1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. rudi

rudi Well-Known Member

DU páncélzat csak az USA M1-ken van, amúgy az egyiptomi M1-ek minden másban u.olyanok
    A probléma az egyiptomi gyártással inkább az hogy nem is gyártás, hanem inkább csak összeszerelés.
    A páncél elemek, a turbina, a meghajtás, az elektronika minden az USA-ból jön
    Az egyiptomiak részesedése mindössze 20%

pöcshuszár likes this.
  2. Septimus

Septimus Member

Nincs tapasztalatom a gumibetétes lánctalppal felszerelt Leopard 2 vagy Pzh2000 közúti alkalmazhatóságáról, ezért kérdeztem egy korábbi hozzászólásomban, hogy van-e valakinek pontos információja, mennyivel haladhatnak anélkül, hogy feltépnék az aszfaltot. Amikor még én voltam katona, akkor még csak T-72M1 volt, és azt nem lehetet számottevő sebességgel közútra engedni, ha utána akartuk küldeni az üzemanyagszállító Ural-t is. Mivel Németországban láttam rendszámtáblás Leopard 2-t közúton (igaz, csak állt), így meggyőzhető vagyok, ha valaki tud mondani pontos adatot.

Loken and Ocses like this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

60-al már láttam menni úgy hogy az aszfaltnak semmi baja nem volt.

Loken, Ocses, Masztiff and 4 others like this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Bocs az előbb lemaradt a link a 786db-os felújításhoz.
    Különben alapvetően lényegtelen, hogy honnan szállítja le GDLS a tankokat. Ez a lehetséges vevőket nem fogja érdekelni.
    Nem véletlenül kaptuk mi is az A7-ekhez a 12db A4-et. Mert nekünk is túl messze van a 2023-as dátum. A románoknak meg valószínűleg még sürgősebb lesz majd....
    Ha akkor kezdenénk el szarakodni a kiképzéssel, addigra nem lenne kit kiképezni.
    (Zárójelben: erre volt jó a Mi-24 felújítás is szerintem...)
    Hja és a KMW pontosan úgy nem ülhet a babérjain, hogy a K2-es meg ott toporog mögötte. A lengyelek is elég erősen gondolkoztak/nak, hogy összebútorozzanak a koreaiakkal. A koreaiak komplett gyárat telepítenének. Ezzel a lengyeleket baromi gyorsan meg tudnák fogni. A Lengyelek most szereztek be egy nagy átmérőjű csöveket gyártó gépsort (A K2-nek ugyan az az ágyúja, mint a Leonak). Amin a saját Leo-ik upgradejéhez, valamint a Rheinmetallnak fognak ágyúcsöveket gyártani.
    Közben a lengyelek érdeklődnek a KNDS Leopard utódja iránt is, és saját fejlesztésük is van az alapoktól.
    Addig kell a KMW-nek megcsípnie a posztkommunista országok piacát, amíg tudja. A K2-t állítólag jóval olcsóbban árulják a koreaiak.

Loken, tindalos, anonim999 and 2 others like this.
  5. independence

independence Active Member

Arra gondolsz ,hogy "fittyet' hànytak rá? :D

6. dudi

dudi Well-Known Member

A gyártelepítéssel nem lehet versenyezni semmivel csak gyártelepítéssel.

pöcshuszár and Nemerson like this.
  7. honved

honved Well-Known Member

fedett_mókus, Pocok75, Ocses and 6 others like this.
  8. borisz

borisz Well-Known Member

OV-10 Bronco? ;)

Dúsított urán? Nem gyengített?

9. alali77

alali77 Well-Known Member

Pontos adatom nincsen, néhány évvel ezelőtt egy honvédség által sűrűn használt útátjárót kellett megterveznem, amire a Magyarországon általában használt gumielem gyártó (Strail https://www.strail.de/index.php?id=1240&L=1) azt nyilatkozta hogy a T-72 és más nem gumibetétes lánctalpasok általi használatra nem alkalmas. Találtunk egy másik, cseh gyártót (https://www.brens.cz/en/o-nas/) akikkel sokat egyeztettünk és az ő terméküket terveztük be (sajnos nem épült meg), az ő szakértőjük azt állította hogy minden modern betonburkolat kibírja a tankokat, és a jó minőségű aszfalt burkolatok is.
    Amivel baj lehet az a kiselems burkolatok, amiket kanyarodáskor ki tud húzni a helyéről:

Bár az az aszfaltot is felkarcolja:

honved, Loken, anonim999 and 5 others like this.
  10. alali77

alali77 Well-Known Member

Depleted uran

Ocses, Masztiff, HAndrás and 4 others like this.
  11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

DU = depleted uranium

12. shornet24

shornet24 Active Member

A PTSz- ek közül egy darabot kapott a katasztrófavédelem de egyáltalán nem használják (mire?), talán szolnokon van!

pöcshuszár likes this.
  13. pöcshuszár

Ment a like, de ez csak részben igaz.
    A lengyelek irígylésre méltó helyzetben vannak, és egyben nehéz is a helyzetük.
    Az NATO tagországok közül ha jól számolom nekik van a második legnagyobb aktív harckocsiállományuk:
    És emellett nincs saját modelljük. Mindenki próbálja őket megcsípni magának, így válogathatnak, csakhogy per pillanat KNDS-re várnak. Ezért kellett - na meg mert az F-35 elviszi a lóvé jelentős részét - korszerűsítési programot hírdetni a teljes hk. állományra. Ezzel nyernek 10 évet, meg jelentős megrendeléseket a hadiiparuknak.
    Szóval hiába akarnak a koreaiak gyárat telepíteni a lengyelekhez, ha ez max. 800-1000 db legyártásával jár együtt, amihez az alkatrészek egy részét így is úgy is koreából fogják hozni.
    Ezzel szemben, ha be tudnának szállni a EU MBT programba, (amire ha beszállnak talán még Pesco projektet is indíthatnak), akkor egyrészt ugyan úgy összeszerelhetik a saját eszközeiket, illetve lehetőségük lesz rá, hogy a tankból rájuk eső részt ne csak maguknak gyártsák le, hanem mondjuk az összes többi országnak is. És onnantól kezdve az összes további új megrendelő országnak is. Egy ilyen program még a Leopard 2-es programnál is nagyobb lehet. Ha igazán beindul a buli a geopolitikai porondon, akkor mindenki a Leo 2 utód után fog kapkodni. A fenti kép a jelenlegi állapotot tükrözik. De számomra elképzelhetetlen, hogy a németek pl. 500 alatti mennyiséget tartsanak MBT-ből. És pl. előbb utóbb a britteknek is kell majd tankot cserélni, és akkor már nem biztos, hogy megtehetik, hogy független versenyképes járművet fejlesszenek. Ld. még Boxer program.
    Szóval egy új EU MBT darabszámai szerintem olyan 4-5000 darab környékén fognak mozogni.
    Szóval ebben az esetben 8-1000db sajt gyártás, meg az összes többiben alkatrész szinten benne lenni. Ráadásul az új tank még korszerűbb is lesz, mint a jelenlegi K2.

14. pöcshuszár

Ne szivassál, mert előjön SU-80, és végem van! :p:D

borisz likes this.
  15. pöcshuszár

Igen ezt benéztem, mert én nem olvastam konkrét számot, csak a felújításról szóló hosszú cikkben volt róla szó, hogy átadnak gépeket a Katasztrófavédelemnek. Fő feladatnak adták meg a "katasztrófavédelmet". Mondjuk, ha jól látom, akkor összesen 8-at újítottak fel.

16. ijasz

ijasz Well-Known Member

Háborúban a Pzh-k minimális esetben lesznek az utakon.
    1, ott nem lehet rendes tüzelőállást foglalni, csak ha lehajtanak róla.
    2, szinte az összes út minden darabja koordinátákkal jól leírható, tehát könnyű lenne felderíteni, követni és szétlőni.

Szóval, jó messze a főutaktól, lehetőleg nehezen beazonosítható, azaz jellegzetes tereptárgyakat nélkülöző helyről illik operálni. A lőszer-vételező pontok sem az út közepén szoktak települni. Maximum a hadműveleti területek eléréséig tudnak az utakon közlekedni.
    Az erdei, mezei földutak más kategória, mert nem minden térkép jelöli, ráadásul pár év alatt változhatnak is.

anonim999, Anti and Szittya like this.
  17. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Vadai mióta szakpolitikus?
    Pedig sokkal jobb lenne, ha ebben konszenzusra jutnának. Nyugodtabb lehetne mindenki
    Ez egész jó definíció: "Az állam alapvető, legszélesebb körben elfogadott meghatározása: Emberek meghatározott földterületen élő csoportjának közös kormányzattal valamint belső és külső szuverenitással rendelkező közössége, jelentős, de (a többi állam szerepe miatt) viszonylagos önállósággal rendelkező társadalmi szervezet. Feladata az adott társadalmi és gazdasági viszonyok rendszerének lényegi fenntartása, a külső védelem biztosítása, a társadalom szervezése, irányítása és vezetése."
    Mellesleg az individualizmus nem marxista felfogás (az a kollektivizmus), hanem a nyugati (liberális) államokra jellemző."A politikafilozófia mezőjében az individualista elmélet olyan kormányzatot képzel el, amelyben az állam feladata megvédeni az egyén szabadságát, de más területeken nem avatkozik bele az életébe. Ez ellentétes a kollektivizmus különböző elméleteivel: ezek az egyéntől elvárják a társadalom számára való hasznosságot, és bele akarnak szólni az egyén életébe, hogy az társadalmilag hasznossá váljék."
    "A gazdasági individualizmus lényege a magántulajdon és az egyéni gazdasági döntések rendszere a köztulajdonnal és a kollektív döntéshozatallal szemben. A kapitalizmus alapvetően erre épül, közvetlen gazdasági megvalósulása a laissez-faire."

Kishuszár, Loken, Celebra and 2 others like this.
  18. Robur

Robur Well-Known Member

Pontosan milyen páncélzatra gondolsz?

19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Találkoztam már Leokkal közuton.50nel ballagtam mögöttük,mig le nem tudtam előzni őket.

Kishuszár likes this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

Bármelyik modern páncélzatra.Az Abrams és a Leopard 2 páncélzata még ha fejlesztették is alapvetően 30+ éves koncepció.Az elmúlt 30 évben azért nagyon sok minden fejlődött úgy mint az anyagtechnológia vagy a szimuláció.Ma már sokkal pontosabban képes vagy szimulálni azt,hogy mi történik egy lövedék becsapódásakor ez pedig nagyon fontos dolog ha páncélt tervezel.

Kishuszár and independence like this.

Ezen oldal megosztása