A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Szerintem ez a qubit cikk pont, hogy tartalmas, várnám az ellenvéleményeket, nem csak az általánosító elutasításokat. csak mert nem tetszik az URL . :)
Mondjuk nekem pont nincs gondom vele, mivel azt sem tudtam, hogy ki ez, de én már olvastam ugyanezt más értekezésben is. Általánosságban mondom, hogy a magyar média teljesen tönkrement, oldaltól függetlenül, csak szennyet folyat.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Mondjuk nekem pont nincs gondom vele, mivel azt sem tudtam, hogy ki ez, de én már olvastam ugyanezt más értekezésben is. Általánosságban mondom, hogy a magyar média teljesen tönkrement, oldaltól függetlenül, csak szennyet folyat.
Én meg mint az egyikben dolgozó, bátran merem mondani, hogy a körülmények ellenére, amelyik mindent megtesz a színvonalas sajtó negligálására, van értékes sajtó, ezért kerülném az általánosítást. Amit olvasol, azok nyílván a legolvasottabbak, de sajnos ez nem jár együtt a színvonallal. Barátok köztöt is többen néznek, mint művészeti műsorokat vagy akár vháborús dokumentumfilmet pl, ettől még nem minden szenny.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Szerintem ez a qubit cikk pont, hogy tartalmas, várnám az ellenvéleményeket, nem csak az általánosító elutasításokat. csak mert nem tetszik az URL . :)
Kár, hogy nem ezt teszed, akkor talán tartalma is lenne annak amit írsz.
Szerintem ez a qubit cikk pont, hogy tartalmas, várnám az ellenvéleményeket, nem csak az általánosító elutasításokat. csak mert nem tetszik az URL . :)
Én most nem fogok vitázgatni, ahhoz fáradt vagyok, de már nekem kellemetlen, hogy megint ballib médiáznom kell.
Google telefonos keresés, első oldalon végig libbal honlapok ontják, hogy nincs vizünk, nincs nekünk semmink se.
Akkor mi az anyukból élnek a termál hotelek Soprontól Hajdúszoboszlóig? És amit nem értek, mi az az ok, amiért bele kell verni az emberek fejébe, hogy nincs?
Egy lavór alján élünk! Minden víz ide gyűlik össze! De biztos meg van ez is magyarázva.
A nem libbal verzió:
https://www.agrarszektor.hu/elemisz...kincse-rejlik-hazank-felszine-alatt.1028.html
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Én most nem fogok vitázgatni, ahhoz fáradt vagyok, de már nekem kellemetlen, hogy megint ballib médiáznom kell.
Google telefonos keresés, első oldalon végig libbal honlapok ontják, hogy nincs vizünk, nincs nekünk semmink se.
Akkor mi az anyukból élnek a termál hotelek Soprontól Hajdúszoboszlóig? És amit nem értek, mi az az ok, amiért bele kell verni az emberek fejébe, hogy nincs?
Egy lavór alján élünk! Minden víz ide gyűlik össze! De biztos meg van ez is magyarázva.
A nem libbal verzió:
https://www.agrarszektor.hu/elemisz...kincse-rejlik-hazank-felszine-alatt.1028.html
Van ilyen, hogy libbal verzió? A vízmű is ilyen? Na ehhez már én is fáradt vagyok, miért jó, ha szakcikkeket listázunk politikai alapon.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A qubit cikk ott rontja el, hogy onkenyesen kiveszi a kepletbol a nagy folyoink vizhozamát, es utana foloslegesen paraztat, mintha a szomszedos orszagok csak ugy el tudnak zarni a Dunát...

Mar a felvezetes is eleg manipulativra sikerult. "Jaj, milyen keves edesviz van, blabla." Na nem mintha nem lenne eleg edesviz, vagy barmi baj is lenne vele, mert a fele fagyott allapotban van.
Nem szeretem az ilyen cikkeket. :hadonaszos:
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Csak időlegesen tudnák csökkenteni a hozamot és korlátozott mértékben. Ahhoz, hogy M.o.-nak észrevehető ivóvízkárt okozzanak, ahhoz óriási tározókat kellene építeni német, osztrák és szlovák földön. tehát annyi víz mindig maradna, hogy ivóvizünk legyen...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Azért vissza tudják tartani a hozam jelentős részét. Különben nem kérték volna meg őket ere a Hableány kiemelésekor segítségként
Az csak időleges volt.
A probléma ott van hogy saját, a mi területünkön eredő víz kevés van. A külföldről érkezőt meg a szennyezéstől mi nem tudjuk megóvni. A Dunába kerülő szennyvizet nem azért kell megtisztítani hogy nálunk tiszta legyen, hanem hogy lejjebb lévő országokba érve is tiszta maradjon. (a vízhozam nálunk még eléggé hígítana, kisebb befogadókra ez persze nem igaz)
A felszín alatti termálvizek nem ihatóak... és azokkal is irgalmatlan pazarlóan bánunk. Más országokban egyre kevésbe jellemző hogy egy gyógyfürdő semennyi vizet ne forgatna vissza a rendszerben, nálunk meg szinte sehol nincsen pénz a tisztításra, ezért büszkén reklámozzuk hogy átfolyósak a gyógyfürdőink.
Az USA-nak meg mi a ráknak kellene édesvíz?!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Tavak_víztérfogat_szerinti_listája
A Balaton ha jól emlékszem kicsit 3 köbkilométer alatt van. Az USA nem fog a vízért háborúzni egyenlőre. Vannak közel-kelei országok amik fognak, az USA nem.

Nekünk tározókat, a régi "fokokat kellene kiépítenünk az egész országban, szikkasztókat ahol lehet hogy az ide érkező vízből minél többet megfogjunk.
Továbbá elkerülhetetlen a Duna erőművekkel való végigrakása, a meder az osztrák és német erőművek valamint a kavicsbányászat miatt irgalmatlanul mélyül (berágódik), emiatt a talajvízszint csökken folyamatosan.
És (bár Molni ezen agyfrászt kap ha olvassa) Paks2 szivattyúi is biztosabban működhetnének egy duzzasztott Dunán...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Nekünk tározókat, a régi "fokokat kellene kiépítenünk az egész országban, szikkasztókat ahol lehet hogy az ide érkező vízből minél többet megfogjunk.
Továbbá elkerülhetetlen a Duna erőművekkel való végigrakása, a meder az osztrák és német erőművek valamint a kavicsbányászat miatt irgalmatlanul mélyül (berágódik), emiatt a talajvízszint csökken folyamatosan.
Nálunk egy tanácskozáson már mondták a szakik, hogy Fajsznál kell majd egy lépcső.
Volt olyan vélemény is hogy három is kéne, egy a főváros előtt, kettő utána.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Napi konteóhoz:
M1 Hiradó - Orbán Viktor: a haza védelme egy feladat
OV: "a honvédségnek képesnek kell lennie arra, hogy ha egyszerre két irányból támadják meg magyarországot, akkor képességünk és eszközünk és jó katonáink legyenek,....akik ezt a támadást meg tudják akasztani."
Ez a kijelentés 56db leonál többet sejtet.:)
Nakéremszépen. Meg lett mondva mire kell felkészíteni a honvédséget. Lehet találgatni...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez