1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

Mire gondolsz. M27?

2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Mivel a kormány mindig nagy visszafogott, konzervatív költségvetést tervez, benne lehet pénzügyi takarékosság a pakliban, de a honvédség a prio 3-ban most bent van, tehát ha nem romlanak továbbra sem jelentősen az adatok, lesz zsé. No parao_O

rappali_ likes this.
  3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Off: max 2-3 évig. Addig talán még van lendület a gazdaságban ha a német (eu) beesik. Nem tudom hogy a gdp hez a "gyenge" forint euró árfolyam hogyan járult hozzá. Inkább folytassuk a beszélgetőben.

4. tonyo

tonyo Well-Known Member

borisz likes this.
  5. SilvioD

Jó de ez egy mai török újságcikk, ami tényként kezeli.

6. tonyo

tonyo Well-Known Member

Kelt: 2019.05.19 én. Azóta eltelt már pár hónap.

Nagy Csaba, borisz and fedett_mókus like this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom milyen néven fut náluk,ha hazaértrm megnézem.

8. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hk416?

dudi likes this.
  9. SilvioD

Oh. Több sort ma nem iszok. :)

Nagy Csaba, Masztiff and tonyo like this.
  10. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Biztosan csak úgy kivittek budaörsre minden ok nélkül felmatricázva.

11. krisss

krisss Well-Known Member

Igen az az.

Nagy Csaba and Ocses like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Igen a Hk416 Tengerészgyalogosított változata.

Ocses likes this.
  13. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

SilvioD likes this.
  14. Ocses

Ocses Well-Known Member

Igen.
    De ha egy 556os fegyverrel is megoldható minek szinte mindenhol a nagyobb kaliber?

Egy példából ne álltalánosítsunk.
    De ha az m27(hk416)ra gondolsz én úgy tudom az m249 helyett lett rendszerbeállítva. Ami számomra érthetetlen.

Tudom az afganisztánban megnövekedett lőtáv az oka a nyugati seregeknél a dmr fegyverek rendszerbe állításának.

Inkább.
    De a bren1-es példámmal is azt akartam sugallni, hogy optikával pontosabb leszel.
    És nem baj ha egy gpu optikával 700-800mre rövid sorozatokkal kisebb célokat is eltalál.
    És kisebb távra is pontosabb.

wolfram likes this.
  15. Loken

Loken Well-Known Member

Azért ne temessük még a Z2026-ot. A cikkből az is kiderül, hogy a utóbbi években több mint félmilliárd forintért vásároltunk a fegyvertípusból.
    https://nepszava.hu/3037485_kezigra...ntenerre-is-szazmilliokat-koltott-a-honvedseg
    Tehát nem áll fenn annak a veszélye, hogy hirtelen kifogyunk a kézigránátokból.
    Lehet az is, hogy politikai döntés született a Haltech Kft elvégre Svájci tulajdonosi körbe tartozik 2010 óta. Előtte 2006-tól olasz-magyar vegyes vállalat volt a korábbi, többször áthelyezett lőszergyár.
    https://www.veol.hu/gazdasag/uj-neven-a-loszergyar-1329991/
    Talán most, hogy a HM Arzenál tulajdonában lévő fegyver és lőpor gyár tavaly megkezdte a működését Kiskunfélegyházán ez is átkerül oda. Elvégre így itthon maradna a pénz, plusz támogatná a magyar fegyvergyártást. Erre akár utalhat is Németh Szilárd a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára tavaly novemberi nyilatkozata is.
    "Nem fogunk a kézifegyverek gyártásánál megállni. Itt is a magyar érdek a meghatározó. ”
    https://nepszava.hu/3016460_nemeth-szilard-nem-allunk-meg-a-kezifegyverek-gyartasanal

Masztiff, megazez, svajcibeka and 2 others like this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Számomra is érthetetlen mert kisebb a hatásos lőtávja az M27-nek mint az M249-nek szóval biztos nem a megnövekedett lőtáv az oka.

Miért használnak inkább 7,62-es DMR-fegyvert mint 5,56-osat amikor nem lőnek vele messzebbre?Azért mert azonos minőségű lőszerből és puskából kilőve a nagyobb kaliber mindig pontosabb lesz.

Az optika nem csökkentia szórást így pontosabb nem lesz a fegyvered max jobban ki tudod használni a fegyver képességeit.De a fegyver(géppuska mi esetünkben) nem képes arra,hogy 800 méterről kisméretű célpontot leküzdj vele mert nem elég pontos hozzá sem optikával sem anélkül.

Nagy Csaba and honved like this.
  17. Ocses

Ocses Well-Known Member

556tal 5-600m volt amit olvastam irakban, hogy úgy ahogy pontosan lőnek.
    De akkor már mesterlövészeket hívtak.(2003ban)

Egyértelmű, hogy pontosabb a nagyobb kaliber de ha szerinted nem növekedett a lőtáv, oda az m16 jó optika jó lövész is elég.
    De mivel(szerintem) nőtt a lőtáv is, ezért még m14eseket is előástak.

És 2010ben elég sok G3mast láttam a németeknél is.

Na és hogy kötekedjek;) szőrszálat hasogassak(ahogy te;))

Azonos minőségű fegyver, lőszer,ugyaz a csőhossz.
    Melyik a pontosabb 7,62*54 vagy 9*19

Ongbak1971 likes this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

Azt felejted el,hogy Afganisztánban nőtt a lőtáv nem pedig általánosa.Afganisztán gyakorlatilag egy kősivatag minimális növényzettel,persze,hogy nő a lőtáv egy olyan hadszíntéren ahol a terep szinte lehetetlenné teszi(az ország nagyrészén) azt,hogy elrejtőzz.

Ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan ugye?A pisztolylőszer semmilyen módon össze nem hasonlítható a köztes lőszerekkel vagy a puskalőszerekkel míg utóbbi kettő azért valamilyen szinten összehasonlítható.

Nagy Csaba and Ocses like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Egyébként az M4 és a hasonló csőhosszú 5,56-os fegyverek lőtávja pont célra(ember) 350 méter ugyan úgy mint az AK-nak.Terület célra lehet 600 méterig alkalmazni.

20. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy ne keverjük már a fogalmakat, az optikától nem lesz a fegyver pontosabb, te tudsz könnyebben és gyorsabban célozni, ha balfasz vagy és lövőhibát vétesz ugyan úgy nem találod el. A pontossága nem javul a fegyvernek az optikától.

Ezen oldal megosztása