1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Ha a próba alatt azt érted,hogy lőttem-e vele akkor nem.De minden mást igen.

2. megazez

megazez Well-Known Member

A kettőspont P a jele ennek a karakternek :p ": P" és te gondolom így akartad írni "pl.: Pkm" de ha a kettőspont és a p szorosan egymás mellett van akkor a nyelmutogatós jelt adja

Ocses and Masztiff like this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

4. krisss

krisss Well-Known Member

Hogy is mondtátok, hogy a z2026-ra tuti lesz pénz :rolleyes:

5. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

6. blogen

blogen Well-Known Member

Ha egy vacak, raktárfeltöltő gránátbeszerzést visszavonnak, akkor itt a Z2026 vége. A már megrendelt felszerelésből a gyártás alatt álló egy része még befuthat, a fizetések itt befagynak, a költségvetés visszaesik a gdp1,1-2 szintre és ennyi volt. Kezdődik a durva spórolás, amihez a HM járult hozzá először, mindennel.

Persze vannak stratégiai ágazatok, amit ez ugyanúgy nem érint, mint 2010 és 2018 között.
    https://rtl.hu/rtlklub/hirek/puskas-csak-a-stadion-kornyezete-dragul
    https://rtl.hu/rtlklub/hirek/ujra-d...eged-garancsi-istvan-szegedi-ifjusagi-csarnok

Nagy Csaba, Kishuszár and Masztiff like this.
  7. migfun

migfun Well-Known Member

8. krisss

krisss Well-Known Member

Egyébként még arról is lehet ám szó, hogy az utolsó forintig ki van számolva az ezévi költségvetés és ha feljön valami hirtelen (khömm, személyi felszerelés beszerzés) akkor oda átdobhatják a pénzt.

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Esetleg picit drágább lett más beszerzés, mint ami az idei költségvetési keretben elő volt irányozva. ;)

10. blogen

blogen Well-Known Member

Azért a kgr nagyon basics...

11. krisss

krisss Well-Known Member

A gatya még basicebb aztán mégsincs.

12. blogen

blogen Well-Known Member

Meg minden költségvetésben van komoly tartalékképzés!

13. krisss

krisss Well-Known Member

Itt olyan 30 éve nem vót XD

14. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Olyannyira nincs, hogy ha emlékszel a tavalyi költségvetésben is tervezett költségvetésen felül kellett beletolni + forrást, az elkerülhetetlen beszerzések ütemezése/összetorlódása miatt.
    Azt is el tudom képzelni, hogy esetleg az előző eresztés "krézigránát" is ott figyel a raktárban érintetlenül. (nem tudom, csak tippelek!!!)

15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nekem kimondottan bejött.
    A minőségre nem éreztem semmilyen problémát.
    Látszott, hogy egy sportlövészetre használt példány volt, amire kellőképp vigyáztak.
    Dobozból ki lövészet elején, dobozba vissza a végén.
    Egy karcolás sem volt rajta.
    Semmi nem lötyögött vagy zörgött.
    Nekem a válltámasz ránézésre sosem volt szimpatikus, de lövészet közben nem éreztem hátrányát.
    Kicsi (8as) a kezem ezért a mutató ujjammal nem értem el a tárkioldót. Nem tudom ez nagyobb kezűeknek megy e.

Jó szórása volt. Főleg mellette lőttünk amdvel. Ahoz képest.Bár az meg egy ütött kopott példány volt. Kitudja mennyi lövéssel a csövében.

Akadályom 1 volt. Saját balfaszságból, a balkezem hüvelykujjamra nem figyeltem így azt a felhúzó kar lövés közben megütötte.
    Ekkor nem töltött csőre.

Nem tudom hadi használatban mennyire strapabíró. De egy rövid lövészeten élmény volt.

16. Ocses

Ocses Well-Known Member

Gondolom a különböző dmr puskák azért terjedtek el mert elég a 300mes lőtáv. És afölé nem lőnek.:cool:

És ha 3-400mre lőssz optikával akkor is pontosabb leszel.

Vagy akkor szedesd le az szvd-kről is. Úgysem pontosabbak optikával.

Maga a fegyver nem pontosabb. De a fegyver+lövész kombó igen.

De valószínű mindenhol hülyék ahol raknak a gpukra.:D

Ongbak1971 and wolfram like this.
  17. krisss

krisss Well-Known Member

Szerintem inkább csak arra célzott, hogy 7-800 méterre inkább csak területtüzet lősz.

Nagy Csaba likes this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

A DMR fegyverek nem azért terjednek (csak nyugaton terjednek,az oroszok nem tüntették el őket a szakaszokból/rajokból) mert nőtt a lőtáv hanem azért mert rájöttek nyugaton hogy szükség van raj/szakasz szinten is olyan képességre amivel biztosított a kulcsfontosságú élőerő gyors és nagyeséjű leküzdése.Erre a DMR fegyver sokkal alkalmasabb mint egy géppuska.Az ami TGY 5,56-os DMR fegyvert rendszeresített aminek konkrétan kisebb a hatásos lőtávja mint a könnyü-géppuskáknak.Ennyit arról,hogy a nagy céltáv az ok.

19. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Pedig idén rekordtartalek van:
    https://m.portfolio.hu/gazdasag/harom-abra-arrol-mi-folyik-a-koltsegvetesben.333789.html

Tavaly is a tartalék terhére hoztuk előre a haditechnikai fejlesztéseket. Azért volt a karácsonyi bejelentési bumm.
    Idén eddig faszán állunk. A német visszaesés ellenére még hasitunk.

Ráadásul az allampapirhozamok is beszakadtak, soha nem finanszírozta a hiteleinket ilyen olcsón.
    https://m.portfolio.hu/deviza-kotve...tovabb-szakadnak-a-magyar-hozamok.334335.html

Kurfürst, svajcibeka, zeal and 2 others like this.
  20. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ezen oldal megosztása