A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Tekintve,hogy cikinek gondolod a választ és azt feltételezed,hogy nem merünk rá válaszolni(mindezt úgy,hogy azt sem tudtad,hogy az aki civilként felszerel az a civil végzettsége alapján milyen beosztásra vagy rendfokozatra lehet jogosult) igen fenntartom,hogy nulla tudással vagy a témában.Eszedbe sem jutnak olyan dolgok,hogy semmi közöd ahhoz,hogy mi a rendfokozata és a beosztása,nem mondhatja el az aki tudja.

dudi

Csak hogy a kerdesemre nem az volt a valasz hogy "ez bizalmas" hanem hogy "szakadj le a temarol" meg "mi ez a hiszti" Normalisan feltett egyszeru kerdesre.
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mi a gond azzal hogy Orban fia katona akar lenni. Normalis orszagban nem is lenne téma. Max erdekesség.
Na meg ez a Rábázás? Beakadt a szalag??
Az a gond a Rábával,hogy aranyáron mért szar.És még csak nem is magyar gyártás,csak magyaroschan összerakott MAN.Nincs valódi logisztikai előnye,ami hazai gyártás benne,az a MANban is magyar gyártás,csak némileg jobb minőségellenörzéssel.Sokkal jobban járna a sereg,ha tisztességes versenytárgyaláson,amin lehet jópont a hazai gyártás(összeszerelés) megszervezése,szerezne be járműveket.
Másik.Nem kell eröltetni mindenhova Rába alvázat,mert nincs is olyan.És ma is van rendszerben Ural,Kraz,Tátra,nemrég meg Renault vontatókat vettek.Ha van hazai kiépitett javitóhálózat,addig bármelyik megfelel.
A T5-52 különben azért került Tátra alvázra,mert indiai tenderre tervezték eredetileg,és ott licencben gyártják a Tátrát.A MAN is gyárt olyan nehéz katonai teherautót,ami simán elbirja.CEASAR protoja meg még Mercédes Unimog 6x6 alvázra éült,sorozatgyártásra meg Renault alvázon lett-arra épitik,amire rendelik
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Ismerek olyat aki vele szolgalt. Pl a tiszti napokon ugyanugy mosogatot mint a tobbi tiszt . A sajat korletet konteneret ugyaugy takaritotta mint barki . Nem volt tisztiszolgaja. Ugyanugy nyomta aszolgalatokat is stb stb. Egy volt a tobbi tiszt kozzul nagyon nagy figyelmet forditva arra hogy semmi extra dolgot ne fogadjon el a szemelybiztositason kivul.
fogalmad sincs miről beszélek , két külön dologról beszélünk de ahogy látom Te ezt nem igazán fogod fel és ebből kifolyólag azt se hogy miért , sebaj , megpróbáltam
borat.jpg
Borisz pls ... :D :D :D :D hatalmas
Dudi tudom ez bonyolult neked de az emberek altalaban azert kerdeznek mert valamit nemtudnak.
akkor kérdezz ne állíts , bár a délelőtti parádé/alakítás után .... nem értem hogy mit nem értesz :D lehet velem van a baj de esküszöm nem értem , probléma hogy tényleg ahhoz hogy normális kérdést tudj felrakni itt legalább nagyon az alapokat kéne ismerni és nem faszságokat beszélni hogy "ez Magyarország" meg ilyenek , nálam pl csak az verte ki a biztosítékot, meg a Rábás dolog de az más
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 828
113
dudi

Csak hogy a kerdesemre nem az volt a valasz hogy "ez bizalmas" hanem hogy "szakadj le a temarol" meg "mi ez a hiszti" Normalisan feltett egyszeru kerdesre.

Az a kérdés amit te egyszerűnek állítasz be mindenki számára nyilvánvalóan provokatív volt(csak te ezt tagadod)már a kérdés feltevésekor is aztán ki is bújt a szög a zsákból amikor cikinek feltételezted a választ.

Nem véletlen írták azt amit te nehezményezel.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az a kérdés amit te egyszerűnek állítasz be mindenki számára nyilvánvalóan provokatív volt(csak te ezt tagadod)már a kérdés feltevésekor is aztán ki is bújt a szög a zsákból amikor cikinek feltételezted a választ.

Nem véletlen írták azt amit te nehezményezel.


Rossz az aki rosszra gondol. A gyanuval elek mert kizarni nemtudom de ugyanugy megadom az eselyt annak is hogy teljesen korekt Orban FHGY ugye .
Vagy te ugy gondolod hogy 100% hogy teljesen minden korrekt az ugyben ?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
fogalmad sincs miről beszélek , két külön dologról beszélünk de ahogy látom Te ezt nem igazán fogod fel és ebből kifolyólag azt se hogy miért , sebaj , megpróbáltam

Borisz pls ... :D :D :D :D hatalmas

akkor kérdezz ne állíts , bár a délelőtti parádé/alakítás után .... nem értem hogy mit nem értesz :D lehet velem van a baj de esküszöm nem értem , probléma hogy tényleg ahhoz hogy normális kérdést tudj felrakni itt legalább nagyon az alapokat kéne ismerni és nem faszságokat beszélni hogy "ez Magyarország" meg ilyenek , nálam pl csak az verte ki a biztosítékot, meg a Rábás dolog de az más


Kerdessel kezdtem baratom csak eppen senki nem akarodzot nem hogy valaszolni de meg normalis hangot is megutni. Innen indultunk es erkeztunk most altalad (is) oda hogy miert nem kerdezek.

Ez Magyarorszag !!!
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 828
113
Rossz az aki rosszra gondol. A gyanuval elek mert kizarni nemtudom de ugyanugy megadom az eselyt annak is hogy teljesen korekt Orban FHGY ugye .
Vagy te ugy gondolod hogy 100% hogy teljesen minden korrekt az ugyben ?

Te feltételezted,hogy ciki a válasz...

Mire gondolsz korrektség alatt?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Kerdessel kezdtem baratom csak eppen senki nem akarodzot nem hogy valaszolni de meg normalis hangot is megutni. Innen indultunk es erkeztunk most altalad (is) oda hogy miert nem kerdezek.

Ez Magyarorszag !!!
Evidens, hogy nem mernek hozzányúlni szivatásilag, a tábornokok kölkeihez sem szoktak, el fogják kerülni a lebaszások a szőnyeg szélén, satöbbi. Megnéztem volna, hogy van-e olyan felettese Harry hercegnek aki esetleg egy hibánál az alegysége előtt jól leüvölti a fejét és kicsit megalázza, vagy hogy az alapkiképzés alatt a kiképzők őt szivatták-e esetleg, ha hülyeséget csinált a társai kicsit megleckéztették-e miatta. Mivel tudom, hogy ez általában a tábornokok gyerekeivel nem történik meg, tuti, hogy Gáspárral sem. Ez baromira evidens és az emberi természetből ered, a hatalom iránti tiszteletnek hívják ami ösztönösnek mondható egy társadalomban.

Valószínüleg nem így zajlott, hogy Harry te fasz, hát hogy nem tudod eltalálni azt a tetves célt ott van az orrod előtt!! hanem kicsit civilizáltabban.

Szóval nem az a gond, hogy kérdezel, hanem, hogy olyan dolgot kérdezel, amire az emberi csoportdinamikából adódóan a legtöbb ember magától is tudja a választ.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 043
113
Evidens, hogy nem mernek hozzányúlni szivatásilag, a tábornokok kölkeihez sem szoktak, el fogják kerülni a lebaszások a szőnyeg szélén, satöbbi. Megnéztem volna, hogy van-e olyan felettese Harry hercegnek aki esetleg egy hibánál az alegysége előtt jól leüvölti a fejét és kicsit megalázza, vagy hogy az alapkiképzés alatt a kiképzők őt szivatták-e esetleg, ha hülyeséget csinált a társai kicsit megleckéztették-e miatta. Mivel tudom, hogy ez általában a tábornokok gyerekeivel nem történik meg, tuti, hogy Gáspárral sem. Ez baromira evidens és az emberi természetből ered, a hatalom iránti tiszteletnek hívják ami ösztönösnek mondható egy társadalomban.

Valószínüleg nem így zajlott, hogy Harry te fasz, hát hogy nem tudod eltalálni azt a tetves célt ott van az orrod előtt!! hanem kicsit civilizáltabban.

Szóval nem az a gond, hogy kérdezel, hanem, hogy olyan dolgot kérdezel, amire az emberi csoportdinamikából adódóan a legtöbb ember magától is tudja a választ.
Ugyan ezt írtam le neki én is, fél órája, és kb. még erre visszahülyézett. Felesleges koptatni neki a gombokat...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Ugyan ezt írtam le neki én is, fél órája, és kb. még erre visszahülyézett. Felesleges koptatni neki a gombokat...
én már feladtam , szerintem tökre azt gondolja hogy a katona élet abból áll hogy reggel felkelsz , gyakorlatozol este 8 ig (közben eszel háromszor) aztán lefekszel aludni, de mit vár az ember olyantól aki nem volt már katona
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 043
113
én már feladtam , szerintem tökre azt gondolja hogy a katona élet abból áll hogy reggel felkelsz , gyakorlatozol este 8 ig (közben eszel háromszor) aztán lefekszel aludni, de mit vár az ember olyantól aki nem volt már katona
Szerintem meg tudja Ő hogy mit ír, csak bomlasztani jár ide - s nincs ezzel egyedül - sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and borisz

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Evidens, hogy nem mernek hozzányúlni szivatásilag, a tábornokok kölkeihez sem szoktak, el fogják kerülni a lebaszások a szőnyeg szélén, satöbbi. Megnéztem volna, hogy van-e olyan felettese Harry hercegnek aki esetleg egy hibánál az alegysége előtt jól leüvölti a fejét és kicsit megalázza, vagy hogy az alapkiképzés alatt a kiképzők őt szivatták-e esetleg, ha hülyeséget csinált a társai kicsit megleckéztették-e miatta. Mivel tudom, hogy ez általában a tábornokok gyerekeivel nem történik meg, tuti, hogy Gáspárral sem. Ez baromira evidens és az emberi természetből ered, a hatalom iránti tiszteletnek hívják ami ösztönösnek mondható egy társadalomban.

Valószínüleg nem így zajlott, hogy Harry te fasz, hát hogy nem tudod eltalálni azt a tetves célt ott van az orrod előtt!! hanem kicsit civilizáltabban.

Szóval nem az a gond, hogy kérdezel, hanem, hogy olyan dolgot kérdezel, amire az emberi csoportdinamikából adódóan a legtöbb ember magától is tudja a választ.


A gond ott van hogy anhyugati tarsadalmi es katonai kultura eltero. Pl a nyugati katonaikulturkorben nincs olyan hogy "szivatas" A katona onkent ment oda es nem besoroztak. Atment egy szuresen ami altal megfelelonek iteltek. Innentol az elvarasok melle egy a torveny es a katonatarsak altal is biztositott tisztelet is tarsul. " Egy ( akar) lenni kozzulunk. Van buntetes ha nem vegzi a feladatat ami az alapkikepzesnel bizony az egesz rajt szakasztstb erinti. Egyutt sirtok es egyutt nevettek. Ha megkulonboiztetes lenne azonnal hir lenne belole, mert a nyugati ember azzalaz ertekkel szuletik hogy a torveny elott egyenlo. Katonaeknal erre van a divisional system. Ami pont az ilyen ugyek azonnali kezelesere szolgal. Latszik az olvtarsak hozzaszolasabol hogy fogalmuk nincs hogyan mukodik ez nyugaton es azonnal a magyar viszonyokat vetitik ki.

En nem vagyok tisztaban a magyar viszonyokkal ezert is kerdezte. Ha meg nem kerdeztem volna hanem allitottam volna valamit akkor meg szerintem az is baj lett volna. "Miert nem kerdezel ha nem tudsz valamit? Mit okoskodsz itt?

Amikor az elso nyugati szaktechnikai kepzesen resztvettem ledobbentem mert valahogy ugy kezdtek ( a szokasos munkavedelmi resz utan ) hogy " ez itt a kerek es ha meglokod akkor jeeee gurul" szint volt. Aztan rajottem hogy nem hulyeseg ez hanem raszanjak azt az extra idot a kepzesre hogy aki meg nullarol indul is de elerjen a tobbiek szintjere es onnan lehet egysegesen tanitani a csapatot. Azt akarom ezzel mondani hogy ami sokak szamara evidens az nem biztos hogy masok szamara is az.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
A gond ott van hogy anhyugati tarsadalmi es katonai kultura eltero. Pl a nyugati katonaikulturkorben nincs olyan hogy "szivatas" A katona onkent ment oda es nem besoroztak. Atment egy szuresen ami altal megfelelonek iteltek. Innentol az elvarasok melle egy a torveny es a katonatarsak altal is biztositott tisztelet is tarsul. " Egy ( akar) lenni kozzulunk. Van buntetes ha nem vegzi a feladatat ami az alapkikepzesnel bizony az egesz rajt szakasztstb erinti. Egyutt sirtok es egyutt nevettek. Ha megkulonboiztetes lenne azonnal hir lenne belole, mert a nyugati ember azzalaz ertekkel szuletik hogy a torveny elott egyenlo. Katonaeknal erre van a divisional system. Ami pont az ilyen ugyek azonnali kezelesere szolgal. Latszik az olvtarsak hozzaszolasabol hogy fogalmuk nincs hogyan mukodik ez nyugaton es azonnal a magyar viszonyokat vetitik ki.

En nem vagyok tisztaban a magyar viszonyokkal ezert is kerdezte. Ha meg nem kerdeztem volna hanem allitottam volna valamit akkor meg szerintem az is baj lett volna. "Miert nem kerdezel ha nem tudsz valamit? Mit okoskodsz itt?

Amikor az elso nyugati szaktechnikai kepzesen resztvettem ledobbentem mert valahogy ugy kezdtek ( a szokasos munkavedelmi resz utan ) hogy " ez itt a kerek es ha meglokod akkor jeeee gurul" szint volt. Aztan rajottem hogy nem hulyeseg ez hanem raszanjak azt az extra idot a kepzesre hogy aki meg nullarol indul is de elerjen a tobbiek szintjere es onnan lehet egysegesen tanitani a csapatot. Azt akarom ezzel mondani hogy ami sokak szamara evidens az nem biztos hogy masok szamara is az.
Hát, hogy is mondjam ismerek elég nyugati katonát aki erről máshogy nyilatkozik (főleg az amerikaiak), illetve jelenleg is kint van több barátom is külföldi kiképzésen, (fél éves amerika, anglia ) és a szivatás kurvára a katonai kultúra része ott is. Nem tudom, hogy ezt a csöpögős elgondolást mi alapján alakítottad ki. Még a németeknél is alap a szivatás pedig aztán az echte deutcher soldatoknal már eléggé szabados a rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Most, hogy működik az eskütétel?

Én sorosban 2. nap hajnal 3kor tettem le. Addigra lett meg az orvosi,oltások,alap2,körlet elfoglalás.

Most reggel bemennek, megkapják a ruhát, beállítják őket alakzatba?
Vagy 1-2 nap alaki elötte?
Aki nem volt soros(gondolom nagyobbrésze az embereknek)kap oltást?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Most, hogy működik az eskütétel?

Én sorosban 2. nap hajnal 3kor tettem le. Addigra lett meg az orvosi,oltások,alap2,körlet elfoglalás.

Most reggel bemennek, megkapják a ruhát, beállítják őket alakzatba?
Vagy 1-2 nap alaki elötte?
Aki nem volt soros(gondolom nagyobbrésze az embereknek)kap oltást?
Alapkiképzés végén van az eskütétel. Aki kihullik addigra nem is tesz esküt. Oltások az első héten vannak igen.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hát, hogy is mondjam ismerek elég nyugati katonát aki erről máshogy nyilatkozik (főleg az amerikaiak), illetve jelenleg is kint van több barátom is külföldi kiképzésen, (fél éves amerika, anglia ) és a szivatás kurvára a katonai kultúra része ott is. Nem tudom, hogy ezt a csöpögős elgondolást mi alapján alakítottad ki. Még a németeknél is alap a szivatás pedig aztán az echte deutcher soldatoknal már eléggé szabados a rendszer.

Szivatas betores dolgot csak az alapkikepzesnel tudok elkepzeni. Ott leorditjak a fejed a legkissebb hibaert is. Kesobb mar nem tehetik meg ezt kulonosen nem az amerikaiaknal. Olyan szintu a jogvedelem hogy az illeto azonnal meguti a bokajat. Buntethet de nem szivathat. Es ez nagykulonbseg. Beleverni valamit a fejebe vagy csak "beultrazni" mert nem birom a kepet olyan kedvem van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Szivatas betores dolgot csak az alapkikepzesnel tudok elkepzeni. Ott leorditjak a fejed a legkissebb hibaert is. Kesobb mar nem tehetik meg ezt kulonosen nem az amerikaiaknal. Olyan szintu a jogvedelem hogy az illeto azonnal meguti a bokajat. Buntethet de nem szivathat. Es ez nagykulonbseg. Beleverni valamit a fejebe vagy csak "beultrazni" mert nem birom a kepet olyan kedvem van.
Az, hogy a parancsnoka kicsit kiabál vele az benne van. Az együtt lakó katonák meg közben szekírozzák egymást. De valóban a szivatás része az alapkiképzésen megy. De attól még ha hibázol ott is lebasz a parancsnokod. Beultrázás itthon sem nagyon van, mert elég könnyű itthon is feljelenteni valakit ilyenért.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A gond ott van hogy anhyugati tarsadalmi es katonai kultura eltero. Pl a nyugati katonaikulturkorben nincs olyan hogy "szivatas" A katona onkent ment oda es nem besoroztak. Atment egy szuresen ami altal megfelelonek iteltek. Innentol az elvarasok melle egy a torveny es a katonatarsak altal is biztositott tisztelet is tarsul. " Egy ( akar) lenni kozzulunk. Van buntetes ha nem vegzi a feladatat ami az alapkikepzesnel bizony az egesz rajt szakasztstb erinti. Egyutt sirtok es egyutt nevettek. Ha megkulonboiztetes lenne azonnal hir lenne belole, mert a nyugati ember azzalaz ertekkel szuletik hogy a torveny elott egyenlo. Katonaeknal erre van a divisional system. Ami pont az ilyen ugyek azonnali kezelesere szolgal. Latszik az olvtarsak hozzaszolasabol hogy fogalmuk nincs hogyan mukodik ez nyugaton es azonnal a magyar viszonyokat vetitik ki.

En nem vagyok tisztaban a magyar viszonyokkal ezert is kerdezte. Ha meg nem kerdeztem volna hanem allitottam volna valamit akkor meg szerintem az is baj lett volna. "Miert nem kerdezel ha nem tudsz valamit? Mit okoskodsz itt?

Amikor az elso nyugati szaktechnikai kepzesen resztvettem ledobbentem mert valahogy ugy kezdtek ( a szokasos munkavedelmi resz utan ) hogy " ez itt a kerek es ha meglokod akkor jeeee gurul" szint volt. Aztan rajottem hogy nem hulyeseg ez hanem raszanjak azt az extra idot a kepzesre hogy aki meg nullarol indul is de elerjen a tobbiek szintjere es onnan lehet egysegesen tanitani a csapatot. Azt akarom ezzel mondani hogy ami sokak szamara evidens az nem biztos hogy masok szamara is az.


A legutóbbi választások előtt jött hozzánk szerelő.
Mikor megérkezett ment a tv. Gyorsan átnyomtam sportcsatornára.
Hisz akkor még ha hírtv,atv,akár rtl klubb megy azt hiszi utálom az orbánt.

Ha m1,echotv,tv2 azt hiszi szeretem.

Nem akartam, hogy esetleg ez megzavarja a szakmai tisztánlátását.

Szerintem ma ilyen magyarország.

Nem gondolod, hogy a gáspárgyereket bárki vegzálja majd.
Azt pedig hogy valaki iszonyat keresztényből, (ne ölj)hogy lessz katona, soha nem tudtam megérteni.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
A legutóbbi választások előtt jött hozzánk szerelő.
Mikor megérkezett ment a tv. Gyorsan átnyomtam sportcsatornára.
Hisz akkor még ha hírtv,atv,akár rtl klubb megy azt hiszi utálom az orbánt.

Ha m1,echotv,tv2 azt hiszi szeretem.

Nem akartam, hogy esetleg ez megzavarja a szakmai tisztánlátását.

Szerintem ma ilyen magyarország.

Nem gondolod, hogy a gáspárgyereket bárki vegzálja majd.
Azt pedig hogy valaki iszonyat keresztényből, (ne ölj)hogy lessz katona, soha nem tudtam megérteni.
Megkérdezzem neked a lelkészt? :D