1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. megazez

megazez Well-Known Member

Semmit, mert pilótánk nincs rá, előtte pilótaképzést kellene megoldani sunyiban.

SilvioD likes this.
  2. arcas

arcas Well-Known Member

És mit képzelsz el helyette, diktarúrát?....királyságot?...Skynet?...esetleg az Első Rend-et? :D
    Vágyálmaid azok vannak látom :)

anonim999, tindalos, honved and 10 others like this.
  3. Celebra

Celebra Well-Known Member

Svájc,Ausztria,Finnország
    Ha emlékeznél rá,én is csak egy alapkiképzést tennék kötelezővé.A többit már modulrendszerben.Persze valamit valamiért viszonylatban.Vagy ahogy öreganyám mondogadta,Krisztus koporsóját sem örizték ingyen.Politikai és/vagy adózási jogoknál honorálnám a dolgot.Nopersze ehez egy államszervezeti váltásra is szükség lenne-de annak amúgy is nagyon ideje volna már.

4. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Off
    "Svéd fiatalok"
    Mohamed és Ahmed természetesen örömmel jelentkezik. Nekik konkrét terveik vannak a jövőre nézve és ehhez jól jön svéd állami pénzből az alapkiképzés.

On
    Magyarországon középtávon marad a jelenlegi rendszer erről majdnem fölösleges vérre menő vitát nyitni.

honved, borisz, svajcibeka and 4 others like this.
  5. Celebra

Demokráciát.Mert nálunk még mindig a bolsevik népi demokratikus államdiktartúra szervezete működik

Kishuszár likes this.
  6. megazez

megazez Well-Known Member

Ugye látod te is, hogy olyan szavakat legózol össze amik ütik egymást? kb mint a passzívaggrasszív kreálmány...

borisz, svajcibeka, tomsinner and 2 others like this.
  7. arcas

arcas Well-Known Member

Ja, értem.

8. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Tanulni kell a múltból.
    Sokkal többet érünk el azzal ha erős gazdasággal operálunk, mint izomból. Amihez kevesek is vagyunk.
    Ha van anyagi érdek, többen fognak hozzánk idomulni a térségben, mindenféle szinten, nem tudom fejtsem ki bővebben ? :)

Masztiff, alfa74 and SilvioD like this.
  9. krisss

krisss Well-Known Member

Meg kb az összes közép-kelet európai országban. Annyi az egész, hogy a társadalom még nem érte el a normális demokrácia szintjét hanem ez a korrupt izé van helyette ezt teszi 40 szocializmus. Csak azt felejted el, hogy amilyen a nép olyanok a vezetői.

anonim999 and Kishuszár like this.
  10. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Mesélj még kérlek...én másként emlékszem a bolsevik diktatúrára (elevenen megnyúzott parasztok, orrba beletört ceruza a TSZ-esítéskor, körömletépés, vagyonelkobzás, kitelepítés ahol gyerekek haltak éhen, bebörtönözött értelmiség-akiknek a gyereke sem tanulhatott tovább) sajnos nagyon első kézből vannak infóim!
    Megértem, hogy nem tetszik, mert nem a te színed nyert, de én úgy emlékezem vannak választások, ahol még féldebil jelöltek is indulhatnak, mert olyan egyszerű lett az ajánlás (nincs kopogtatócédula, és jóval kevesebb ajánlás kell).
    Lécci fejezd be a diktatúrázást, mert azon túl, hogy blamálod magad, még jócskán off is. Ha ajánlhatom, olvasd el Fekete István-Zsellérek c. művét és utána örülj, h fogalmad sincs a diktatúrák természetéről.

anonim999, tindalos, kaktusz and 12 others like this.
  11. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

12. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem ebbe itt ne menjünk bele, mert nagyon félrevisz., de a legnagyobb korrupció Nyugaton van, nem Keleten. Ahol sok a hús ott több a légy. És Nyugaton több penz van. Csak ott lobbinak hívják és törvényes.

13. Panzerfaust

Csehek,(szlovákok felemás módon) lengyelek, németek elzavarták a régi "elitet" és nem is engedték vissza, a gazdaság első vonalába sem.
    Ezzel szemben Magyarországon, Romániában, Bulgáriában ez nem történt meg - Jugoszláviában pedig véres véget ért.

svajcibeka and krisss like this.
  14. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Gyerekek , látom megint el kell mondani , A DROGOK ROSSZAK (kb az előző 10 oldalt lehetne törölni a fenébe)

Kishuszár and alfa74 like this.
  15. krisss

krisss Well-Known Member

Azért a Béla bá cikkét taglaló hozzászólások szerintem maradhatnak.

16. Celebra

Ez az,ami mese.Az intézményrendszer teszi ilyenné a népet.Persze a történelmi örkség is sokat számit,de nem kizárólagos.
    Különben a történelmi örökség nálunk speciel a sorkatonai szolgálatot pártolja.

17. emel

emel Well-Known Member

Ja, mondani bármit lehet, cimkézni se nehéz, de Európának még 5. gen. harcigépe sincs. Szóval majd meglátjuk hogy mi sikerül ...

18. Panzerfaust

Az szdsz követelésére az AB határozatot hozott rá.
    Viszont szadesz már nincs, így ha a társadalom véleménye megváltozik, leginkább a fiataloké, meg lehetne indítani egy hosszabb diskurzust az önkéntesség fontosságáról.

anonim999 and blogen like this.
  19. Panzerfaust

Az államszervezetet ??? Parlamentáris köztársaság az államforma 29 éve kolléga úr.
    Az államszervezet az maga az igazgatás, adminisztráció. Mit akarsz ezen elsöpörni ?
    A három nap helyett 1 áll rendelkezésre - úgy hívják: választás.

arcas, Kishuszár, alfa74 and 2 others like this.
  20. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

És mit jelent az ú.n. demokrácia? Mit nem tudunk most megtenni, amit más "demokratikus" országban igen?
    Nincs demokrácia az iskolákban, mert nem működne. Nincs demokrácia a munkahelyen, mert nem működne. Nincs demokrácia a honvédségnél, rendőrségnél, mert nem működne. Soha nem alapítottunk volna államot a Kárpát-medencében "demokratikus" keretek között!
    Mennyivel boldogabb egy görög melós a 800 € fizetésével, mint egy szingapúri a sokszorosával? Szingapúrban gyakorlatilag egypárt rendszer van, de nem hallottam molotov-koktélt dobáló, demokráciát követelő tömegekről. Ha a plebst hagyják élni, pont szarik rá, hogy kettő vagy huszonöt pártra tud szavazni.
    És nem, nem sírom vissza a 90 előtti időket! A komcsikat és minden ma is aktív utódpártját, politikusát rühellem. Csak vegyük észre, hogy az ú.n. demokrácia meg a hozzá kapcsolódó "értékek" egy rohadt nagy szemfényvesztés!

Ezen oldal megosztása