1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

3. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Honnan veszed hogy nincs pénzük? Te vagy a pénzügyes ott? Nem! Találgatsz! Nem bezzeg romanozunk de ne legyünk mar olyan nagy mellénnyel.

4. Szittya

https://www.rumaniamilitary.ro
    En romaniaval kapcsolatba innen szoktam tajekozodni. /a hirek hivatalosak a kommentek egyresze eleg napra kessz. /persze sok az abrandozas meg hasonlo de leirjak a kokememy tenyeket is gazdasagba is belemennek /nem napi szintu olvasmamy de heti egyszer erdemes rajta atfutni google nem mimdig fordit jol de nem olyan veszes./egyebkent meglepo modon mostanaba nem jonnek roman beszerzesrol hivatalos hirek /volt ido amikor minden heten szereztek be valamit /jobban irva akartak beszerezni valamit./ majd egy idobe a folyamatos visszavagasoktol volt tele minden az oldalon mostanaba meg a nagy semmi.../

5. leplezo

leplezo Well-Known Member

Igen srégen rakva is maximum 3-at lehet cipőkanállal bepréselni rotorlapáttal együtt. Bár az új könnyű helikopterekből szerintem befér 4-4db.

Kishuszár likes this.
  6. Szittya

Felszinteket kell csinalni :D vagy ilyen mobil emelvemyeket mint az osztraknal oszt minten 2. At olyanon tarolni es azzal eggyutt mozgatni :) persze ez cak bekeben jatszik./nem gondolom komolyan az osztrak mentoszolgalatnal se jott be a dolog ha jol tudom./bar lehet hogy tevedek/

7. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Active Member

Szittya, mi békére készülünk? :D

8. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ajaj a románoknál egy biztos de az nagyon. Mikor kell váltani :)

alfa74 and ibanez de bobadilla like this.
  9. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Neked nincs mire nagy mellénynek lenni, de a magyaroknak igen. Az pedig nem nagy "mellűség" ha az oláhkról a tényeket közli az ember. Beteges antimagyarizmus van egyesek fejében itt. Ha csak 1 jót írsz a magyarokról és nem hazudsz a románokról akkor az ilyen betegek szerint lenézed a bucka lakó oláhkat és "túlzott magyarkodol" Betegek az ilyenek és szégyelljék magukat!

Emelet a románok elköltötték a lopott pénzüket patriotra és a haditengerészetre és a kamu f-16-ra.
    A többi "beszerzéseik" mind kamu.

10. krisss

krisss Well-Known Member

Utálok egyetérteni veled de jelen esetben igazad van. Az összes belengetett nagy beszerzésük szárazföldi szinten megállt a szándéknyilatkozat meg az érdeklődés szintjén évek óta.

Kishuszár, marton, igaziigaz and 2 others like this.
  11. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Na figyelj! :rolleyes:

A román GDP nagyobb, mint a miénk, ez tény!
    A román védelmi kiadás pedig a GDP 2%, ez is tény! Az hogy milyen hülyeségeket vesznek meg, amik hadrafoghatósága kérdéses, annak pedig örüljünk, szerintem.
    Jelenleg egy jó hadrafoghatóságú fegyvernemünk van, a Gripen flotta, ami a svéd bérleti konstrukciónak és a svéd gyakorlatnak köszönhető.

Remélem, hogy abból a módszerből képesek vagyunk tanulni és hasonló módon üzemeltetni a saját eszközállományt is, illetve más fegyvernemeknél is magas
    hadrafoghatósági aránnyal dolgozni. Mondjuk a magas hatásfokot fontosabbnak érzem a nettó darabszámnál is.

Tanulj picit, vaze! A buckalakók a Tauninon laknak, a wlachok Wlachiában, vagyis Mordorban.
    Ne keverd a két trilógiát!!!! :hadonaszos:

alfa74, Kishuszár, therob and 5 others like this.
  12. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Jó lesz az Tatuinnak is.... :)

13. Hegylakó

Persze, hogy megállt!
    Még nincs a folyamatosan változó helyzet abban a szituációban, hogy tisztán lássák kit kell hátba-szúrni!
    Most olyan a helyzet, mint 1915-ben, mondjuk. Most ígérgetnek és várják ők is az ígérteket...

ibanez de bobadilla likes this.
  14. Hegylakó

Az akart lenni, te kis Grécsi László! :rolleyes:

Még jó, hogy átolvastam és mégsem vettem észre...:hadonaszos:

15. Celebra

Celebra Well-Known Member

Vadászgépeket nem számiutva,egyikkel sem kell sietniük.Ha az eddig bejelentett beszerzéseink holnap itt lennének,akkor sem elég még a paritásra sem.Még ha a minőségi mutatókat figyelembe vesszük,akkor sem.A már meglévő felszerelésüket számitva.
    És nálunk sem tot siecher,hogy zökkenőmentesen végigmegy a Z2026 program.Csak nekünk nincs semmi,ami tarthatná a frontot,amig nem jön meg az új-ami egyébként szerintem kevés tényleges országvédelemhez,ha meg is jön

krisss likes this.
  16. mcs

mcs Active Member

17. Anti

Anti Well-Known Member

18. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Active Member

Grétsy!!! :D :D

Hegylakó, Ocses and zeal like this.
  19. Centurio

Centurio Well-Known Member

20. Parapitecus

Parapitecus Active Member

Ez most a romulánokról szóló topik, vagy a magyar haderőfejlesztésről. A romulánoknak nyissatok egy gyalázkodó topikot és oda szemeteljetek.

alfa74 and Ocses like this.

Ezen oldal megosztása