1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. blogen

blogen Well-Known Member

Az hagyján, de 646 millió dollárért kapnak 8 Venomot és 4 Vipert (55m/gép), amíg mi 350 millióért 20 H145M-et és úgy 500 millióért még 16 H225M-et (25m/gép)! Support ide vagy oda, a csehek elég bohém beszerzést hoztak össze maguknak! ;)

Kishuszár, zeal, therob and 6 others like this.
  2. megazez

megazez Well-Known Member

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/ar...-viper-black-hawk.A190624_160927_zpr_nato_inc
    Na azért az amerikaiak nagylelkűen elengedtek ~130M$ az első ajánlatból :)

3. rudi

rudi Well-Known Member

- ad.1: Még se Venomot, se Vipert, se BH sem vettek. Ajánlatuk van mindhárom típusra - szerződés még nincs.
    - ad.2: A Csehek valószínűleg nem buták és tudnak számolni. A nyugati helikopterek úgy kezdenek hogy a hajtóműben van 3-4000 óra TBO, a modern kompozit lapátokban még több, a sárkányban meg még ezeknél is több. Valószínű összehasonlították azzal hogy egy Mi-35-re darabontként rá kéne költeniük több millió dollárt és kapnának cserébe 1000 órát meg 5-7 évet.

Loken, tacticool and Anti like this.
  4. krisss

krisss Well-Known Member

5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Má' megint mik ezek a cuccok? :rolleyes:
    A zsákok (3 napos, 37l?) hasznosnak tűnnek, de minek coyote, ha van belőle multicam is?
    Azok az angol bilik meg? Nem úgy volt, hogy a francia kevlár sisak lesz rendszeresítve?
    De hogy így csinálni promót ezeknek? Nem lehet kiállni, hogy helloka, vettünk ilyet is. Pedig faja program lenne egy HM államtitkárnak.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Nem azért 3napos mert elfér benne minden ami 3 napnyi autonóm harchoz elég!Sehol nem nagyobbak a 3 naposnak nevezett zsákok.

7. krisss

krisss Well-Known Member

Te basszus a zsák neve rush 24 ? az neked mióta 3 napos ? A rush 72-vel kevered ami kissé nagyobb ennél. Az angol bili meg a tartalékosoknak beszerzett turkálói készletből van. Kicsit jobb mint az acél a francia meg egyelőre csapatpróba alatt van és nincs is annyi belőle, hogy még ide is azt adják.

Loken likes this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy ha egy HM államtitkár egy ilyen programnak a közelébe kerül kukába mehet az egész, azoknál dilettánsabbak nincsenek az egész honvédelmi vezetésben...
    Illetve azért barna, mert a 13M felszererelés rendszer összes eleme barna amit a 15M mellé szántak (olcsóbb mint a multikamu), az ivózsákok is 13M ivózsákok. A következő rendszer 15M-ben lesz nyomva, ha valaha is kikerül.

Loken and pöcshuszár like this.
  9. pöcshuszár

Szerintem félreértettek mind a ketten. A (3 napos, 37l?) arra vonatkozott, hogy tényleg megtaláltam-e a képek alapján a zsákot?
    Illetve most nem értem. Dudi azt írja, hogy 3 napos, a nevéből meg tényleg 1 naposnak tűnik. Persze plusz zsebekkel megoldható a bővítés. :)
    DE ez alapvetően lényegtelen. A zsákkal semmi bajom. Nekem csak a színe volt furcsa.
    Ez most akkor egy újabb csapatpróba? :eek:
    Mert a francia kevlár sisakról is - amikor megjelent sötétszürkében a lengyelországi gyakorlaton - azt mondtátok, hogy az lesz rendszeresítve.
    Az államtitkár esetében pedig konkrét nevet is írhattam volna. Olyat, aki szeret szerepelni. Ezzel ilyen irányú "hajlamait" ki is tudná élni.... :p:D
    Annyiban kritikus részemről a megjegyzés csupán a képriporttal kapcsolatban, hogy 1-1 ilyen csapatpróbát nem biztos, hogy a nyilvánosság előtt kellene intézni. Ezek a képek pedig inkább tűntek némi termékbemutatónak (pl. zoomolt táskával), mint tényleg az Altiszti Akadémiáról helyzetjelentésnek.

10. krisss

krisss Well-Known Member

Ez leginkább valami eseti beszerzés, hogy tudjanak egyforma modern kinézetű cuccokat adni az altisztjelölteknek (ez most elég jó minőségű lett, legalább nem miltec) mivel az acélkocka eléggé szem előtt lévő program és emiatt virítani kell. De ha megtaláltad akkor akkor hol olvastad a 3 napost, ezt nemigen értettem. Az MSA sisak meg zöld, nem szürke.
    https://combatgear.blog.hu/2019/05/17/msa_gallet_tc

11. pöcshuszár

Különben az is érdekes, hogy amíg a coyote szín friss, addig szerintem irritáló a 2015M-mel. Viszont a használat és a kopás jót tesz neki. Mint ahogy a 2015M-ből is mintha először a sárga menne ki.

12. krisss

krisss Well-Known Member

Addig jó amíg az államtitkár nem teszi ki a lábát a minisztériumból...

pöcshuszár likes this.
  13. pöcshuszár

Aztán meg beteszik mellé a kivont brit sisakot. ;):D
    Nekem a brit sisakkal sincs bajom különben, csak akkor vegyenek belőle 50.000db-ot, de ez a fele ilyen fele olyan dolog elég gázul néz ki.

Kishuszár likes this.
  14. krisss

krisss Well-Known Member

Fos az a brit sisak. Eleve az hogy lejárnak lassan, már elég negatívum, szarul néz ki, se a szíjazata nem kényelmes se a párnázása. Olyan britesen ocsmány mint a churchill tank.

therob and svajcibeka like this.
  15. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Mé Churchill szép vót?Csak hozták a szokásos brit normát.

borisz, Loken and krisss like this.
  16. pöcshuszár

Megmondom öszintén, hogy nekem a zsák fantázia neve semmit sem mond. Meg sem néztem rendesen.
    A 37l-re koncentráltam. Én napi szinten egy 30l-es hátizsákot használok, amiben én a nyaralásra a saját cuccaimat 5-6 napra pakoltam. Én megelőlegeztem neki a "3napos" jelzőt.:rolleyes: Igaz ez egy túra zsák, kevés zsebbel.

17. krisss

krisss Well-Known Member

De a nyaralásra nem pakolsz 3 liter vizet/nap meg 3 napra való kaját. A katonai terminológiában a 3 napos zsák az 45 -től 80-ig van kb.

18. phaidros

phaidros Well-Known Member

A napi 3 liter víz az nem kevés?

19. krisss

krisss Well-Known Member

Éghajlat és igénybevétel függő. 3 liter itthon ha nincs hőségriadó elég. Közel-keleten meg átlényegülsz tevévé.

SilvioD and phaidros like this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

A baj az,hogy hiába igényel a szervezeted napi 6 liter ha nem tudod elvinni.Gondolj bele:van 100 literes zsákod ha abba beleraksz 3 zsugor vizet(az 18 liter szóval 6 naponta) akkor abba mást már nem raksz.
    A katona hadműveleti területen harcoló beosztásban még a legoptimálisabb körülmények közt is bőven a komfortzónáján kívül hajt végre feladatot.

BiancoGasto, krisss and phaidros like this.

Ezen oldal megosztása