra, vagy épp szóvivő lett belőle. Ez így működik, vannak támogató beosztások ahol nem hdgy. a kezdő rendfokozat.
Ezert kerdeztem ra a beosztasra mert a rendfokozat akar meg rendben is lehet. Sot a beosztas is rendben lehet mondjuk a jogi osztalyon elhelyezve. A kerdes mega nem roszindulatu egyaltalan. Szimplan csak tisztazni szeretnem mi a helyzet. A gond akkor van amikor nem akarunk vagy merunk valaszolni ra mert a valasz ciki.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A jelenlegi jogszabály szerint a felsőfokú végzéstől eltelt idő szerinti rendfokozatot kapják a szerződéses tisztek. A főhadnagy kb. megfelel az eltelt időnek. Az, hogy hol kap beosztást, még nem publikus, de ha a különlegeseknél, akkor még néhány kiválasztáson át kell esnie, tehát jelenleg nem az elit egység tisztje.


Ez egy egynes es korrekt valasz. Koszonom !
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
A jelenlegi jogszabály szerint a felsőfokú végzéstől eltelt idő szerinti rendfokozatot kapják a szerződéses tisztek.
Megint a konkrét ügytől elvonatkoztatva, de ekkora marhaságot régen hallottam már. Hiába törvény. Mi köze a diplomától eltelt időnek a rendfokozathoz.
Ha sosem dolgozott a szakmájában, akkor a kettő között még fordított arányosság is fennáll.
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco and Celebra