1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Azzal csak a midó világkormányt támogatnánk. Gondolom.

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nekem az elve nagyon szimpatikus.
    A Caesar és az ATMOS is tulajdonképpen félautomata töltésű rendszer. Mindkét esetben kézzel rakják az automata betöltő rendszerbe a robbanótöltetet, és a lövedéket.
    A EVA esetében tudtommal előre be van töltve 12 darab, és maga a tüzelés/töltés teljesen automata, és a kabinból a tűzvezető rendszerrel irányítható. 12 lövedéknek meg elégnek kell lennie mivel ha tovább állna egy helyben, akkor bemérhetik. A tüzelőállás váltásnál meg szépen kézzel újratölthetik. Hja és emellett természetesen alkalmas teljesen manuális üzemre is. Az automata töltőben lévő 12 lövésen kívül további minimum 1 teljes "tárat" tud magával vinni. De szerintem a 8x8-as kivitelben ez több is lehet.
    Az EVA-nak egyedül a letalpaló része nem tűnik nekem teljesen frankónak. Abból a szempontból talán mindkét fentebbi járműnek jobb megoldása van.
    Ugyebár az EVA jelenleg is fejlesztés alatt van, tehát simán változtathatunk rajta. Ráadásul ez egy marginális dolog. Ha saját járműre tesszük fel, akkor ilyen jellegű szerkezeti elemet olyat teszünk fel, amit akarunk. Aztán közben statikailag meg lehet hogy a képen látható megoldás is tök rendben van:

3. Robur

Robur Well-Known Member

Az állam meg a közösség, kikből áll?

4. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ne akard megfejteni , már próbáltam megkérdezni erről de csak azt kaptam meg hogy mennyire nem értek semmihez meg milyen hülye vagyok , választ sose kaptam ...

Centurio likes this.
  5. rudi

rudi Well-Known Member

Az összes itt említett tipusnak az a gondja hogy nrm alkalmassak körtüzelèsre csak egy elég szűk szögben jobbra-balra.
    A vezető kabin miatt vízszintesen nem tudnak előrefelé lőni.

6. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Sok mindent nem értesz, főleg akkor nem mikor nem a magyarokat fikázod ok nélkül.
    Egyébként ha ez tényleg így van a te "észjárásod" szerint nem szlovák az EVA, hanem egy összeszerelt-összetákolt fos.
    A magyarok esetében nagyon ki szoktad emelni, hogy oh hát ez nem magyar mert egy "csavart a kinából" hozzák.
    És mivel nem létezik olyan, hogy szlovák hadiipar teljesen tény beli kijelentés, hogy nem szlovák.
    A szlovák összeszerelő minőség se egetrengető. Így nagy barom lenne az aki ezektől szerezne be bármit is.
    A tervezést meg inkább hagyjuk... jobban értenek a kecskék hátulról "ápolásához" az a ő szakmájuk nem a fegyver ipar...

A zuzana 2-re meg érdemes ránézni. Undoritó és még a kinaik is jobb minőségben tudnak gyártani, de bocsánat a szlovákok nem gyártják hanem összeszerelik azt is....
    Ott van a patriot kamujuk is, ami nem ér semmit. A csehek írtak róla cikket, hogy a szlovákoknak annyira jól sikerült összeszerelni és olyan hülyeségeket rátenni, hogy a sima patriot szintjét se éri el....
    Egy törpe "állam" aki a buta átlagnak próbálja elhitetni mintha nagy fegyvergyártó ország lenne és a hülyék be is veszik XD

Jah és végül a tótoknak nincs se eva sem pedig zuzana 2 csak mutatóba

7. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Biztosan nem egyénekből!
    Állampolgárok alkotják ha sokáig boncolgatod természetesen, de még ma is minimum
    családok, életközösségek alkotják. Valamilyen párkapcsolati formációk, családi viszonyrendszerek, érdeklődési körök,
    akár politikai nézetek szerinti tömörülések.
    Nyilván már nem a nagycsalád, nemzettség, törzs, törzsszövetség rendszert éljük, de még mindig meghatározóak lehetnek
    lokációk szerinti elkülönülések is, pl: zalai, erdélyi, sváb, zsidó... Tehát akár a származás is egy halmazba helyezheti az egyént.
    Még nem beszéltünk a vallásról, vagy valamilyen deklarált hovatartozásról sem.

Szóval a kultúr-marxizmus bárhogy is egyénre akarja bontani az államot, már a kérdés is fals, hiszen nem államot hanem társadalmat alkotunk.
    Nem állami, hanem társadalmi szerepünk van, stb.
    De ez egy másik topik témája lenne... Sorry.

8. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Hülyeségeket képzelegsz mint mindig, és vicces, hogy mindig nyalsz a Krisss féléknek. Mintha ápolni kellene a lelküket a magyarelleneség után és azért mert a tényeket közlik velük XDDD engedélyt is kérsz tőlük, hogy kimehes a wc-re? :D

9. dudi

dudi Well-Known Member

Kérdezzetek tőle konkrét dolgokat,arra nem válaszol.Vagy csak engem nem szeret...

Kishuszár likes this.
  10. pöcshuszár

Ez mennyiben is korlátozza a felhasználásukat? Ez Kb. olyan, mintha azt kérnéd számon rajta, hogy nem lopakodó.
    Minek a leváltására is lennének a terveinkben?

11. pöcshuszár

Erre gondolsz?
    :D:D

Septimus and dudi like this.
  12. krisss

krisss Well-Known Member

Szerintem arra a rakéta sorozatvetőre amit korábban írtak itt páran csak az mlrs kamu.

arcas likes this.
  13. krisss

krisss Well-Known Member

Tényeket nemigen szoktál közölni, ha azt tennél nem úgy viszonyulna hozzá a fórum, te a meggyőződéseidet közlöd amit alátámasztani mendemondával meg honvédségi pletykával sem tudod, ha már ezt felróttad nekem.

14. ijasz

ijasz Well-Known Member

Ez nem olyan nagy probléma. Amely lövegeknél kihangsúlyozzák ezt a lehetőséget, ott is csak a TÁS előkészítése teszi ezt lehetővé, azaz körkörös irányban kijelölni a kisegítő célokat. Azok nélkül nem megy. Ha ezt megteszik, csak akkor lehet gyorsabban irányt váltani/rögzíteni. Ezeknél sem sokkal bonyolultabb és annyival nem is lassabb egy másik alapirányra ráfordulni. Ezeket inkább a mobilabb alegységek támogatására tervezték, ahol kicsi az esélye a hosszabb ideig történő helyben maradásra és forgolódásra. Arra vontatott kell.

pöcshuszár likes this.
  15. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Egy kommentbe sikerült belepréselni egy kis sérelmi politizálást, személyeskedést, kecskeszexet és rengeteg okosságot pl., hogy esztétikaila egy fegyver undorító.
    :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

16. pöcshuszár

Ő a Patria AMV szlovák verziójára gondolt. Csakhát...:hadonaszos::confused::hadonaszos::confused::confused::hadonaszos:

17. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Libsiként csak az elírásokat tudod követni, szánalmas vagy!

18. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Nagyon igazad van, kölcsönös kötelességek vannak. A magyar legény igen is védje meg a hazát, ha szükség van rá, cserébe a magyar állam ne afgán felkelők színvonalán kiképezve - felszerelve küldje őket a darálóba! Jelenleg egyikben sem állunk valami fényesen, sajnos.

Kishuszár, borisz and svajcibeka like this.
  19. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Elvileg, még az idén megérkeznek azok is.

20. pöcshuszár

Figyu koma! Abban a gyöngyszemben megpróbáltam a releváns részt kiválogatni. De annyira nem volt, hogy csak a "patriots" maradt. :rolleyes:
    Ahogy Mack is megjegyezte, ez a gyöngyszem faliújságra való!
    De értem már. Ha ezzel akarsz bekerülni a halhatatlanok közé, akkor az nem fog menni!

Ezen oldal megosztása