A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Csak tipp: fidesz-Széles Gábor-videoton-új cég.... Vagy Gamma Zrt,(turbósitva) vagy, karbantartó bázis(arzenál) gödöllőn, vagy a nyírtelek..vagy ....és az ötletek tárháza végtelen.40-50milliárdot beletolnak egy cégbe "oszt kész"..1/3 puskás ára, észre se vennénk.újabb pénzszivattyú lehetőség.szerintem a magyar cápák már rá is haraptak a leendő hadipari dolgokra. csak még nem tudjuk. 1-2 lemezmegmunkáló kft, alap gépekkel(török jelcin), kisérletezget majd , akár még k+f pénzt is lenyúlnak, és a végén lesz 1 azaz egy magyar cég. szalagvágás meg minden. ezt amugy kellett volna már vagy 20-30 éve és nem most de lehet most éri majd meg..valakiknek.
nincs is ezzel semmi baj, csak ne lopjanak sokat.
magyar narancs lesz majd kicsit szerintem.
mint a paraszt. előbb legyen meg a föld, aztán majd eldöntjük mit vetnek bele..szerintem ez is szóba jöhet mint lehetőség.
Nem akarok megsérteni senkit de valahogy az elmult években ez volt a trend.
most meg van is mire mutogatni, hisz a nato kéri..
Ja és sokan szidják itt a török ipart. Ez hiba szerintem. A török ipar olyan mint a magyar ipar. Javarészt német tulajdonú . igaz nem 2 hanem 3-4% a selejt, de folyamatosan javulnak. Tapasztalatból tudom. Vannak Európában olyan területek (pl. kis méretű öntvények) ahol egyedüliek, nem lehet kiváltani őket.Pl: a "magyar" Knorr-Bremse (vasúti fékek gyártója) javarészt török öntvényekből dolgozik. Vagy az alstom, vagy a ge, mind-mind létrehozta a saját török beszállítóját.az autóipari beszállítók jelentős része is török..de hogy ne mondjak mást, a transzformátorgyártás 100%-ban török az eu-ban. mindegy kitől veszed, 3 lépéssel eljutsz a törökökhöz. az f16-hoz sem csak csavart gyártottak ha jól tudom..szóval jó lenne nekem ha ha a magyar ipar olyan szar lenne mint a török.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az a baj, hogy ekkora erőt felvonultatni, sem a gazdaság, sem a társadalom nem képes (mentálisan).
Miért,mekkora haderőt vizionáltam?Merthogy nem különösebben nagyot.3dd,support,logisztika és 4 harci százados légierő,plusz helik és szállitók,légoltalom simán kijönne 20-25000 főböl.Mennyi is most az MH létszáma?Szervezeti reform.....vagy inkább forradalom,csere.
A Nemzetőrség békeidőben csak keretszervezet,felszerelése viszonylag olcsó.Persze harcértéke is ennek megfelelő.Manőverező harcra,nyilt csatára nem alkalmas.Területvédelmi,biztositó feladatokra viszont igen.Komolyabb állékonyság még ilyen szerepben is csak a nagyobb települések védelmében valószinűsithető.De ez pont elég arra,hogy növelje a lakosság kitartását,és felszabaditsa a reguláris erőket a manőverező harcra.Éshogy megfontolásra késztesse az esetlegesen hátbatámadást fontolgató államot.Hisz a reguláris erők lekötöttsége esetén is számitania kellene harcra.Mégpedig a legrosszabb fajtábol-városharcra.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Miért,mekkora haderőt vizionáltam?Merthogy nem különösebben nagyot.3dd,support,logisztika és 4 harci százados légierő,plusz helik és szállitók,légoltalom simán kijönne 20-25000 főböl.Mennyi is most az MH létszáma?Szervezeti reform.....vagy inkább forradalom,csere.
A Nemzetőrség békeidőben csak keretszervezet,felszerelése viszonylag olcsó.Persze harcértéke is ennek megfelelő.Manőverező harcra,nyilt csatára nem alkalmas.Területvédelmi,biztositó feladatokra viszont igen.Komolyabb állékonyság még ilyen szerepben is csak a nagyobb települések védelmében valószinűsithető.De ez pont elég arra,hogy növelje a lakosság kitartását,és felszabaditsa a reguláris erőket a manőverező harcra.Éshogy megfontolásra késztesse az esetlegesen hátbatámadást fontolgató államot.Hisz a reguláris erők lekötöttsége esetén is számitania kellene harcra.Mégpedig a legrosszabb fajtábol-városharcra.
Nem látom, hogy komolyan lenne olyan fiatal használható ember az országban aki beállna a nemzetőrségedbe 2 generáción belül.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem látom, hogy komolyan lenne olyan fiatal használható ember az országban aki beállna a nemzetőrségedbe 2 generáción belül.
Dehogynem.Főleg ha sorköteles alapú.Minta a svájci rendszer,hazai viszonyokhoz igazitva.Persze ehez "kissé"-gyökeresen-az államszervezetnek is változnia kéne.Hogy a fiatalok ne külföldön képzeljék el a jövőjüket.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Miért,mekkora haderőt vizionáltam?Merthogy nem különösebben nagyot.3dd,support,logisztika és 4 harci százados légierő,plusz helik és szállitók,légoltalom simán kijönne 20-25000 főböl.Mennyi is most az MH létszáma?Szervezeti reform.....vagy inkább forradalom,csere.
A Nemzetőrség békeidőben csak keretszervezet,felszerelése viszonylag olcsó.Persze harcértéke is ennek megfelelő.Manőverező harcra,nyilt csatára nem alkalmas.Területvédelmi,biztositó feladatokra viszont igen.Komolyabb állékonyság még ilyen szerepben is csak a nagyobb települések védelmében valószinűsithető.De ez pont elég arra,hogy növelje a lakosság kitartását,és felszabaditsa a reguláris erőket a manőverező harcra.Éshogy megfontolásra késztesse az esetlegesen hátbatámadást fontolgató államot.Hisz a reguláris erők lekötöttsége esetén is számitania kellene harcra.Mégpedig a legrosszabb fajtábol-városharcra.
Melyik állam akar jelenleg megtámadni bennünket? egysem...kit akarunk mi megtámadni? senkit...azaz van idő...5-10 év biztosan.addigra kell létrehozni egy olyan hadsereget (és ez kerül amibe kerül) ami majd akkor ha baj van megvéd bennünket...és a legfontosabb amit a zsidóktól meg KELL TANULNUNK!!!! hogy a visszavágás is fontos, azaz mindíg minden körülmények között megbosszulunk mindent. EZ LEGYEN AZ ALAP:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
Dehogynem.Főleg ha sorköteles alapú.Minta a svájci rendszer,hazai viszonyokhoz igazitva.Persze ehez "kissé"-gyökeresen-az államszervezetnek is változnia kéne.Hogy a fiatalok ne külföldön képzeljék el a jövőjüket.
Sorköteles katanaság nem lesz, nagy lenne a társadalmi ellenállás, politikai öngyilkosság. Ezt a témát a politikai mainstream kiherélte.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Kishuszár

Active Member
2019. június 19.
108
242
43
Dehogynem.Főleg ha sorköteles alapú.Minta a svájci rendszer,hazai viszonyokhoz igazitva.Persze ehez "kissé"-gyökeresen-az államszervezetnek is változnia kéne.Hogy a fiatalok ne külföldön képzeljék el a jövőjüket.

De már ezerszer megbeszéltük, hogy a svájci rendszer itt soha nem lesz életképes. Úgy kb semmi nem tudna jelenleg és a közeljövőben sem megvalósulni egy ilyen rendszerből.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Melyik állam akar jelenleg megtámadni bennünket? egysem...kit akarunk mi megtámadni? senkit...azaz van idő...5-10 év biztosan.addigra kell létrehozni egy olyan hadsereget (és ez kerül amibe kerül) ami majd akkor ha baj van megvéd bennünket...és a legfontosabb amit a zsidóktól meg KELL TANULNUNK!!!! hogy a visszavágás is fontos, azaz mindíg minden körülmények között megbosszulunk mindent. EZ LEGYEN AZ ALAP:
Megfeledkezel egy aprócska dologrol,a politikárol.Politikának pár nap elég,hogy háborús helyzetet teremtsen.Merthát a háború a politika folytatása más eszközökökel.És a környezetünkben a potenciális ellenfeleink egyben a politikailag neméppen legstabilabb államok is a környezetünkben.Szlovákia,Szerbia,Románia,Ukrajna.Egyik sem olyan stabil állam,hogy belpolitikai okokból ne mérgesitenék el a jószomszédi iszonyt.Mindegyikkel volt az utóbbi 30évben puskaporos hangulat.
Igazábol térségünkben az EU a stabilizáló erő.Csakhogy maga az EU sem egy gránitstabil szervezet.Elég egyetlen szavazás a németeknél,vagy a franciáknál,hogy kiváljanak,és az EU múltidőbe kerül.Utána meg jön a vizözön.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
De már ezerszer megbeszéltük, hogy a svájci rendszer itt soha nem lesz életképes. Úgy kb semmi nem tudna jelenleg és a közeljövőben sem megvalósulni egy ilyen rendszerből.
Miért is nem?Mert azon kivűl,hogy nálunk nem működne,mást nem olvastam.Dehogy miért is nem,arra semmiféle érvet nem kaptam.Közben meg gyakoriak a sorköteles reguláris erőket vizionáló hsz-ek
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mert nagyjából 3 generációra való teljes társadalmi újranevelés kéne hozzá.
A francokat.Mindössze egy 3napos,lehetőleg vértelen forradalom,ami elsöpri a jelenlegi államszervezetet.A nagyobb truváj,hogy egy olyan szervezet kerüljön a helyébe,ami érdekelté teszi a fiatalt az itthon maradásba,és akár a nemzetörségi szolgálattevésben is.Ez nem nevelés,hanem érdekeltség kérdése.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Miért is nem?Mert azon kivűl,hogy nálunk nem működne,mást nem olvastam.Dehogy miért is nem,arra semmiféle érvet nem kaptam.Közben meg gyakoriak a sorköteles reguláris erőket vizionáló hsz-ek
Svédországban nem régen állították vissza a sorkötelezettséget, pedig ott sem mondható túl feszültnek a geopolitikai helyzet. Ott az orosz fenyegetésre hivatkoztak, de azért ez mint ok eléggé sántít sztem. Szóval nálunk sem elképzelhetetlen valóban ez a húzás.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Svédországban nem régen állították vissza a sorkötelezettséget, pedig ott sem mondható túl feszültnek a geopolitikai helyzet. Ott az orosz fenyegetésre hivatkoztak, de azért ez mint ok eléggé sántít sztem. Szóval nálunk sem elképzelhetetlen valóban ez a húzás.
És a svéd fiataloknak mégsem kell 3generációnyi átnevelőtábor,és nem szöknek tömegesen külföldre a szolgálat elöl.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 124
113
Azért érdekelne hogy mit lépne a környék ha bejelentenénk hogy jó napot kívánok lesz 4 század vadászgépünk. Tudom hogy semmi realitása de azért érdekelne. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
mert nem kötelező, hanem önkéntes sorkatonaság van náluk.
Svájc,Ausztria,Finnország
Ha emlékeznél rá,én is csak egy alapkiképzést tennék kötelezővé.A többit már modulrendszerben.Persze valamit valamiért viszonylatban.Vagy ahogy öreganyám mondogadta,Krisztus koporsóját sem örizték ingyen.Politikai és/vagy adózási jogoknál honorálnám a dolgot.Nopersze ehez egy államszervezeti váltásra is szükség lenne-de annak amúgy is nagyon ideje volna már.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
És a svéd fiataloknak mégsem kell 3generációnyi átnevelőtábor,és nem szöknek tömegesen külföldre a szolgálat elöl.
Off
"Svéd fiatalok"
Mohamed és Ahmed természetesen örömmel jelentkezik. Nekik konkrét terveik vannak a jövőre nézve és ehhez jól jön svéd állami pénzből az alapkiképzés.

On
Magyarországon középtávon marad a jelenlegi rendszer erről majdnem fölösleges vérre menő vitát nyitni.