1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. borisz

borisz Well-Known Member

Máshol udvaroljatok már egymásnak.

2. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Kedves Littlejohn,

szerintem teljesen elbeszélünk egymás mellett

1. "válaszolni szeretnék, miért tartozik a magyar Haderő Fejlesztési irányaiba ez a hozzászólás"

Nem kell magyaráznod, a Tiéd ide tartozott, az enyém nem. De gondoltam, hogy az enyém még elfér itt, mivel Neked válaszoltam, aztán jött yangwenli és elvitte off-ba a témát.

2. "A harapófogó pedig igenis létezik."

Persze, hogy létezik. Egyike voltam azoknak, akik ezt a harapófogót népszerűsítették is itt ezen az oldalon (még az is lehet, hogy én találtam ki o_O ). Nem kell magyaráznod micsoda. Magyarországot hiányolom belőle!

Littlejohn likes this.
  3. Magor Zoltán

Magor Zoltán Active Member

Ne offolj már légyszíves... és főleg ne személyeskedj. :D
    Egy észrevétel: Ha saját bevallásod szerint is ergya a németed, akkor pláne röhej, hogy bepróbálkoztál ezzel a kis "manőverrel". Na de mind1, az ellenzéktől is megszoktam, hogy egyáltalán nem rest hülyét csinálni magából, egymás után többször is, ha kell. No de ez már nem ide. :D

vilmoci, zeal and rappali_ like this.
  4. Parapitecus

Parapitecus Active Member

Bunkó vagy Bugsy!

Masztiff likes this.
  5. Wilson

Wilson Active Member

6. arcas

arcas Well-Known Member

7. borisz

borisz Well-Known Member

"a Honvédelmi Minisztérium rovatban egy 2012-es irat érhető el, ami a Magyarország Nemzeti Katonai Stratégiája címet viseli. A dátum azért is érdekes, mert ezt követően két évvel, 2014-ben szállta meg Oroszország a Krím-félszigetet"

"Nagyon elterjedtek a világ hadseregeiben. Olyannyira, hogy még az amerikai haderő is alkalmazza."

Jajj, elég is volt ebből.

8. Septimus

Septimus Member

Persze, az újságíró megnézte a Wikipedia F-16 fejlécét, látta, hogy 1978-ban állt rendszerbe. Ez már elég információ neki. :) Az hogy létezik F-16V Block 70 AESA radarral, F110-GE-132 hajtóművel, meg minden egyéb nyalánksággal, az csak zavaró tényező. Ahogy az is, hogy jónéhányan verték az asztalt az USA-ban, hogy az F-16 V Block 70 eladásával a külföldiek fejlettebb géppel fognak repülni, mint az US Air Force 80%-a. :)

blitzkrieg, svajcibeka and tindalos like this.
  9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Való igaz, az F-16V-nél az F-35A fejlettebb. Így nézve igaz.

blitzkrieg and arcas like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

blitzkrieg likes this.
  11. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Pont érthető volt így. Szerencsetlen nem tehet róla hogy itt is olvassák szakertők.

blitzkrieg likes this.
  12. honved

honved Well-Known Member

Na, kiragadva, felújítottunk 10.000 db AK gépkarabélyt. Miközben elkezdtük az új karabély összeszerelését is. Akkor ezek szerint, rendszerben maradnak a felújított AK fegyverek is. Elképzelhető, hogy lőszerben így, marad a 7.62 ? Mert ugye azt lehetett olvasni, hogy az új fegyver alkalmas a 7-62 AK lőszer használatára is. Netán két lőszert alkalmazunk gépkarabélyhoz, ha az új, a kisebb NATO lőszeres verzió lesz ?

13. honved

honved Well-Known Member

Márint, az új fegyver.

14. Centurio

Centurio Well-Known Member

Szerintem ezek még a korábban felújított AK-k. Gondolom én, hogy az új fegyverek összeszerelése közben nem az AK-k modernizálásával foglalkoztak. Meg, ha jól emlékszem 5,56-tal lesznek rendszeresítve a brenek.

honved likes this.
  15. honved

honved Well-Known Member

Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.

Bleroka likes this.
  16. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Valszeg nem írták el, mert írta mellette az árcédulát is, ami nem volt éppen alacsony... Nekem az tetszett, hogy azt írták alig növekedett a súlya...

honved likes this.
  17. Centurio

Centurio Well-Known Member

Hát, ha valóban ennyit modernizáltak volna, szerintem az aktív csapatoknál többször látnánk őket. De elnézve a képeket és, hogy hányszor tűnik fel modernizált AK...nem tudom.

borisz likes this.
  18. Parapitecus

Parapitecus Active Member

Irdatlan mennyiségű 7,62x39-es lőszer van raktáron.

zsolti likes this.
  19. honved

honved Well-Known Member

Viszont ez esetben, illene minden lövész katonának ilyen fegyverrel rendelkezni ma már. Nincs olyan sok. De még a koszovói missziósoknál sem látok ilyet. A NATO felajánás zlj sem ilyenekkel gyakorolt. Gondolom Irakban van kint, ez ok. 10.000 db-ból azért már kellene minden lövésznek, hogy ez legyen.

borisz, kaktusz and Centurio like this.
  20. krisss

krisss Well-Known Member

A modernizált AK hülyeség, visszavonták a programot, nem lett modernizálva 200 darabnál több.

wolfram, svajcibeka, honved and 5 others like this.

Ezen oldal megosztása