1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. igaziigaz

igaziigaz Well-Known Member

Gondolkodj inkább azon, hogy minek írtad ezt a kommentedet....

2. Hummen23

Hummen23 Active Member

Erre igazán büszkék lehetünk.

3. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nem hiszek neked.:D:D:D

4. dudi

dudi Well-Known Member

Jó! ;)

5. Wilson

Wilson Active Member

Igazad van a csehek a kroissenbrunni csatában 1260.július 12-én vereséget mértek IV. Béla és István herceg csapataira.

antigonosz likes this.
  6. Shadow

Shadow Well-Known Member

Nem biztos ide való majd @Mackensen eldönti de szerintem érdekes hir:
    https://kitekinto.hu/2019/06/19/europai-ugyek/2020-ra-csodbe-mehet-az-osztrak-hadsereg/172560/

"Óriási pénzügyi nehézségekkel küszködik az osztrák hadsereg, és ha nem javul a helyzet, 2020-ban csődöt jelenthet – közölte kedden Thomas Starlinger osztrák védelmi miniszter."

Bevallom azt hittem osztrákok ennél egy picit jobban tolják, mégiscsak sorkatonaság van meg még csak nem is NATO tagok... Az ember azt hinné költenek a hadseregre, igaz elég kulturált a szomszédság. Na mindegy ha csődbe mennek gyorsan vegyük meg legalább a Leókat :D

7. Ocses

Ocses Well-Known Member

Pár éve amikor leszereltem a felszerelésembe magam vettem

Bakancs
    Zokni
    Térdvédő
    Öv
    Málhamellény
    Zsebek a mellényre
    Fegyverszíj
    Kesztyű
    Kevlársisak
    Hálózsák
    Poncsó
    Hátizsák
    Goretex kabát
    Sál
    Maszk
    Polifoam
    Álcafesték
    Camelback
    Kés

Na most ennyi jut eszembe. Azóta mi változott?

8. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Enis olvastam a cikket. Ott meg sorkatonasag is aktiv (ilyen szempontbol erdekes lehet ott is milyen kikepzest kapnak jelenleg...), de inkabb az volt az erdekes, hogy 2,2 rol 3,3 mlrd-ra szeretnek emelni. Bar gondolom inkabb tobbet kernek, mert ugyis faragni fognak belole...

fedett_mókus likes this.
  9. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

A 15. Sz. Közepén a fél felvidék a huszitáké volt (Mátyás több hadjáratban foglalja vissza). Persze ez nem csata "csak" várostrom.

alfa74 likes this.
  10. papi

papi Well-Known Member

:(
    Már a zoknit is? A valóban jó fehér pamutzokniból is kifogytunk?

11. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát én azt soros után már nem kaptam.
    A fekete meg amit adtak annyira rossz volt én nem használtam max a laktanyában.

Bakancsot adtak, és amikor a haix rendszeresítve lett én nem is tartottam rossznak.
    De pl az 511 hrt-m 1000 szer kényelmesebb volt.
    A belleville strapabíróbb, ráadásul az sosem ázott be.
    Lowa bakim mindent űberelt. Stb.

Hogy adnak 1 bakancsot az nem nagyon elég. Főleg egy gyakorlatra,árvízre,külszolgálatra.

Az meg, hogy most minden időjárási és terep viszonyt 1 fajta haixal akarnak megoldani, ez megint agyrém.

Mellényt először kaptam magyart.
    Ha a gepárdra a múltkor azt írtam szar, erre nem találok szavakat. Ráadásúl a tervezők csak a karabélyosra gondoltak.
    Ezután vett a dandár használt!!! horvátokat.
    Volt, hogy egy nap 2 tárat hagytam el mozzanat közben.
    Ezt megunta az egyik katonatársam és elkezdett varrni.
    Először a horvátokat javítgatta.
    Utánna molle rendszerűeket.
    Vett boci anyagot,cordura anyagot,varrógépet, spec csatokat,cérnát(kézzel nem tudtuk elszakítani).

K jó mellényeket vart. Volt amikor egész omlt tőle vett. Persze saját pénzből.

Tatán még fényképen múltkor is láttam mellényét, bár már pesten rendész jópár éve.

Nagy Csaba and fedett_mókus like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Nem egy bakancsot adnak.
    Zokni meg van.

therob likes this.
  13. papi

papi Well-Known Member

Ocses is azt írta, hogy kapott zoknit, de nem volt megelégedve a minőségével. Most jó minőségű vagy kínai PET palackból szőtt nejlon zoknit kaptok?

14. dudi

dudi Well-Known Member

Én szeretem a nyárit,szerintem teljesen jó. Viszont a téli az egy ótvar szar az biztos.

Nagy Csaba and papi like this.
  15. Ocses

Ocses Well-Known Member

No annak örülök ha több bakit adnak.
    Abból ami ha jól emlékszem szerinted nem túl jó. Mert nehéz meg meleg. ;)

Asszem egy kérdésemre ezt írtad.

A nyári és a téli zokni is szerintem rohadt szar nejlonos érzésű.
    Én rühelltem. Nem tudom azon változtattak e.

Mint írtam adtak mást is. Pl acélsisakot. Szar. Hátizsákot. Szar. Hálózsákot. Szar. Kesztyűt. Szar. Stb

Nem azért vettem helyettük mást mert nem tudtam mire költeni a pénzem.;)

16. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

lehet Mack pont azt a posztomat törölte de leírtam már hogy direkt nem sorozatvetőkre gondoltam hanem ATACMS-ra , ami képes precíziós csapásra nem pedig kilő 20-40 rakétát aztán majd eltalál valamit ( oké hogy területet szórni vele könnyebb) , nem mondom hogy nem hasznos csak azt hogy pl egy MLRS-t szívesebben látnék mint mondjuk valami felturbózott Grad féleséget

17. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

hááát azért szerintem kicsit túl van tolva ez a dolog és csak nagyobb a füstje mint a lángja , meglepő volt számomra hogy az osztrák büdzsé csak 2.2 milliárd és mennyi eszközük van erre de azért ez kb egy német hadsereg szindróma , ott sincs elég pénz mégis mindig valahogy kihozzák az évet , ami meg azt illeti mit lehetne elhozni , 24 Leo nem ártana tőlük de előbb én a BvS 10-re, Pilatus PC6-ra , Mistralokra esetleg a 120-as aknavetőkre meg rakétákra mennék rá

18. Star Trek86

Star Trek86 Member

Emlékesztek mikor Braziliában járt Benkő Lehet ,hogy nem csak a KC-390 nézte meg .

https://en.wikipedia.org/wiki/Astros_II_MLRS

ennek az ára jóval 5 m$ alatt van. 20-300km max lőtáv

megazez, svajcibeka and Shadow like this.
  19. borisz

borisz Well-Known Member

Értelek. Én támogatom. :D
    Ha jól látom a dolgokat, az a különbség, hogy precíziós rakéta kell, illetve kifinomultabb vezérlés, hogy tudj egyesével is indítani.
    Én legalábbis úgy gondolkodom, hogy az irányított rakétát is úgyis "nagyjából pont arra" kell lőni, mintha pl. egy BM-21-el lőnél, csak a végfázisban korrigálja magát. Mondjuk előretolt irányító lézerrel mutat, vagy GPS alapján.
    Én speciel egy pimpelt graddal is megelégednék első körben, aztán lehetne finomítani a dolgot. Momentán szerintem a klasszik BM-21 is előrelépés lenne. Visszalépés ugyan, de előre.

20. Kishuszár

Kishuszár Active Member

Ha jól számoltam, akkor azt az eredményt kaptam, hogy 2024-re ugye meg lesz a 2% GDP a hadseregre és ennek a 20%-át kell fejlesztésre költeni, tehát évi mintegy legalább 16 040 654 066,8 HUF keret lesz meghatározva fejlesztésre alsó hangon. Abba azért belefér egy s más (egy Gripen 14 milliárd pl. viszonyítás alapként).

Ezen oldal megosztása