1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Anti

Anti Well-Known Member

Hát az US Army-nak is képesnek kell lennie két háborút vívni egyszerre :D
    Gondolom ez és ehhez hasonló kijelentések egy nagyobb beszerzésre készítik fel a népet.

2. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Megkerestem és megnéztem a riportot. Igencsak merész kijelentés...:hadonaszos:
    2:55-nél mondja ezt.

tindalos and arcas like this.
  3. Anti

Anti Well-Known Member

Legyen itt a videó is:

rappali_ likes this.
  4. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

nem tudom mennyire akart szarkasztikus lenni :D
    vagy csak szimpla politikai kijelentés...

5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Na mivan?!
    Mégis jön vissza sorkatonai szolgálat?;)

anonim999 likes this.
  6. fedett_mókus

az még magában nem jelentene semmit :D

7. pöcshuszár

Nem néztem meg még a videót, de a youtube initial képén a hiradó felirata nagyon ezt sugalja! :rolleyes:

fedett_mókus likes this.
  8. fedett_mókus

mondjuk abba nem gondolunk bele (attól függetlenül hogy szerintem nem mernek majd megint sorozni) hogy lehet ám ésszel is csinálni

9. arcas

arcas Well-Known Member

Nem a "két irányból" kihangsúlyozása ütötte meg a fülemet, azaz nem mondana csak úgy ilyet. Ezek szerint valóban reálisan látja a katonai vezetés egy kétfrontos - két kül. irányból jövő - fegyveres konfliktus kialakulását a közeljövőben.

alfa74, tindalos and kaktusz like this.
  10. pöcshuszár

Persze, hogy lehetne, meg értelmet nyerne a kézifegyvergyár is, mint olyan.
    A 60-100.000db Bren2, meg 100-150.000 pisztoly mêg nem akkora üzlet.

11. Anti

Anti Well-Known Member

A miniszterelnök szavait úgy kell értelmezni hogy az oroszokon kívül más is támadhat minket, vagy az oroszok fognak két irányból? :D

Szerintem ez a lényeg hogy ki lett mondva hogy oroszokon kívül vannak más jóakarók is...

Loken, Lelkeslaikus, arcas and 9 others like this.
  12. tonyo

tonyo Well-Known Member

Oszt milyen feltételek plusz háttér lenne hozzá meg??
    Szerintem inkább térjünk vissza rá pár év múlva. Ha lesz is valami itt esetleg max pár év múlva és esetleg évi egy két ezer fővel.

13. pöcshuszár

Benkő papa már 2030-ra tekint, mint tudjuk...

14. fedett_mókus

biztos hogy ennyi bren kerül majd idehaza?
    a kétfrontos én kb úgy írnám le hogy ami jöhet keletről meg délről , északról meg nyugatról ki a tököm jönne ...
    az első mondatod nagyon tetszett :D
    szerintem az 1-2000 fő is sok lenne , maradjunk a pár száznál első években

tonyo likes this.
  15. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ja kb majd kelleni is fog a sok sok önkéntes egy nyugat európai dzsihád felkelés leamortizálásához.
    Két irány ami itt szóba jöhet.
    Keletről a romulánok meg esetleg az ukik. Délen meg a balkán ami szerintem számunkra necesebb. Mert ha bármi lesz ott akkor lehet hogy minket is érinteni fog. A romulánok addig nem fognak hátba dőfni minket amíg mi el nem kezdünk valahol "besegítenni". Én ezt értem két irányú támadáson.

Gyurma, kaktusz, Anti and 2 others like this.
  16. pöcshuszár

Dehogy! Ezt most csak "behasaltam".
    Ugyebár az lesz az alapfegyver. Kb. 37.000 a honvédség új létszáma, és ráhagytam a zárolt készlet miatt. A pisztoly meg több helyre kell.

fedett_mókus likes this.
  17. honved

honved Well-Known Member

Csupán felfüggesztve van a sorkatonai szolgálat. Nem ezt mondta egyébként, inkább a honvédelmi neveleés fontosságára utalt, azzal, hogy mindenkit említett a fiatalságból.

18. Celebra

Celebra Well-Known Member

Szlovákia.Önállóan nem valószinű,de egy romulan-tódi koalicióban.....

19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Semmi realitását nem látom a régi honvédségi sorozás visszahozatalának.Viszont egy svájci mintájú,sorköteles kiképzésen alapuló modul rendszerű Nemzetőrség önálló haderőnemként való kialakitásának igen.Az reálisan be tudná tölteni az ÖTTnek szánt szerepet

Loken likes this.
  20. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Érdekes kijelentés volt. Annál ő dörzsöltebb vén róka, hogy véletlenül dobjon be ilyet, szóval:

Konteó 1.: Tudnak valamit és az gáz, hogy valaki támadásra készülhet bármely okból (belpolitikai problémáról elterelés kvázi előre menekülésként, nagyhatalmi felbújtás okán pl. nem tetsző kormány megbuktatása okán). Ebbe a képbe sajnos az úzvölgyi + 100 egyéb provokációval a rományok beleillenek a képbe. A kérdés, hogy román-ukrán tandemra kell számítani, vagy román szerbre, vagy szlovák-románra. Mindnek megvan az ellenérve is persze. Pl. Szerbekkel elvagyunk most (persze alapvető dolgokban ott sincs előrelépés), de kisebb gondjuk is nagyobb mint mi, mert az ő trianonjuk éppen folyamatban van. A szlovákoknak a harci kedve is alább hagyott mostanában, de persze magyar ügyben ott sincs semmi érdemleges előrelépés, jó sovén világ van ma is, de ott a V4-ek + V4 közös harccsoport, ami miatt nem tartom valószínűnek. Az ukránok ereje le van kötve (hála Istennek) meg vezető váltás is volt, szóval enyhülés is lehet... De a fő ok, hogy a NATO/USA nem engedne itt ilyesmit, mert neki stabil "partnerek" + felvonulási terület kell, mert neki viszont tényleg az orosz a valódi konkurense katonailag ebben a régióban (a mi bánatunkra, mert könnyen ütköző zónává válhatunk). Illetve remélem senki nem gondolja úgy, hogy oroszo. minket tényleg meg akar támadni szóval az kizárt.

Konteó 2.: Viktor vezér a kerítés után új félelmet épít fel (talán valós fenyegetés is van a háttérben) és ezzel lehet operálni politikailag egy ideig, de ennek a pozitív következménye, hogy úgy tűnik koncepciózus építkezés folyik reális határidőkkel, vállalható áron (eddig úgy tűnik).

Bocs a hosszú kommentért :)

arcas and kaktusz like this.

Ezen oldal megosztása