A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Lesz PZH2000 hülyeség lenne mást venni pluszban, ugyan arra

Pluszba biztos nem veszünk, mert a neház dandárnak egy tüzér osztálya lesz, a 24 db PZH 2000-el. Viszont más magasabbegység is van, vagy lesz és nekik is kell tüzérség. Nem biztos hogy anyagilag tudnánk még egy osztályt a német önjáróból, ezért szükség lehet más fegyverre.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
Pluszba biztos nem veszünk, mert a neház dandárnak egy tüzér osztálya lesz, a 24 db PZH 2000-el. Viszont más magasabbegység is van, vagy lesz és nekik is kell tüzérség. Nem biztos hogy anyagilag tudnánk még egy osztályt a német önjáróból, ezért szükség lehet más fegyverre.
Másik láncosra? Hogy? Melyik olcsóbb annyival?
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Így van. És most jön a kérdés, hogy abból melyiket? Caesar, Zuzana, Eva? Vagy esetleg egy ilyen gyönyörűség.:D
AGM_Boxer.JPG

Tudjátok, nem a külső számít, hanem a belső.:D:hadonaszos:
(És ezzel nem arra akarok utalni, hogy boxer lesz vagy azt szeretnék. Én patria/rosomak párti vagyok.;))
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Másik láncosra? Hogy? Melyik olcsóbb annyival?

Te írtad hogy ugyanarra a feladatra nem kell más. Én erre írtam, hogy más egységeknek is kell tüzérség, de nem biztos hogy van pénzünk újabb német vasakra. Ezért szóba jöhet más típus is, ami ugyan arra a feladatra van.
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Te írtad hogy ugyanarra a feladatra nem kell más. Én erre írtam, hogy más egységeknek is kell tüzérség, de nem biztos hogy van pénzünk újabb német vasakra. Ezért szóba jöhet más típus is, ami ugyan arra a feladatra van.


Ha jól tudom a PZH2000 40-50 milliárd forintos áron vettük! Nehogy már ne legyen még 1x 24 db PZH2000 ennyi! Kellenek még önjárók! Ez a 24 db nagyon kevés! Közepesbe kellene viszont rakétás tüzérségi eszközök! Abból is minimum 40-50 db! Pl Rába alvázakra vkitől veszünk indítókat!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Ha jól tudom a PZH2000 40-50 milliárd forintos áron vettük! Nehogy már ne legyen még 1x 24 db PZH2000 ennyi! Kellenek még önjárók! Ez a 24 db nagyon kevés! Közepesbe kellene viszont rakétás tüzérségi eszközök! Abból is minimum 40-50 db! Pl Rába alvázakra vkitől veszünk indítókat!

Ha tehetném, én mindenhova csak önjárót tennék tüzérségből. Kevés a 24 db., ez is igaz, de egy dandárnak elég. A többinek is kell és kellene egy önálló tüzér magasabbegység. Ami biztosan nem lesz mostanában.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Ha jól tudom a PZH2000 40-50 milliárd forintos áron vettük! Nehogy már ne legyen még 1x 24 db PZH2000 ennyi! Kellenek még önjárók! Ez a 24 db nagyon kevés! Közepesbe kellene viszont rakétás tüzérségi eszközök! Abból is minimum 40-50 db! Pl Rába alvázakra vkitől veszünk indítókat!
40-50db? A 10. német páncélos HADOSZTÁLY így néz ki tüzérség szinten (2 tüzér osztály):
A 1. páncélos hadosztálynak csak 1 tüzér osztálya van, de ugyan úgy 24/8-as megosztásban.
Azaz a teljes német hadsereg hadrendjében jelenleg 24db rakétás tüzérségi eszköz van.
Szerintem sok lesz az a 40-50db. ;)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ha jól tudom a PZH2000 40-50 milliárd forintos áron vettük! Nehogy már ne legyen még 1x 24 db PZH2000 ennyi! Kellenek még önjárók! Ez a 24 db nagyon kevés! Közepesbe kellene viszont rakétás tüzérségi eszközök! Abból is minimum 40-50 db! Pl Rába alvázakra vkitől veszünk indítókat!

Gondold el, az egész könnyű vagy közepes dandár átmegy egy hídon, aztán megállnak szotyizni, mert a PZH-t nem bírja el ugyanaz a híd amin a többiek átmentek. Majd, ha elkezdjük látni, hogyan és mire képzelik el a közepes és könnyű dandárt akkor lesz értelme erről beszélni. Nem mindenhova a PZH 2000 a legjobb megoldás.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 350
113
Okosabbak leszünk ha leadjuk a következő rendelést. Abból majd megtudjuk, miből mennyit, még.

Csak azt akartam ebből kihozni hogy úgy van itt beállítva hogy van a drága cucc - Pzh 2000, meg vannak a kerekes budget cuccok amik valójában nem is annyira olcsók.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Csak azt akartam ebből kihozni hogy úgy van itt beállítva hogy van a drága cucc - Pzh 2000, meg vannak a kerekes budget cuccok amik valójában nem is annyira olcsók.

Persze, erre gondolva írtam, hogy megtudjuk, ha kiderül, mi lesz a következő beszerzés szárazföldre. Mert lehet további tüzérség is.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Szerintem jól. Úgy vanna vele hogy szomszédeok ellen úgyse érdemes fegyverkezni így megteszi az öreg vas is. Civilizált szomszédokkal körülvéve ők hozzánk képest burokban élnek.
Ez vicc akart lenni? XD

Inkább úgy kellene fogalmazni, hogy a cseheknek tök fölösleges fegyverkezniük. Harcban bizonyították, hogy nem eléggé jók, és ha gáz van harc nélkül leteszik a fegyvert is.
Ez tény és ezért igazából tök mindegy mit vesznek és mit csinálnak.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Ha jól tudom a PZH2000 40-50 milliárd forintos áron vettük! Nehogy már ne legyen még 1x 24 db PZH2000 ennyi! Kellenek még önjárók! Ez a 24 db nagyon kevés! Közepesbe kellene viszont rakétás tüzérségi eszközök! Abból is minimum 40-50 db! Pl Rába alvázakra vkitől veszünk indítókat!
A környéken nem annyira kevés. Jelenleg egyetlen 1 szomszéd tudná felveni a versenyt a 24 pzh-val az pedig a horvátok, de azok is csak azért mert 10-en pzh-juk van. A többi rettegve futna
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Mi? Én azon elmélkedtem, hogy a cseheknek vajon jobban megérte volna elengedni a Hetvenkettest a kétezres évek elején, még a modernizálások előtt, vagy jól döntöttek. Mind a két esetnek van előnye és hátránya is. Nem értem ehhez hogy jön a mi 44 Leonk.
jaaaa , bocsi azt hittem hogy az Ő beszerzésükből következtetsz hogy itthon mennyiért lehetne feltuningolni a mi T72-eseinket , sry félreértettem akkor a szándékot, a cseheknél nyilván több T72 van
Ha jól tudom a PZH2000 40-50 milliárd forintos áron vettük! Nehogy már ne legyen még 1x 24 db PZH2000 ennyi! Kellenek még önjárók! Ez a 24 db nagyon kevés! Közepesbe kellene viszont rakétás tüzérségi eszközök! Abból is minimum 40-50 db! Pl Rába alvázakra vkitől veszünk indítókat!
1.)nem tudsz semmit mert csak az üzlet összértéke lett nyilvános , külön-külön érték nem
2.) tény hogy kevés az a 24 db technika DE :
40-50db? A 10. német páncélos HADOSZTÁLY így néz ki tüzérség szinten (2 tüzér osztály):
A 1. páncélos hadosztálynak csak 1 tüzér osztálya van, de ugyan úgy 24/8-as megosztásban.
Azaz a teljes német hadsereg hadrendjében jelenleg 24db rakétás tüzérségi eszköz van.
Szerintem sok lesz az a 40-50db. ;)
ez is egy megoldás hogy nincs dandár közvetlen tüzérség DE hadosztálynak rohadt kevés , anno 1 dandárunknak volt 18 M30-as tüzérségi eszköze + a közvetlenek ,esetleg rakétatüzérség vagy még több csúzli (más vassal) , én egy dandárnak adnék 24 csúzlit+8 ATACMS-ot , ez is rohadt sok ahhoz képest ami most van de elégnek szerintem elég egy dandárnak de az is tény hogy NEM kell mindenhova PZH , én a "nehéz" meg a "közepes" dandároknak adnék PZH-t meg rakétás eszközöket , a könnyűnek meg táborit , M777-et pl , hiába mondják itt páran hogy fos , nem nem az, egyéb táborira beruházni meg... VAGY valami Zsuzsi féle cuccot adni nekik Grad féle sorozatvetőkel kicsit elfogult vagyok de lényeg hogy ATACMS jobb lenne
Gondold el, az egész könnyű vagy közepes dandár átmegy egy hídon, aztán megállnak szotyizni, mert a PZH-t nem bírja el ugyanaz a híd amin a többiek átmentek. Majd, ha elkezdjük látni, hogyan és mire képzelik el a közepes és könnyű dandárt akkor lesz értelme erről beszélni. Nem mindenhova a PZH 2000 a legjobb megoldás.
egyetértek , ahogy írtam fentebb , bár ha a Leo-t elbírja akkor a PZH-t is bírni fogja
Ez vicc akart lenni? XD

Inkább úgy kellene fogalmazni, hogy a cseheknek tök fölösleges fegyverkezniük. Harcban bizonyították, hogy nem eléggé jók, és ha gáz van harc nélkül leteszik a fegyvert is.
Ez tény és ezért igazából tök mindegy mit vesznek és mit csinálnak.
hol is bizonyították mindezt? meg miért lenne felesleges fegyverkezniük? oké hogy jobb helyen vannak európában mint mi de a NATO nem USA itt az öreg kontinensen , az egyes tagországoknak igenis kell hogy legyen némi hadereje, a többi részt meg nem is értem , dolgoztam anno is csehszlovák /cseh katonákkal , nem mondhatnám hogy bármiben is kevesebbek lennének mint mondjuk egy osztrák vagy olasz , nyilván a technika más az oké de kicsit erős szavak szegényeknek , nem érdemelték ki