1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Miért? Hadrendbe állnak?!? Tudtommal csak kiképzési céllal érkeznek...

2. krisss

krisss Well-Known Member

Hadrendbe állnak mivel lízingeljük, de attól még ezek fogják adni a szolgálatokat is stb.

3. igaziigaz

igaziigaz Active Member

patriots nem is írtam te nyomi, de vergődj még hamár a tartalomba nem tudsz belekötni és fájnak a tények neked is.

4. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Attól, hogy kiképzésre használják most még nagyon is harcra képesek. A fél romániát darálni lehetne velük.

5. pöcshuszár

Tudod mi fáj? A fa viccek:
    Úgy vagyok veled, mint Lali meg Gaben Cingárral, amikor szaxizik. :p:D

svajcibeka, alfa74, therob and 2 others like this.
  6. Septimus

Septimus Member

Jogos észrevétel. Én inkább a dél-afrikai Denel T5-52 (TATA 8x8 alvázon) vagy a svéd Archer (Volvo 6x6) rendszert választottam volna a Pzh2000 helyett. Ugyanaz az űrméret, de Pzh2000-rel ellentétben közúton is elmegy. Itt Európa közepén már szerintem túlhaladott a lánctalpas tüzérség vagy APC. Az nagyon jó volt a II. VH idején, amikor köves út legfeljebb a nagyvárosokban akadt, de most már az Atlanti-óceántól Oroszországig olyan sűrű úthálózat van, hogy a közúton nem mozgatható lánctalpas járművek inkább csökkentik, mintsem növelik az egységek mobilitását. Egy mai 8x8 terepjáró harcjármű kb. egy Panzer IV terepjáró képességeivel rendelkezik, de azzal ellentétben 70km/h óra feletti sebességet tud közúton is. Ha nem akarunk menni meghódítani az orosz sztyeppéket vagy a Kaukázust akkor bőven elég nekünk az Archer is a Pzh2000 helyett. Nem tudja valaki, hogy alakulnak a Pzh2000 / Denel T5-52 / Archer árai egymáshoz?

independence likes this.
  7. pöcshuszár

1 századdal???
    Különben szerintem elkerülhetetlen, hogy a KMW kapacitást bővítsen.
    Várhatóan mostanában elég komolyan meg fognak ugrani a megrendeléseik ez a 4-5 éves szállítás pedig már szerintem az elfogadható határt súrolja.
    Ha végeznek a Leo utódjának fejlesztésével, akkor azt elég komoly mennyiségben kell elkezdeni gyártani. De a Bundeswehr most rendelte meg a Leopardjainak az egységesítését, ami több száz darab upgradejét jelenti. emellett ugyebár fut a Puma program is. Arra meg lesznek még jelentkezők.... ;)

Loken and alfa74 like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Dehogy fejlesztenek!Nem érdeke sem a gyártónak sem a megrendelőnek 1 év alatt leszállítani.

9. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

A csőszájfék teljes hiánya :D

10. krisss

krisss Well-Known Member

Mert szerinted most több van?

Loken and dudi like this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

Meg ami van abból mind tud lőni...???

12. pöcshuszár

A Puma viszonylatában a KMW CEO-ja már kijelentette, hogy ha befutnak kelet-európai megrendelések, akkor elkerülhetetlen. Jelenleg 60 db-ot gyártanak belőle évente. A németeknél ugye le kell cserélni a maradék Mardereket. A jelenlegi Pumákat pedig várhatóan upgradelni kell. A Leo-k gyártásánál nem tudom, hogy mik a számok, de ha kijön a Leo utódja, akkor hirtelen nagyon sokat kell majd legyártani belőle. A jelenleg A4 szinten lévők szerintem nem fognak addig upgradelni, viszont akkor felrobban a piac. Még ha párhuzamosan gyártják is a franciák, németek, lengyelek, akkor sem fogják győzni a dolgot.

13. pöcshuszár

Én nem.mennék ilyen messzire. Bár szerintem is bőven van létjogosultsága a kerekeseknek, de nem hinném, hogy a teljes kiváltás megoldható lenne.
    Ami pedig a korlátozott (az sem olyan komolyan ,80 °) vízszintes kitéritést illeti:
    A mai tüzérségi radarok idején nem nagyon tehetik meg a tüzérek, hogy a seggükön üljenek. 2-3 percen belül arrébb kell állni, mert különben jön a válaszcsapás. Kb. ennyi idő kell ahhoz, hogy a 12-es tár kiürüljön. Gondolom, hogy nem véletlenül ekkora a tár!
    Ha meg úgy is mozgatni kell a járművet, akkor meg az új helyen úgy is teljesen új alapirányt tud felvenni.

Kishuszár likes this.
  14. pöcshuszár

Alapvetően csak reménykedni merek benne....
    De ha azt nézem, hogy ha jó esetben idén megkapjuk őket, akkor sem lesznek azonnal bevethetőek.
    Ha a személyzet kiképzése azonnal el is kezdődik, akkor sem lesz ez a század 1 éven belül harckész.
    És ezeken nem csak 1 századot kell kiképezni, hanem egy teljes zászlóaljat. Szerintem mire ez lemegy, nagyjából elkezdik az A7-es szállítását.

15. Septimus

Septimus Member

Én sem gondolom, hogy a lánctalpasok teljes kiváltása megoldható lenne, hiszen bőven vannak olyan terepek (pl. Szibéria, Kaukázus, Közel-Kelet, Nevada, stb.) ahol a közút hálózat messze elmarad az európaitól, ezért inkább csak lánctalpas használható. De régió infrastrukturális fejlettsége miatt nekünk lokálisan inkább a kerekes megfelelő, a Pzh2000 értelmetlen pénzkidobás, mert egy olyan képességért fizetünk amit nem tudunk kihasználni. Továbbá az 56 tonnás Pzh2000-et állandóan vasútra kell tenni (vagy speciális trailere), ha pár kilóméternél messzebb akarjuk mozgatni. Ellenben kerekesnél csak bepattan a sofőr a fülkébe, bő gáz és adjad neki. Legfeljebb lemeszelni a rendőr, mert nincs autópálya matricája. :) Viszont amit írtál a 2-3 percen belüli mozgásról harc közben az valóban jogos.

borisz likes this.
  16. rudi

rudi Well-Known Member

Hogy probléma e szerintem attól függ milyen módon alkalmazod a tüzérséget.
    Ha a lövegek mozognak és már meglévő célkoordinátákkal hajtanak be a tüzelőállásba akkor valóban nem gond a kis oldalszög, mert akkor úgy állnak meg hogy az éppen aktuális célhoz megfelelő legyen.
    Viszont szerintem nem lehet megkerülni a tüzérség klasszikus alkalmazását sem, amikor a frontvonal mögött 10-15 km-re jól kiépített fix tüzelőállásban tartják a lövegeket hosszabb ideig és onnan támogatják a frontvonalban lévő gyalogságot és harcolnak az ellenséges tüzérséggel.
    A mai korszerű lövegek hatótávolsága már +40 km úgyhogy legyező alakban igen széles sávot le tudnak fedni.
    Ebben az esetben szerintem igenis kelhet a nagy oldalszög.

Loken likes this.
  17. dudi

dudi Well-Known Member

Tankból töredék mennyiség kell egy IFV-hez képest,ezt azért ne felejtsd el.

Kishuszár likes this.
  18. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Olvastam az elmúlt bejegyzéseidet.
    Egy háborúban nem úgy megy helyváltoztatás, hogy ott a műút aztán csak azon megyünk. HANEM havas, sáros, nagy dőlésszögű úton is kell menni (gondolj az Alföldre és dombvidékeinkre). Itt aztán nem úgy teljesít a gumikerekes mint a lánctalpas. A gumikerekes barázdáiba aztán az a nyavalyás sár beleragad és nem olyan a tapadása, kapar, elássa magát. A lánctalpasnak nem probléma, hidd el láttam már ilyet. Nehéz dandárba lánctalpas tüzérség kell. A PzH 2000 képességei jók - nem részletezem, ott a megfelelő topik, hogy megismerd - az egyik legjobb önjáró löveget szereztük be. ÉS nem csak pár kilométert tud menni harci helyzetben.

Masztiff, Fennek and Lelkeslaikus like this.
  19. borisz

borisz Well-Known Member

Mert nem rohamlöveg. :D

Kishuszár likes this.
  20. alali77

alali77 Well-Known Member

Ezt én nem értem, már miért kellene mindig trailer? békében még okés hogy kellhet, de háborúban megy ahova akar...
    A kb. 1995 után épült közúti hídjaink 80 tonnás járműre vannak méretezve vagy 40 tonnás járművekből álló folyamatos kocsi sorra. A régebbi hídak egy része valóban lehet hogy nem bírja el, de egyre kevésbe ez a jellemző a növekvő kamionok miatt.
    Link:
    https://ume.kozut.hu/dokumentum/135#&gid=1&pid=10
    8. oldal

fishbed, Masztiff, svajcibeka and 6 others like this.

Ezen oldal megosztása