1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

2. krisss

krisss Well-Known Member

Neki cz 805 van, nekünk. Cz 806.

3. alba

alba Active Member

4. dudi

dudi Well-Known Member

5. alba

alba Active Member

Sokkal nehezebb vele célozni de pontosabban lehet! Köszönöm szépen a segítséget!

6. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem nem nehezebb csak másabb.

7. Star Trek86

Star Trek86 Member

8. krisss

krisss Well-Known Member

Valami keverés van nálunk az ejder jacin volt látható. A sima ejder még csak az országban se járt. Wikipédia..

9. Star Trek86

Star Trek86 Member

azért kérdem! MEg 6*6 ról nem is volt szó

kaktusz likes this.
  10. honved

honved Well-Known Member

Alapvető, ha el akarja találni a célt a kövész, hogy azzal a szemével céloz, amelyik vállával támasztja a fegyvert. A másikat be kell csukni, én így tanultam, csináltam és ez volt a legjobb. Levegőt meg egy pillanatra bent tartani, ha lövünk, hogy mozdulatlan legyen a test, persze ha jól emlékezem. Az, hogy mindkét szemünk nyitva legyen célzásnál, én olyat, akkoriban nem is hallottam. Nem is láttam senkinél. Ahol nem célzunk ,azt kapáslövésnek hívták és sok gyakorlást igényel, ha találni akar az ember. Egyes lövéssel soha, csak rövid sorozattal használtuk ezt a lövésmódot. Csípőmagasságban van ilyenkor a fegyver. Ma miként oktatják, csinálják, a lövész katonák lövészetét, nem tudom.

rappali_ likes this.
  11. honved

honved Well-Known Member

Írtam már régebben, a 88-as miniszteri szemlén a harcjárműre, harcjárműről, parancsok végrehajtását fogtuk ki, több más mellett. Legalább 2 órát csináltuk, mire 11 másodperc alatt ment minden. El tudod képzelni, a BMP-1-be, ilyen cuccal, fegyverekkel, 11 másodperc alatt be és ki ? Én meg a rajparancsnoki búvónyíláson. Az külön csapás volt. Még az éjjelátó is rajtam fityegett, egy hordtáskában az oldalamon. Istent annyit nem szidta talán azóta se senki, mint, mi akkkor.

12. Anonymus

Anonymus Member

13. megazez

megazez Well-Known Member

14. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Akkor jó sokáig szállitógép nélkül maradunk a portugálok ha jól emlészem 2027-ben kapják meg az elsőt.

borisz likes this.
  15. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Kaphatunk a Brazil Légierőnek gyártandó példányokból is, azok hamarabb itt lehetnek. Volt már ilyenre példa, ha jól emlékszem a szaudiak kaptak így Typhoonokat a RAF állományából.

arcas likes this.
  16. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Ez meg lehet 21-ben meg kapjuk az elsöt a többit 22-24 között.

arcas likes this.
  17. Centurio

Centurio Well-Known Member

Ki tudja?:rolleyes: Isten útjai kifürkészhetetlenek...;)

18. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Vagy még az is meglehet, hogy sokára jönnek meg, veszünk 1 vagy 2 rozzant C130-ast, ami még vagy 10 évig elmuzsikál, vagy 1 esetleg 2 db C27-est. Szerintem nekünk vagy 200 milla lenne egy gép.

tonyo and honved like this.
  19. honved

honved Well-Known Member

Elképzelhető ez a megoldás. Venni 2 db használt gépet, vagy 10 év repülési idővel, most. Valamint megrendelni 4 db új gyártásút. Mire a 2 db használt kifut, addig itt a 4 db új és még a személyzet is kiképzett lesz rá.

20. blogen

blogen Well-Known Member

Per pillanat elvagyunk a rámpás gép nélkül, a két Airbus azért komoly kapacitás a békésebb missziókba, szóval az se baj, ha az elsők öt év múlva érkeznek meg.

Ezen oldal megosztása