1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. rudi

rudi Well-Known Member

Amúgy a viccet félretéve...persze jó lenne minden feladathoz egy 8x8-as jármű de azok olyan k.va drágák (alaphangon € 4-5 millió) hogy abból kizárt hogy több százat meg tudjunk venni.

2. papi

papi Well-Known Member

Értem, de sajnos a háromtengelyes MRAP a két szék között a földre ülést jelenti. APC-nek nagyon korlátozottan alkalmas, alapjárműnek pedig semennyire. Ha olcsóbb cuccot akarsz Bahrein 73 Otokar Arma 6x6-ot vett 74 Millió Dollárért. Az azért lényegesen jobb cucc mint az MRAP.
    Sajnos az, hogy 40 évig szartunk a fejlesztésekre most meglátszik. Minden kéne ráadásul tegnapra. Ha normálisan akarjuk csinálni a dolgot, az most zsebbenyúlós lesz.

Shadow, Masztiff and borisz like this.
  3. Celebra

Celebra Well-Known Member

Mindegyik MRAP képességű.[​IMG]
    Az előző kéen is látszik,de ezen mégjobban,hogy tulajdonképpen vaskos NERA panelekből épül fel.
    A test ami egyedi.De az ninden harcjárműre igaz,A motort és hajtásláncot olyat tesznek bele amilyet kérsz.Akár a Rába H sorozat fődarabjait is kérheted.Ezen a képen egy orosz gá-val van.De az kerül rá,amit a kedves vevő rendel.4x4est meg MRAP képességű PSZHnak,és járőr járműnek nevezik.Elég jó terepjáró-legalábbis a videók alapján.
    Már többször irtam,és továbbra is mondom.Nagyon lebecsülitek a dél afrikai tapasztalatokat.20+ éven át vivtak hibrid háborút.Volt benn bozotnéger-kergetés is-meg elég komoly páncélos csaták is.Több összfegyvernemi csatát vivtak,mint akármelyik európai hadsereg az utóbbi 50évbe-többet,mint az összes eu hadsereg együtvéve.

4. papi

papi Well-Known Member

Nem is ebbe kötöttem bele, hanem a 4x4-változatba. Tegyél mellé egy Iveco Lmv-t vagy annak megfelelő alternatívát. Nem azzal van gondom, hogy nem NATO szabvány fegyverek vannak rajta, hanem azzal, hogy az egész nem NATO szabvány.

fedett_mókus likes this.
  5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A videón a könnyített verziót mutatják szerintem, mert a pótpáncélzat helyei nagyrészt üresek. Háát a Yalcinhez képest látszanak azért az előnyei. ;)
    Úszóképes, hátsókerék kormányzott. Nincsenek rajta ablakok!!! :cool: 10fő kényelmesen szállítható hátul.
    Nálam ez az APC. :rolleyes: (még egy autómata 20mm+-os torony még ráférne, de ennyike)
    Nálam ami vissza tud lőni (30+mm), még akár ATGM-et is hordoz a tornyon, az IFV. (tudom, hogy ez nem mindenhol így van :p)
    Szerintem különösen a terepjáró képessége, és a manőverezhetősége meggyőző ennek a finn gépnek.
    Más kérdés, hogy nálunk a csapatszállításra belföldön ott a busz, meg egy komolyabb IFV. Nem tudom, hogy kell-e nekünk kimondottan APC.

6. tacticool

tacticool Well-Known Member

Partner 2019 International fair of armament and defense equipment exhibition Belgrade Serbia Day 1

fishbed likes this.
  7. rudi

rudi Well-Known Member

Egyetértve a fentiekkel...a buszos csapatszállítás szerintem csak békeidőben működőképes. Egy háborúban kicsit karcos lenne busszal a frontvonalig szállítani a katonákat. Az APC kategória szerintem azért kell hogy
    - legyen jármű ami nem harcol (nem állítod szembe az ellenséggel) hanem hordja a katonákat, lőszert, sebesülteket a frontvonal és a hátország között úgy hogy működőképes marad akkor is ha közben néhány becsapódó gránát repesz vagy AK sorozat eltalálja;
    - legyen egy védett hordozó platformja a frontvonal közelében speciális feladatokat ellátó szakiknak (vegyi és EW felderítő, híradós, parancsnoki központ, sebesült szállító, stb..)
    - legyen ABV védett, vagyis ha a katonák beülnek és magukra csukják az ajtót, vehessék le a gázállarcot legalább addig amíg bent tartózkodnak.
    Azért kellene minél több kerék - több mint 4 - hogy ne jöjjön zavarba ha le kell hajtani a kiépített utakról és dagonyázni kell egy felázott szántóföldön

Kishuszár likes this.
  8. arcas

arcas Well-Known Member

Legfrissebb morzsa szerint világos, hogy mit akar HM,... meg van az, hogy mit akar Trump. Ezért a késés...

9. borisz

borisz Well-Known Member

Igen?

10. arcas

arcas Well-Known Member

...ne szó szerint értsd, talán úgy mondanám, hogy megy a lobbi ezerrel...mostmár kiváncsian várom ,hogy az általam ismert szakmai vélemény vagy a politikai megfontolás győz.

11. krisss

krisss Well-Known Member

Ezerrel és több oldalról :D

svajcibeka, exi and arcas like this.
  12. exi

exi Active Member

Az a jo, foleg ha ez versenyt jelent:) csak legyen egy dontesi pont is a kozeljovoben..

13. wolfram

wolfram Well-Known Member

A török cuccok nekem nem szimpatikusak, de én is így látom. 10 tonna körülinél nehezebb MRAP nekünk nem nagyon kéne.

Ha valóban ennyibe kerül, akkor az ára egészen kellemes.
    Tehát, ha jól értem, te a jelenlegi Uralok, Rábák, vagyis a mostani nem páncélozott, csapatszállításra és egyéb dolgokra használt teherautók egy részének helyére szánnád. Hát, én nem tudnám eldönteni, hogy ilyesmiből is érdemes lenne venni, vagy azt a pénzt, amibe kerülne, inkább még plusz pár darab moduláris APC-re költsék, még, ha abból adott összegért kevesebb darab is jönne ki, mint ebből az MRAP-ból...

A török (és melyik a kettő közül, amiket mutogattak?) mennyibe kerül?

14. pöcshuszár

És mi az a szakmai vélemény?
    Maga a vélemény forrása ismeretlen, tehát szerintem nyugodtan előadható, nem?
    Mit gondolsz (/gondolnak a szakmai forrásaid), hogy mi az amiben a KC előrébb van a másik két (C-130J, A400M) jelentkező előtt?

15. Shadow

Shadow Well-Known Member

Rafael videó Páris air show-ról ha valakit estleg érdekel.

Vége felé beszél a légvédelemről Irond dome, I-Dome, Skyceptor valamint drónok ellen fejlesztett drone dome. Az a drone dome elég jól nézki. Radar valamint optikába integrált lézer a megsemmisítéshez + elektromos jelzavarás, és járműre is felszerelhető.

16. krisss

krisss Well-Known Member

A400M-et Kamm-on kívül nem mondott még senki.

borisz and arcas like this.
  17. hlln

hlln New Member

Ha jól rémlik a török cuccok olyan 500 ezer dolcsi körül vannak.

18. pöcshuszár

Ezt nem értem.

19. rudi

rudi Well-Known Member

Szerintem a Rábák szimpla logisztikai járművek ami nálam anyagmozgatást jelent.
    Embert szigorúan csak addig a pontig engednék szállítani Rába platón ameddig az ellenség tűzérségének a hatótávolsága elér (~40 km?)
    Utána már csak APC ben...

honved, wolfram and pöcshuszár like this.
  20. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hát az kb. annyi, amennyibe egy "csupasz" (fegyverek, távirányítású torony, egyéb harctéri elektronika nélküli) M-ATV, JLTV, vagy Hawkei kerül. Ha a török cuccok ára is csupaszon értendő, akkor nagyon nem érik meg az árukat...

Egyetértek.

Ezen oldal megosztása