1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

na jó...
    1.) hidd el egy ici-picit többet tudok és jobban értem a dolgokat mint Te , pontosan tudom hogy mi az hogy keretlétszám , NINCS meg a létszám , mondom ÚJRA , nem gondolta senki hogy a 37650 már megvan
    2.) éltem én akkor mikor soroztak , voltam sorozott katona ,dolgoztam együtt soros katonákkal és képeztem ki soros katonákat , tudom mi az ami kéne hozzá és tudom hogy mi az ami abból most megvan
    3.) UTOLJÁRA , majdhogy NINCS semmink ahhoz hogy akár 10 embert is besorozzunk még tetves bocit se tudnánk nekik adni , a fegyver nem minden , és ez NEM fog változni a 26-ig , azt sem tudjátok mivel jár akár 100 soros katona felgyeverzése és ellátása mi a lónak a nemes részét akartok Ti is soros hadserget???? mi a véreres f*****k????? mit nem lehet azon érteni hogy hosszabb távon elsősorban professzionális hadsereget kéne építeni nem pedig a sorosokkal bohóckodni?? ( mert a kövi 10 évben kb csak azt lehetne azzal amink van)
    mi a rákos halálért nem lehet felfogni azt hogy a mostani kerethiány első sorban abból adódik hogy nincsenek megfelelő körülmények a seregben , nem kell pánikolni
    Az egy dolog amúgy is hogy nem tudnánk a sorosoka ellátni normálisan de a társadalomban SINCS már meg az a moralitás ami sorkötelezettséghez kéne , de hidd már 91-ben sem volt meg ....
    a létszámhiányra nem AKARATTAL és ERŐVEL kell reagálni mert abból csak ugyanolyan bohóckodás lesz mint 96 után , az meg minek??? nem tömeghadsereget kell építeni ezt már a ruszkik is belátták , normális fizetéssel és ÉLHETŐ körülményekkel én azt mondom hogy a létszámhiány rohadt nagy részét ellehetne tüntetni , és nem sok minden kéne hozzá

Azt meg hogy milyen emelések lesznek meg hogy áll össze a honvédelmi költségvetés maradjunk annyiban hogy fingotok nincs , csak a belsősöknek talán meg akik bele látnak picit a dolgokba

OFF
    btw , ez a soros agymenés már rohadtul unalmas , nagyon sokszor elmagyaráztuk/megbeszéltük itt hogy egyszerűen nincs meg a megfelelő támogatás/akarat hogy visszahozzák de ahogy olvasom mostanság a fórumot hülyébbnél hülyébb ötletek kelnek ismét szárnyra , lásd tegnapi EF itthonra dolog vagy a KFir meg még volt pár .... ezeket is hányszor de hányszor megbeszéltük , ha 100-an mondják valakinek hogy részeg az feküdjön már le aludni ....
    ON

Kishuszár, Whyper, Nemerson and 15 others like this.
  2. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Tudom nem számít, de engem pl most meggyőztél.

3. emel

emel Well-Known Member

A rekonstrukció csak azt jelenti, hogy elfogadható szintre akarják hozni a MEGLÉVŐ laktanyákat, nem azt hogy újakat építenek. Márpedig ha bevezetnék a sorozást, azokat az újoncokat is tenni kellene valahová,esetleg néhány ÚJ laktanyába?!! A létszám meg nincs meg, a közölt 37650 fő az jelenleg csak egy rózsaszín álom, az új belépők JÓ LENNE ha legalább a leszerelőket pótolni tudnák.

4. emel

emel Well-Known Member

Légy oly bátor és jól értesült, sorolj már néhány olyan országot akik ajándékba kaptak akár csak egyetlen F-35-öt is!

Kishuszár and SilvioD like this.
  5. zeal

zeal Well-Known Member

Izrael? Másról nem tudok. :)

Kurfürst, zsolti, arcas and 2 others like this.
  6. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Szerintem irónia volt.

HAndrás, SilvioD and zeal like this.
  7. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Akkor ezt értsem úgy, hogy nem szereted a túrórudit?
    :p:D
    Fogadhatunk virtuális sörben is!
    Nem kell így kiborulni.:rolleyes::eek::D

8. fedett_mókus

a túrórudit odaadom majd az unokának max ;) , hála égnek ennél több kell hogy kiboruljak ,csak vázoltam hogy miért is nem opció amit mondtok

9. fedett_mókus

már akkor csóválnánk a farkunkat és ujjonganánk ha olyan áron kapnánk mint a lengyelek , kb bármit is , nem kell hogy csak F35-re vetítsük ki a dolgot

Anti likes this.
  10. szaboj

szaboj Member

"A végállapot elérése, a 37 650 státusz teljes felhasználása 2026-ra tervezett. A határozattervezet emellett külön rendelkezik az önkéntes tartalékos létszámkeret emeléséről: a jelenlegi 8000 beosztásról 20 000 beosztásra emeli azt"

11. szaboj

szaboj Member

A HONVÉDSÉG KATONAÁLLOMÁNYA (2016)
    Békeidőszaki feladatok ellátásához szükséges létszám: 23000
    Ténylegesen rendelkezésre állók létszáma: 18000
    különbség: 5000 fő

Ocses and Parapitecus like this.
  12. Robur

Robur Well-Known Member

Fogja a kalapját aztán már az EU-ban is van. Onnan aztán hozhatod haza.

13. Parapitecus

Parapitecus Active Member

Amennyiben tudtok olvasni, és olvassátok a külföldi híreket, akkor nem fog meglepni benneteket, hogy az usákok mekkora légierős és szárazföldi legénységi hiánnyal kűzdenek. Azt gondolom. hogy náluk kissé magasabb az illetmény (3-4) szer, emellett külföldi állampolgárokat toboroznak, hogy a leszolgált 15 év után amcsi állampolgárok lehessenek. Akkor most miről beszélünk? Annyi pénzt nem fognak adni a katonáknak, amennyi elég lenne a megtartásukhoz. Tudjátok, hogy mennyien jönnek be, és mennyien szerelnek le? Ez nem a vezetés hibája, hiszen az orvosok, ápolók, tanárok stb. ugyanezzel a problémával kűzdenek.
    Alacsony az illetmény.

Kishuszár likes this.
  14. szaboj

szaboj Member

Legénységi állomány Nettó havi illetmény(2019): 140 880 forint (érettségivel)

Kishuszár and Ocses like this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Érettségi nélkül azt hiszem 116000 körül van.

Kishuszár, Ocses and fedett_mókus like this.
  16. Celebra

Celebra Well-Known Member

Röhej.Pont.

17. dudi

dudi Well-Known Member

Ez alapilletmény ennél csak több lehet de ilyen 10-20%-al általában..

Kishuszár and hunter85 like this.
  18. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

123.000
    Nem mintha a lényegen változtatna

Kishuszár, Ocses, dudi and 1 other person like this.
  19. fedett_mókus

szeretnéd csak hogy 18.000 rendelkezésre álljon .... amúgy is ha tételezzük fel tényleg rendelkezésre áll a 18.000 abból jó ha max 6.000 a tényleges harcoló

Ocses likes this.
  20. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Ez alapilletmény ennél csak több lehet de ilyen 10-20%-al általában..

Azzal sem tul combos.

Ezen oldal megosztása