1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Elvileg holosun.

hunter85 likes this.
  2. Szittya

Szittya Well-Known Member

Van aki a tobblyuku kupakra eskuszik. Az sem rossz egyebkent.de az inkabb tusolas feeling mint mosakodas. /mosakodas szerintem alaposabb/

3. krisss

krisss Well-Known Member

Ez oké, hogy ha hoznak ki nektek vizet. De ha nincs akkor inkább megiszod. (túléléses menetgyakorlaton nincs utánatok cipelése semminek)

antigonosz and honved like this.
  4. Szittya

Tulelesnel imkabb barmi legyen nallam mint babatorlokendo :) ha nincs viz akkor nem mosakszom. Elobb doglok szomjan mint elvigyen valami fertozes a higenia hianya miatt./a mosakodasra szant ido alatt pl vizet keresek./

5. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Nem olyan mint várnád..... ami lesz az egy közepes minőségű sport reddot, nem MIL standard egy komolyabb esőben lefőtt neki.... :( újabb nem átgondolt beszerzéseink egyike.

6. Szittya

A szagrol meg annyit. Hogy evek ota nem hasznalok tusfurdot./csak szappant./ mehek miatt../ hiszitek vagy sem de ha egy ket nap kiesik furdesbe sincs szagom. Biszont ha valami miatt tusfurdot hasznalok. /par ora a melegbe es mar szagom van.../ olyan ez szerintem mint a wc legfrissito. Elsonek jo illatu aztan annak lessz sz.r szaga. /komolyan probaljatok ki fujatok be a szobaba wc legfrissitovel 10-20 perc mulva sz.r szag lessz a szobaba a wc tol messze :) /ez ilyen trukk hogy hasznald surubben./egyebkent amikor lavorba mosakodtam a tanyan 1,5 evig voltam a legtisztabb.,,/egy fel ev utan mar hiaba lett kessz a furdo pont tel volt futes nem volt megoldva igy kicsit tovabb mosakodtam a kelletenel lavorba konyhaba... De aztana tobbi par honapra se valtottam mert tenyleg tisztabb voltam ./urva de igaz../

7. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy árulnak direkt mosakodó fertőtlenítő törlőkendőt. Amúgy valóban előbb döglesz szomjan mivel, max 3 nap alatt elvisz a kiszáradás.

antigonosz and honved like this.
  8. Szittya

Igen meg kessz szerencse hogy 3 nap alatt keresztbe atsetalom az orszagot. /na jo ez nem egesszen igaz mert dombok es hegyek durvan lassitanak es nyilegyenesen se lehet haladni,/ de valahol azert csak talalnak vizet...

9. krisss

krisss Well-Known Member

Ez személyes tapasztalat a Cz-n lévővel, vagy a sportverziót próbáltad ki lőtéren esőben ? Mert van egy dedikált katonai termékcsaládjuk is.

Holosun HS515 CM has the following extra features :
    *Rugged features including a CNC milled 7075 Aluminum housing
    *Pressure tested for submersion up to 30 meters for 30 minutes
    * Snag free housing design that protects the windage and elevation turrets.
    * Clear flip-up lens covers
    * A quick release mount
    * Kill flash filter.

svajcibeka and Szittya like this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

11. Anti

Anti Well-Known Member

Hát ha az ellenség ki tudja valahogy kapcsolni a villanyt a harctéren akkor megállt a tudomány...

antigonosz likes this.
  12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szo-szo... Mondjuk szerintem meg az a kérdés ki mihez van szokva-szoktatva. A középkorban fél évig se fürödtek az emberek állítólag. A mai átlag európai meg napi 1x-2x biztosan. (ugye a másik topicban meg beszéltünk az ivóvízkincs pazarlásról. :D) Szóval ha mondjuk Jóska közlegény a napi pancsikoláshoz meg piperéhez van szokva és mi van ha valami csoda folytán egyszer majd 1-2 hétig nem tudja ezt megoldani akkor mi lesz? Mert azért azt te is remélem megérted hogy a gyakorlat egy dolog, élesben minden rosszabb. Lásd pl régen a budapesti ostromot,vagy a közelmúltban pl Deir Ezzor esetét. Viszont ha Jóska hozzá van szoktatva/szokva ahhoz hogy 1-2 napig nincs kaja, 1-2 hétig nincs pancsi meg váltás ruha akkor nyilván könnyebben visel el egy ilyen nehéz időszakot amire a szomszédban többször is volt példa ex Jugoszláviában meg az ukrán cirkuszban. Lukas sátrak ugye, Donyeck reptér. Az orosz kiskatona meg megél állítólag a kutyakaján is, ami gyakorlatilag 20% xaros csirkebél, 10% csont, 10% vér, 5% máj, a maradék meg mindenféle maszadék meg búzaliszt/dara. Meg lehet enni, egy baja van ,sótlan.

Ongbak1971 likes this.
  13. antigonosz

A másik táskájában? :D

14. dudi

dudi Well-Known Member

Nem erről beszélünk.Attól,hogy nem tudott rendesen fürödni még tisztálkodhatott.Annál is inkább mert szar tetvesen meg bolhásan élni.Az ősember meg soha nem fürdött szóval...

Ongbak1971 likes this.
  15. Szittya

/a hadnagyeba mert annak mindig van :D /mindig berak mimdent ha kell ha nem/ csak vicceltem

krisss and antigonosz like this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

:p

17. dudi

dudi Well-Known Member

Hszóval...Hagyuk már ezt az orosz kiskatonát.Okiskatonát.Ott is fejlődött a társadalom meg minden szóval az ami a vh-ban igaz volt az már hülyeség. Afganisztánban a mindent kibíró orosz kiskatonáid nagy része a szar kaja meg a star higiéniai viszonyok miatt folyton harcképtelen volt...

18. antigonosz

Nem én találtam ki, megírta a mainstreem média pár éve. :)

19. krisss

krisss Well-Known Member

20. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Ezen oldal megosztása