1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. megazez

megazez Well-Known Member

Kishuszár and Terminator like this.
  2. Celebra

Celebra Well-Known Member

És ha háttul a lámpatesteknél az ajtó két oldalán a két nyilás a kipufogóké,akkor háttul a motor is-vagyis az ajtó csak diszlet.

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Jah, tuti ott van alatta, azert olyan pupos. Szerintem ezt ugy vezetik hogy kinyitjak a hatso ajtot. :D

4. antigonosz

Igen.

5. antigonosz

De, a nyakamat ra teszem. Ha tevedek egy hetig szamuzom magam innet.

6. phaidros

phaidros Well-Known Member

Az eredeti ajtó is ott kacsingat.

borisz likes this.
  7. Terminator

Terminator Well-Known Member

Szerintem nem tettek le saját képzésről, jövőre jönnek az L-39NG-k, csak a utasszállító gépek rendszeresítésének nehézségeiből rájöttek, hogy nem biztos hogy az L39 rendszeresítése olyan könnyen fog menni. A pilóták meg már tegnapra kellenének.

Rendeztek volna egynél több rendes repülőnapot az elmúlt nyolc évben... most nem lenne ekkora probléma a toborzással.
    És persze nem kellett volna évekig sulykolni hogy "sz@ragripen"...

Repült már idén itthon bemutatót a Gripen? Vagy csak a budaörsi áthúzás volt?
    Külföldön hányszor bemutatózott már idén, háromszor-négyszer?

Kishuszár, tonyo and megazez like this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Azt tudom még elképzelni amúgy, hogy ez egy életnagyságú makett a Gamma zrt, koncepciójáról.

rappali_ likes this.
  9. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Honnan veszed ennyire biztosra az L 39NG-t?

10. Terminator

Terminator Well-Known Member

Semmi nem biztos. Mondott valamit a gyártó hogy van már közép/kelet-európai megrendelő az NG-re. De lehet L-159 is, annak is újrakezdik a gyártását. Bár ott még nem hallottam, hogy lenne megrendelés, csak maguknak gyártanak 3 példányt.

11. ms07

ms07 Well-Known Member

Ha emlékeztek, az itt forgatott Die Hard-ban is volt egy Kommondorhoz hasonló MRAP. Az is tök élethű volt, pedig Szalay Dakar team építette, nem kevés melót belerakva.
    Remélem ez is csak kellék, mert a Leók, PzH-k mellett elég hülyén mutatna ez az ukrán csodákra hasonlító doboz :confused:

12. Luthero

Luthero Well-Known Member

Szerintem tuti filmes kellé.

13. Anti

Anti Well-Known Member

Mitől csúnyább mint a Boxer?

Kishuszár and vilmoci like this.
  14. krisss

krisss Well-Known Member

Aránytalanul kicsik a kerekek a felépítményhez képest.

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ez így van. Ez " kamu", de ügyes.
    Pár részlet amiből látszik, hogy a teljes BTR test alatta van:
    - az oldalajtó full megvan, csak eltérő síkokkal rejtve. Az egyik képen ott a legyitott fellépő.
    Ha hátul van egy kurvanagy pajtaajtó, akkor mi szükség az oldalajtóra?
    - az orrán lévő rácsozás nem hűtő, hanem kilátás az alatta lêvő üveg elé. Árulkodó: a visszapillantónak külön rácsozás van oldalt.
    - a hátsó képen a hatalmas kamuajtó mellett ott a 2 kormos nyílás az alatta lévő kipufogónak.
    Magyarul a motor hátul van, akkor meg hova nyílik az ajtó, a motortérre?

Kishuszár likes this.
  16. ms07

ms07 Well-Known Member

Pl az oldalfelülete kb kétszer akkora, mint az alap apc boxeré.

17. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Remélhetőleg a múltba.

18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A jövőre "elvtársak"! :p:D

19. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Atyaég!
    Ha a jövőre nyílna akkor pont a Boxer retyóját nézhetnénk.;);)

Nagy Csaba and honved like this.
  20. hollywood

hollywood New Member

Én örülnék ha folytatódna az NFTC. Egy ilyen kis légierőnek és viszonylag kis költségvetésű haderőnek megfelelő. Illetve azt is megfontolnám, hogy ha mégis beinditják a hazai teljes képzést akkor is részlegesen továbbra is részt vennék a programba úgy mint a Britek. Ők is otthon képzik a pilótáikat, de kihasználva a hatalmas rendelkezésre álló szabad kanadai légteret, az NFTC utolsó fázisára(harci képzés és bonyolultabb manőverek) ők is kiküldik a pilóta jelölteket és ott fejeződik be a kiképzés.

Nem tudom másnak erről mi a véleménye?

Kishuszár likes this.

Ezen oldal megosztása