1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. tindalos

tindalos Well-Known Member

Néhány napon belül 1(egy)-re csökken a pápai RepBizt század tiszti (mérnök) létszáma...neki többé nincs szabi/betegszabi stb...vajon meddig húzza...?
    Lassan lehúzhatjuk a rolót.

fishbed, anonim999, vilmoci and 6 others like this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

De ezzel a történelmi távlatokvan értelmezhető nemzetstratégiai célokat(bármit is jelentsen ez) veszélyezteted a pénzügyi,technikai és humán források teljesen felesleges szétrorgácsolásával.

Ha már ilyen cikornyás körmondatokban beszélgetünk.Ami nem baj csak nem gondolom,hogy szükség van rá.

krisss likes this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Remélem azok akik F-35-öt meg 1000 harckocsit meg mittudom én,hogy mit vizionálnak azok elgondolkoznak ilyenkor.Én is tudnék ilyen döbbenetes dolgot mondani de minek?Úgy is az 1000 harckocsi lesz a fontos....

fishbed, Kishuszár, Ocses and 6 others like this.
  4. Parapitecus

Parapitecus Active Member

Leninkább hajtómű problémák voltak, ezek megrendelésre kerültek. Az üzemképtelen gépeket "kanibalizálták", hogy a keszit fenn lehessen tartani és még kiképzést is repülhessenek.

5. arcas

arcas Well-Known Member

Mindenki elhúzott a Boeing-hez?!

krisss and tindalos like this.
  6. tindalos

Ja.

krisss and dudi like this.
  7. Szittya

Szittya Well-Known Member

10 ev mulva szerintem az f35 teljesen elfogadhato arba fog kerulni. A koltsegvetes is az adigra 2% stabilizalodas miatt sokal nagyobb mozgasteret fog engedni.

Emberhiany... En meg mindig azt mondom hogy van egy csomo aranyatero terulete a honvedsegnek par ha erdot le kell irtani ertekesiteni /nem nem hatalmas teruletekrol beszelek../ kimerni a terulet egy reszet atadni az onkormanyzatoknak kozmuvesitesert cserebe a fentmarado reszt 3 reszre osztani azeggyik resz tartalek terulet a masik reszre honvedsegi sorhazakat epiteni /katonavasrosokat letrehozni./ amit a letrrmelt fabol es a hatramaradt harmad telekkent valo ertekesitesebol meg lehetne oldani.../tatan pl annyi egy m2 fold /telek./ mind itt tollunk nem messze 50 negyszogol zartkert.../ ki lehet szamolni hogy par ha is milliardokat er... Ezzel megoldodik a lakhatas csaladosok szamara tisztek altisztek szamara es a legenyseg szamara is... Plusz juttatas...

8. arcas

arcas Well-Known Member

...mondták, hogy ez van/lesz, mikor ott jártam.:( Nem, is tudom mit mondjak. :(

krisss likes this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Várd meg amíg felépül a BMW gyár...

Kishuszár and krisss like this.
  10. Szittya

Mindig is volt ilyen es ahol eros a sereg mindenhol is van ilyen. /nem veletlen./

11. arcas

arcas Well-Known Member

Ez olyan dolog, hogy mindenki izgult a nyitrai Jaguar üzem miatt, végül kiderült, a munkaközvetítőkön megszerezhető állások ugyanúgy relative kevés pénzel kecsegtetnek és alig találni munkaerőt már most. A reklámszlogen meg a valóság difije...

12. tindalos

Ne felejtsük el a 2+ gripenest sem akik szintén mennek.

13. krisss

krisss Well-Known Member

Hát egy beszállító csomagolóüzem már felépült nem kevés ember ment el csak oda és az még nem a bmw gyár.

dudi likes this.
  14. borisz

borisz Well-Known Member

Az szvsz. már egy jóval kellemesebb szám lenne.

Magában nagyon kevés, más típus mellett meg tök fölösleges.

Ezért kell dandárokat küldeni, és nem zászlóaljakat! :D :D

Nem jön az ha nem rendelik, és ki sem fizetik. Állítólag vannak(voltak?) alkatrészgondok a Mi-17-esekkel is. Így, nagyjavítás után.

Bárkivel?
    Mekkora területen tud harcolni egy hk. zászlóalj? Veszteséget miből pótolsz?

Míí????

15. hlln

hlln Member

Gondolom az ott dolgozók nagy része szerb, mongol, moldáv, ukrán, román, talán török lesz a magyarok mellett.

16. Szittya

Azthittem atmegy hogy a sertespestis csak hivatkozasi alap a vadhalo miatt./mint pl a lemgyeleknel./

17. dudi

dudi Well-Known Member

Ma már nem olyan harcra kell készüpni mint 44-ben.

18. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Amugy azt valoban nem ertem minek vesznek uj technkat, ha a fizukat nem emelik meg normalisan :confused:
    Hisz konkretan torvenybe foglaljak mennyi letszamot akarnak. Fixre meg van mennyibe kerulne es kesz. Annal nem lehet tobb. Aztan lehet hogy fluktualna a gyarak meg a sereg kozt par ember, de az mindig lesz.

Nekem ez valamiert gyanus. Mert ez annyira alap 1x1 dolog, hogy maga a teny, hogy megsincs normalis emeles kezd gyanussa valni. (veszem lassan ki a fiokbol az alufolia sapkam...:oops:)

BiancoGasto and zeal like this.
  19. arcas

arcas Well-Known Member

Úgy mondták a korábbi C-17-es pilótánk is lelépett,...megjött már az új?
    Elhiszem,...annyira nem ismerem a magyarországi munkapiaci viszonyokat,...a felvidékiből indultam ki.

20. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Hát a lengyeleknél nem tudom mi van, de egy állatorvos, élelmiszeripari mérnök éppenséggel tudja mi a kotta, és ha az állateü tisztában van a dologgal, akkor a katonaság is. Vagyis ölég átlátszó.

Ezen oldal megosztása