A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Te odadnad a Btreket barkinek jelkepes aron?
nem
Akkor csak hogy tisztázzuk, hogy jól értem-e:
Attól korszerűsített, hogy körben rácsot kapott, meg kapott távtartókkal max 5mm-es acéllemezeket? Meg kapott egy hőkamerás éjjellátót az optikája?
2 tonnával nehezebb lett, de még mindig 300LE?
Ekkor mondaná Mr Teufel, hogy:
jaj de imádtam :D ez most nagyon tetszett :D :D
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Na, akkor uram, még egyszer. A németek 200 Pumát, a csehek 210-et, mi 200-at szeretnénk. Ennyi Puma mennyiségből, mikor kapnánk meg a legelsőt? Magyarán mondva, 2030-ban. Leo A4-es jöhet plusz Marder, mivel a láncos technikában nullák vagyunk. Egy gyenge korszerűsítés után még azok is jó pár évig üzemelnének. A másik dolog: a szállítógépek.A katonáink ki tudjanak utazni szolgálatra Afganisztánba meg Irakba. A kényelmes utazást a misszióba az A380-as biztosítaná, ez kellene a katonáinknak.Egy szó,mint száz: szállítógépek ügyében 3 db C27-es és a nehéz technika szállítása után lehet menni kuncsorogni.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
Na, akkor uram, még egyszer. A németek 200 Pumát, a csehek 210-et, mi 200-at szeretnénk. Ennyi Puma mennyiségből, mikor kapnánk meg a legelsőt? Magyarán mondva, 2030-ban. Leo A4-es jöhet plusz Marder, mivel a láncos technikában nullák vagyunk. Egy gyenge korszerűsítés után még azok is jó pár évig üzemelnének. A másik dolog: a szállítógépek.A katonáink ki tudjanak utazni szolgálatra Afganisztánba meg Irakba. A kényelmes utazást a misszióba az A380-as biztosítaná, ez kellene a katonáinknak.Egy szó,mint száz: szállítógépek ügyében 3 db C27-es és a nehéz technika szállítása után lehet menni kuncsorogni.

Cseh Pumában nem lennék annyira biztos

https://www.armadninoviny.cz/pardub...ych-systemu-do-vozidel-ascod-2-pro-acr-1.html

Folyamatosan érkeznének gondolom még 2030 előtt.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Na, akkor uram, még egyszer. A németek 200 Pumát, a csehek 210-et, mi 200-at szeretnénk. Ennyi Puma mennyiségből, mikor kapnánk meg a legelsőt? Magyarán mondva, 2030-ban. Leo A4-es jöhet plusz Marder, mivel a láncos technikában nullák vagyunk. Egy gyenge korszerűsítés után még azok is jó pár évig üzemelnének. A másik dolog: a szállítógépek.A katonáink ki tudjanak utazni szolgálatra Afganisztánba meg Irakba. A kényelmes utazást a misszióba az A380-as biztosítaná, ez kellene a katonáinknak.Egy szó,mint száz: szállítógépek ügyében 3 db C27-es és a nehéz technika szállítása után lehet menni kuncsorogni.
Atti !

Ne haragudj de nem értek egyet ezzel a Marderes cuccal , elmondták többször a jövő hadseregét építik , nem foltozgatnak stb... Amit vesznek az csúcstechnika lesz.
Pzh2000 ? Az Leo2 ? az
Helikopterek ? azok a maguk nemében
Kézifegyverek ? azok
Hírszerzéses gépre is kíváncsi lennék , de nem fogom megtudni, de valószinüleg az
Carl-Gustav ? csúcs
Nasam2 ? persze ez még ? jeles , ha lesz az lesz

Szóval itt nincs Marder , meg ideiglenes megoldás itt vagy valami a topon van vagy lecsó
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Na, akkor uram, még egyszer. A németek 200 Pumát, a csehek 210-et, mi 200-at szeretnénk. Ennyi Puma mennyiségből, mikor kapnánk meg a legelsőt? Magyarán mondva, 2030-ban. Leo A4-es jöhet plusz Marder, mivel a láncos technikában nullák vagyunk. Egy gyenge korszerűsítés után még azok is jó pár évig üzemelnének. A másik dolog: a szállítógépek.A katonáink ki tudjanak utazni szolgálatra Afganisztánba meg Irakba. A kényelmes utazást a misszióba az A380-as biztosítaná, ez kellene a katonáinknak.Egy szó,mint száz: szállítógépek ügyében 3 db C27-es és a nehéz technika szállítása után lehet menni kuncsorogni.
nagy a baj ismét
 
  • Tetszik
Reactions: exi

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
"őrült összegekért" Szaúd-Arábia venne nem mi.

"új gyártású magyar felszerelés" nem létezik és igen még akkor sem adnánk őket ingyért.
Tudom,hogy nem létezik, a németre cuccokra gondoltam,de azért köszi! :)
Azért az Airbus helik(igaz csak részben),harckocsik,önjáró tüzérség ,plusz még ki tudja mi lesz a jövőben nem rosz pénz.
Amúgy jelképes áron anno a Phantom gépeiket is ajánlgatták külföldi vevőknek,ha jól emlékszem.
Persze, szerintem nem kell a Marder.
Amúgy Iraknak elég szépen ajándékoztunk a semmiért cserébe.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 155
113
Na gyerekek egy kicsit nehéz szülés volt, de csak be bírtam pötyögni a nyomorul translate-be.
(Sajnos valami védelem, vagy hiba van a pdf-ben és nem lehet direktben kimásolni a szöveget belőle.)
Szóval ebben a dokumentumban (35. oldal) van egy érdekes rész a szlovák-magyar együttműködésről.
Volt már szó korábban az EVA önjáró ágyúról, de itt konkrétan arról írtak, hogy:
"A PESCO részeként mindkét fél beleegyezett abba, hogy a magyar RABA alvázán egy könnyed 155 mm-es EVA tüzérségi rendszer prototípusát hozza létre." (ez a kb. fordítása a szövegnek.)
Ez nem csak lehetőség, hanem egy konkrét 2018-as terv is. Azaz vagy most készül, vagy már el is készült.
Ez annyiban hitelesebb infó lehet, hogy ez a dokumentum elvileg a szlovák védelmi minisztérium kiadványában szerepel.
Mondjuk némi fallsot ad az infónak, az hogy előtte meg közvetlenül a BTR-80-asok modernizációjáról duruzsol.... :p:D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 354
113
Na gyerekek egy kicsit nehéz szülés volt, de csak be bírtam pötyögni a nyomorul translate-be.
(Sajnos valami védelem, vagy hiba van a pdf-ben és nem lehet direktben kimásolni a szöveget belőle.)
Szóval ebben a dokumentumban (35. oldal) van egy érdekes rész a szlovák-magyar együttműködésről.
Volt már szó korábban az EVA önjáró ágyúról, de itt konkrétan arról írtak, hogy:
"A PESCO részeként mindkét fél beleegyezett abba, hogy a magyar RABA alvázán egy könnyed 155 mm-es EVA tüzérségi rendszer prototípusát hozza létre." (ez a kb. fordítása a szövegnek.)
Ez nem csak lehetőség, hanem egy konkrét 2018-as terv is. Azaz vagy most készül, vagy már el is készült.
Ez annyiban hitelesebb infó lehet, hogy ez a dokumentum elvileg a szlovák védelmi minisztérium kiadványában szerepel.
Mondjuk némi fallsot ad az infónak, az hogy előtte meg közvetlenül a BTR-80-asok modernizációjáról duruzsol.... :p:D

.. aztán Magyarországon 2018 decemberében váratlanul bejelentették 24 PZH2000 megrendelését, Szlovákiában pedig 2 héttel később erre válaszul bejelentették a 25 db Zuzana 2 beszerzését TATRA 8×8 alvázon, amit 2020 és 2022 között kapnak meg. Nem valószínű, hogy a szlovákoknak a 16+25 Zuzana mellé szüksége lenne még további hasonló önjáró lövegre. Vagy lehet hogy ezek váltótípusát fejlesztik már közösen 2040-re? :rolleyes:

Magyarországon meg mintha még mindig az ötletelés folyna, hogy mit lehetne Rába alvázra tenni vagy venni bármit amihez a Rábának köze lehet.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 859
113
.. aztán Magyarországon 2018 decemberében váratlanul bejelentették 24 PZH2000 megrendelését, Szlovákiában pedig 2 héttel később erre válaszul bejelentették a 25 db Zuzana 2 beszerzését TATRA 8×8 alvázon, amit 2020 és 2022 között kapnak meg. Nem valószínű, hogy a szlovákoknak a 16+25 Zuzana mellé szüksége lenne még további hasonló önjáró lövegre. Vagy lehet hogy ezek váltótípusát fejlesztik már közösen 2040-re? :rolleyes:

Magyarországon meg mintha még mindig az ötletelés folyna, hogy mit lehetne Rába alvázra tenni vagy venni bármit amihez a Rábának köze lehet.

Sorozatvetőt!:hadonaszos:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 155
113
Rába alvázra talán előbb egy rendes erős motor kéne....
Nem tudom, hogy a szlovák eredeti koncepcióban melyik motor duruzsol, de én amikor tegnap éjszaka átböngésztem a Tatra termékpalettáját, akkor mintha ott is a 300LE-s verzó tűnt volna nekem esélyesnek. Ha jól tudom, akkor a H25 is ekkora motorral van szerelve, nem? (Kérdezem!)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nem tudom, hogy a szlovák eredeti koncepcióban melyik motor duruzsol, de én amikor tegnap éjszaka átböngésztem a Tatra termékpalettáját, akkor mintha ott is a 300LE-s verzó tűnt volna nekem esélyesnek. Ha jól tudom, akkor a H25 is ekkora motorral van szerelve, nem? (Kérdezem!)

Az mindegy nekünk ugyanis jobb és több cucc kell mint a szomszédoknak.