A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Hát az US Army-nak is képesnek kell lennie két háborút vívni egyszerre :D
Gondolom ez és ehhez hasonló kijelentések egy nagyobb beszerzésre készítik fel a népet.
nem tudom mennyire akart szarkasztikus lenni :D
Megkerestem és megnéztem a riportot. Igencsak merész kijelentés...:hadonaszos:
2:55-nél mondja ezt.
vagy csak szimpla politikai kijelentés...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nem a "két irányból" kihangsúlyozása ütötte meg a fülemet, azaz nem mondana csak úgy ilyet. Ezek szerint valóban reálisan látja a katonai vezetés egy kétfrontos - két kül. irányból jövő - fegyveres konfliktus kialakulását a közeljövőben.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
A miniszterelnök szavait úgy kell értelmezni hogy az oroszokon kívül más is támadhat minket, vagy az oroszok fognak két irányból? :D

Szerintem ez a lényeg hogy ki lett mondva hogy oroszokon kívül vannak más jóakarók is...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Nem néztem meg még a videót, de a youtube initial képén a hiradó felirata nagyon ezt sugalja! :rolleyes:
Oszt milyen feltételek plusz háttér lenne hozzá meg??
Szerintem inkább térjünk vissza rá pár év múlva. Ha lesz is valami itt esetleg max pár év múlva és esetleg évi egy két ezer fővel.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Persze, hogy lehetne, meg értelmet nyerne a kézifegyvergyár is, mint olyan.
A 60-100.000db Bren2, meg 100-150.000 pisztoly mêg nem akkora üzlet.
biztos hogy ennyi bren kerül majd idehaza?
Nem a "két irányból" kihangsúlyozása ütötte meg a fülemet, azaz nem mondana csak úgy ilyet. Ezek szerint valóban reálisan látja a katonai vezetés egy kétfrontos - két kül. irányból jövő - fegyveres konfliktus kialakulását a közeljövőben.
a kétfrontos én kb úgy írnám le hogy ami jöhet keletről meg délről , északról meg nyugatról ki a tököm jönne ...
A miniszterelnök szavait úgy kell értelmezni hogy az oroszokon kívül más is támadhat minket, vagy az oroszok fognak két irányból? :D

Szerintem ez a lényeg hogy ki lett mondva hogy oroszokon kívül vannak más jóakarók is...
az első mondatod nagyon tetszett :D
Oszt milyen feltételek plusz háttér lenne hozzá meg??
Szerintem inkább térjünk vissza rá pár év múlva. Ha lesz is valami itt esetleg max pár év múlva és esetleg évi egy két ezer fővel.
szerintem az 1-2000 fő is sok lenne , maradjunk a pár száznál első években
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
A miniszterelnök szavait úgy kell értelmezni hogy az oroszokon kívül más is támadhat minket, vagy az oroszok fognak két irányból? :D

Szerintem ez a lényeg hogy ki lett mondva hogy oroszokon kívül vannak más jóakarók is...
Ja kb majd kelleni is fog a sok sok önkéntes egy nyugat európai dzsihád felkelés leamortizálásához.
Két irány ami itt szóba jöhet.
Keletről a romulánok meg esetleg az ukik. Délen meg a balkán ami szerintem számunkra necesebb. Mert ha bármi lesz ott akkor lehet hogy minket is érinteni fog. A romulánok addig nem fognak hátba dőfni minket amíg mi el nem kezdünk valahol "besegítenni". Én ezt értem két irányú támadáson.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
mondjuk abba nem gondolunk bele (attól függetlenül hogy szerintem nem mernek majd megint sorozni) hogy lehet ám ésszel is csinálni

Csupán felfüggesztve van a sorkatonai szolgálat. Nem ezt mondta egyébként, inkább a honvédelmi neveleés fontosságára utalt, azzal, hogy mindenkit említett a fiatalságból.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Semmi realitását nem látom a régi honvédségi sorozás visszahozatalának.Viszont egy svájci mintájú,sorköteles kiképzésen alapuló modul rendszerű Nemzetőrség önálló haderőnemként való kialakitásának igen.Az reálisan be tudná tölteni az ÖTTnek szánt szerepet
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A miniszterelnök szavait úgy kell értelmezni hogy az oroszokon kívül más is támadhat minket, vagy az oroszok fognak két irányból? :D

Szerintem ez a lényeg hogy ki lett mondva hogy oroszokon kívül vannak más jóakarók is...
Érdekes kijelentés volt. Annál ő dörzsöltebb vén róka, hogy véletlenül dobjon be ilyet, szóval:

Konteó 1.: Tudnak valamit és az gáz, hogy valaki támadásra készülhet bármely okból (belpolitikai problémáról elterelés kvázi előre menekülésként, nagyhatalmi felbújtás okán pl. nem tetsző kormány megbuktatása okán). Ebbe a képbe sajnos az úzvölgyi + 100 egyéb provokációval a rományok beleillenek a képbe. A kérdés, hogy román-ukrán tandemra kell számítani, vagy román szerbre, vagy szlovák-románra. Mindnek megvan az ellenérve is persze. Pl. Szerbekkel elvagyunk most (persze alapvető dolgokban ott sincs előrelépés), de kisebb gondjuk is nagyobb mint mi, mert az ő trianonjuk éppen folyamatban van. A szlovákoknak a harci kedve is alább hagyott mostanában, de persze magyar ügyben ott sincs semmi érdemleges előrelépés, jó sovén világ van ma is, de ott a V4-ek + V4 közös harccsoport, ami miatt nem tartom valószínűnek. Az ukránok ereje le van kötve (hála Istennek) meg vezető váltás is volt, szóval enyhülés is lehet... De a fő ok, hogy a NATO/USA nem engedne itt ilyesmit, mert neki stabil "partnerek" + felvonulási terület kell, mert neki viszont tényleg az orosz a valódi konkurense katonailag ebben a régióban (a mi bánatunkra, mert könnyen ütköző zónává válhatunk). Illetve remélem senki nem gondolja úgy, hogy oroszo. minket tényleg meg akar támadni szóval az kizárt.

Konteó 2.: Viktor vezér a kerítés után új félelmet épít fel (talán valós fenyegetés is van a háttérben) és ezzel lehet operálni politikailag egy ideig, de ennek a pozitív következménye, hogy úgy tűnik koncepciózus építkezés folyik reális határidőkkel, vállalható áron (eddig úgy tűnik).

Bocs a hosszú kommentért :)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and kaktusz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Érdekes kijelentés volt. Annál ő dörzsöltebb vén róka, hogy véletlenül dobjon be ilyet, szóval:

Konteó 1.: Tudnak valamit és az gáz, hogy valaki támadásra készülhet bármely okból (belpolitikai problémáról elterelés kvázi előre menekülésként, nagyhatalmi felbújtás okán pl. nem tetsző kormány megbuktatása okán). Ebbe a képbe sajnos az úzvölgyi + 100 egyéb provokációval a rományok beleillenek a képbe. A kérdés, hogy román-ukrán tandemra kell számítani, vagy román szerbre, vagy szlovák-románra. Mindnek megvan az ellenérve is persze. Pl. Szerbekkel elvagyunk most (persze alapvető dolgokban ott sincs előrelépés), de kisebb gondjuk is nagyobb mint mi, mert az ő trianonjuk éppen folyamatban van. A szlovákoknak a harci kedve is alább hagyott mostanában, de persze magyar ügyben ott sincs semmi érdemleges előrelépés, jó sovén világ van ma is, de ott a V4-ek + V4 közös harccsoport, ami miatt nem tartom valószínűnek. Az ukránok ereje le van kötve (hála Istennek) meg vezető váltás is volt, szóval enyhülés is lehet... De a fő ok, hogy a NATO/USA nem engedne itt ilyesmit, mert neki stabil "partnerek" + felvonulási terület kell, mert neki viszont tényleg az orosz a valódi konkurense katonailag ebben a régióban (a mi bánatunkra, mert könnyen ütköző zónává válhatunk). Illetve remélem senki nem gondolja úgy, hogy oroszo. minket tényleg meg akar támadni szóval az kizárt.

Konteó 2.: Viktor vezér a kerítés után új félelmet épít fel (talán valós fenyegetés is van a háttérben) és ezzel lehet operálni politikailag egy ideig, de ennek a pozitív következménye, hogy úgy tűnik koncepciózus építkezés folyik reális határidőkkel, vállalható áron (eddig úgy tűnik).

Bocs a hosszú kommentért :)
Bár a konteó 1ben is van némi realitás,a konteo 2 sokkal valószinübb.A rezsimnek szüksége van az ellenségképre,hogy lekösse a tömegeket,és ehez felhasználja a konteo 1 valóban létező realitás alapját.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Bár a konteó 1ben is van némi realitás,a konteo 2 sokkal valószinübb.A rezsimnek szüksége van az ellenségképre,hogy lekösse a tömegeket,és ehez felhasználja a konteo 1 valóban létező realitás alapját.
Meg ugye ellenség alatt nem csak országokat lehet érteni, hanem pl. megállíthatatlan embertömeget is (ez az ellenségkép már fel is van építve). Nyilván, akinek a lehetséges fenyegetések feltérképezése a feladata, annak ez is meg kell forduljon a fejében. Más kérdés, hogy egy elméleti, de óriási menekülthullámmal mit lehetne kezdeni katonai értelemben, mivé eszkalálódna egy fegyveres határvedelem. A zombihordákat mészárolós játékok ugranak be erről a forgatókönyvről, ami lesújtó.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Bár ez messzire mutat, de a folyamatos túlnépesedés, a növekvő ivóvízhiány és a "társadalmi javak elosztásának" egyre nagyobb koncentrációja, ezt fogja eredményezni szerintem... Csak idő kérdése... Egyetlen szerencsénk, hogy nem vagyunk "frontország" ezügyben, Afrika, Dél-kelet Ázsia, Dél-Amerika irányából...