1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Anti

Anti Well-Known Member

Ha csak lehet ne PAC-3-ra :D

Dactilus likes this.
  2. Dactilus

Dactilus Member

Kinéz egy lengyel kiruccanás a fiúknak. ;)

3. megazez

megazez Well-Known Member

Na ja, de "mi lesz az?" is csak egy extra kérdés. nasams-t akartunk de az is kétséges.

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

Biztos hogy tart már ott a történet?

A mondat vége... "illetve ősztől az EUFOR kontingens 23. váltásának állományát is ők alkotják majd."

És ha ez csak egy sima felsorolás volt, egy mondaton belül, összefüggés nélkül?
    És ez is csak egy magyar-amerikai közös gyakorlat lesz a sok közül?

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Miért nem lőttek? Mert úgy volt hogy hamarosan jön a váltótípus, a KUB-ot pedig kivonják?

6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

nem , a váltótípusról kb 2016-17 környékén esett szó először , addig nyugodtan lőhettek volna szarásig
    Isten útjai kifürkészhetetlenek :rolleyes::oops:

7. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Szerintem nem függ össze a dolog, csak lesz utána az amcsikkal gyakorlat s ennyi...

8. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ha megnézed az illetmény táblázatot ami nyilvános és elérhető a neten akkor ha nem is kilőve de lassan biztosan emelkedik.
    Baranyát il dél nyugat dunántúl ideális lenne egy tartalékos központnak pl zala megyében il ahogy írtátok pécs mohács és 30-50 km es vonzáskörzetében is egy magasabb szintű laktanyával. Valahogy munkahelyek nem nagyon akadnak arrafelé, mert ami van az inkább szalag és bio robot munka. Értelmes jól fizető melo kevés lehet arrafelé. Továbbá ott van egy egyetem is több közép iskolával egyetemben és azzal együtt rengeteg fiatal. Pl annak a zászlóaljnak miért nem lehetne egy része műveleti tartalékos is. Pl plusz kredit pontokért és egy kis ösztönzéssel bevállalhatnak a fiatalok 9-11 hónapot is. szerintem ennyi idő bőven elég lenne nekik mire elérnének egy használható lövész szintet. (műveleti szinten-tartalékos)
    Ha évente össze lehetne stabilan toborozni azokra a hónapokra műveleti tartalékosként a fiatalokat (nagy részt) pl 100-150 főt vagy többet abban a térségben (zala és baranyában) akkor szerintem a létszámmal is jobban lehetne tervezni. Egy normálisan feltöltött lövész zászlóaljat pár év alatt szerintem ott össze lehetne hozni. Részben a civil munkahelyek miatt is.

Shadow and blogen like this.
  9. borisz

borisz Well-Known Member

Ha már megvan a váltótípus, akkor lehet igazán lőni, hogy ne kelljen szarakodni a földi megsemmisítéssel.

10. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

így is úgy is lehetett volna lövöldözni rohadtul , legalább gyakoroltak volna a győriek
    láttam párszor azt az illetménytáblát , növekedhetne gyorsabban is maradjunk annyiban , lehet sírni hogy nincs ember meg nem tudják megfognia fiatalokat de manapság már tényleg csak a nagyon elhivatottak mennek el ilyen pénzért katonának , a tartalékos rendszer meg ... ohh jaj , egy jó kezdet de lassan elér odáig hogy kéne a következő lépés , a többivel kb egyetértek amit mondasz , sokféle módja lenne hogy legyen ember de még mindig úgy gondolom hogy az illetmény egy nagyon fontos megfogó eszköz

11. BiancoGasto

BiancoGasto Active Member

Ez a egy dandár per város nagyon magyarosch,szerintem senki nem tesz ilyet a világon. Szerintem is ostobaság.
    Jobb lenne zászlóaljakat kicsit szétszórni persze egy régióban,ahogy mondod.

12. krisss

krisss Well-Known Member

Most is szét vannak amúgy.

13. papi

papi Well-Known Member

A pénz csak az egyik része a dolognak. Hiába fizetnek jobban, ha a körülmények nem jók. Nem sokan fogják 300 ezerért se választani a szívást. Akkor inkább elalibizget 200 ezerért a futószalag mellett. Nem csak attól lesz valami vonzó munkahely, mert sokat fizet.

Nagy Csaba likes this.
  14. krisss

krisss Well-Known Member

150-ért meg főleg nem választják a szívást.....

Nagy Csaba, borisz, zsolti and 2 others like this.
  15. BiancoGasto

BiancoGasto Active Member

Hát ha negnézel egy portugál,spanyol,olasz,stb.hadsereget,a kanyarban sem vagyunk ezzel a Debrecen ,Hómezővásárhely egy dandár,de 2 városban kombóval. Aztán lehet ez is változni fog. Persze olcsóbb fenttartani kevesebb laktanyát.

16. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Cimbora most szerel föl...nem 150, nem 300...picit több;) Igaz nem rangnélkül, de tán még altiszt lesz, meg van 4 gyereke.

17. papi

papi Well-Known Member

Persze, de nehogy azt képzeljétek, hogy ezt csak béremeléssel teljesen meg lehet oldani.

Nagy Csaba likes this.
  18. tonyo

tonyo Well-Known Member

Kevesebb laktanyával még annyi ember se lenne. Minden rendszert az adott lehetőségekhez képest kellene kialakítani. Ez itthon kb annyit jelentene hogy ahol nincs elérhető központ (tartalékos vagy bármilyen kisebb központ) megyei szinten ott elérhető legyen azoknak az embereknek akik a későbbiekben valamilyen formábban be tudják vállalni a szolgálatot. És ez jó pár megyét jelentene itthon.

borisz likes this.
  19. krisss

krisss Well-Known Member

irreleváns, mivel legénységi állományból van hiány, altiszttel dunát lehet rekeszteni...
    Az érettségis kezdő honvéd 150, ami meg lófasz.

Masztiff, Nagy Csaba, borisz and 2 others like this.
  20. Celebra

Celebra Well-Known Member

Forditva gondolom.Egy dd egy egység.Egy egységként is kellene működnie.Összeszokottan,összehangolodva.Az más kérdés,hogy a harcászati helyzetnek megfelelően kikülönitenek belőle század,vagy zl harccsoportot.Egy hivatásos/szerződéses dd legyen összeszokott egység,és ez nem lehet kialakitani,ha a részek egymástol 40-50kmre vannak,és fehér holló gyakoriságúak a dd szintű egységgyakorlatok.A tartalékos és területvédelmi zl-akat lehetne szétszorni,azokat eleve önálló zl-köteléknek szervezve.

Ezen oldal megosztása