A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Hogy megtudd,mi is a liberalizmus,javaslom Lock,Adam Smith és Deák Ferenc irásait olvasni.
Javallom utána nézzni,hogy mivelo rendelkezik most a romulán hadsereg.Kicsit még azt is,hogy miféle gyártási kapacitásuk van.Mert láthatóan halvány lila gőzöd sincs róla.Ez a fajta beképzelt,nagymellényű mentalitás az,ami vágóhidra viszi a magyar katonát.Avagy Sun Tzu mobndaná
-Ki nem ismeri se magát,se az ellenséget,az mindig vesziteni fog
Néhány kép,hogy milük van.
640px-MLI-84M_Military_Parade_on_December_the_1st_2009.jpg

zimbru_2000.jpg

Van sima BTR80uk is,csak éppen saját gyártásban
1200px-Defilarea_Transportoarelor_Amfibii_Blindate_B-33_ZIMBRUL.jpg

És elkészitették a BTR87 jellegű továbbfejlesztését is.Külnben nem lepne meg,ha végül azt kezdenék apc-nek mégiscsak gyártan,kicsit feljavitva
Picture-032_resize.jpg

Reaktiv tüzérség
larom.jpg

Megjegyzem,jobb,mint a lengyel változat,Van,és maguknak gyártják,lőszerestül.Mellesleg 122milis ürméretben kisebb,rvidhatótávú sorozatvetőik is vannak.Meg saját gyártású 155s lvegük is
d4be28ea63278a597f00bd0edad1f2b9.jpg

És még egy halom cuccot,pl NATO szabványú PKMet is.
És nem a Patriot az első ami légvédelmi rakétájuk
Romanian_MIM-23_HAWK.jpg

És lehetne folytatni.Nyugodtan tolhatják a beszerzéseiket,van jelenleg is elegendő mennyiségű és minőségű fegyverzetük.
Szóval cseréld le a mellényt kisebbre.Korántsem olyan szarok,ahogy képzeled.Mi meg a végigvitt Z2026 program után sem leszünk akkora janik.És még nálunk sem biztos,hogy végig megy a program,szépen, csont nélkül
Én pedig ajánlom Szegfű Gyulától a Három Nemzedék című művet. Az a liberalizmus, amiről te beszélsz, az már a XIX. század átalakult, félresiklott.
A mai pedig teljesen más. Hasonlítsd már össze Justin Trudeau-t Deákkal egy pillanatra! Hol van már Kohl, vagy Techer asszony?

A román haderőben valóban vannak olyan fegyvernemek, amik nálunk hiányoznak, méghozzá nagy mennyiségben. Csöves légvédelem (Gepárd), rakétás tüzérség, mim 23 Hawk több száz darab, megtartották a Manpad képességet, stb.

Egy kis román értékelés. Nem biztos, hogy neked tetsző stílusban és talán nem is ide való, de Igazka úgyis elvitte a témát picit erre. :oops:
Amúgy teljesen egyetértek ebben veled...
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Persze, hogy nem géppuska de kényszerre van arra, hogy valamit beirjon XD utána meg mély csönd XD
Az amúgy 7.62-es és 5.56-os kivitelben is készül ami a videón szerepel.

A mély csöndet közben te is magadévá tehetnéd mert nálad laikusabb szakmai érveket nélkülöző fórumozó szerintem még nem fordult meg itt. Kérlek próbálj meg személyesen megismerni harcoló alakulatnál szolgáló katonát barátkozz össze vele és kérdezd meg milyenek a viszonyok személyesen, mert valós kapcsolatod a katonáskodással szemmel láthatóan semmi sincs, de még olyan szinten se hogy valakit megkérdezhess, hogy mizu. Bár gondolom ha nem tetszik amit válaszol akkor ő sem lenne megfelelő forrás neked..

Nem tudod elképzelni, hogy a kezszemek és a javítóműhelyek milyen harcot vívnak azért, hogy ezeket az eszközöket működő állapotba hozzák. Amikor a lövészeten többszörös időt tölt el az alegység azzal hogy szerelje a járművek fegyvereit mint a lőgyakorlattal. Az elmúlt 20 évben a technikát olyan szinten kivéreztették, hogy puccparádét már gyakorolaton sem tudsz kivinni max századszinten az egész MH-ból az ellenségeink meg igen az úgy kissé demoralizálólag hat. A magyar katonák mind negatívak ha 1 évnél tovább húzzák bent a seregben és ez nem magyarellenesség hanem a keserűség, hogy ennyire tart a magyar állam, hogy olyan technikákkal kéne harcolni amikbem helyben temetetnének. Ha ezt nem tudod megérteni így elmondva nekem infomálódj máshol is. Elárulom nem fogsz olyan katonát találni aki mást mondana neked. De legjobb lenne ha tényleg kipróbálnád magadnak és megnéznéd. Bár még tuti van pár éved mire annyi idős legyél, hogy bevonulj, és mire odaérsz beérik a 2026.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Amúgy a németek a 7.62-es mg5 re cserélik vegyesen az mg4-es golyószóróval. Csak mondom de gondolom, ahogy az érvek és bizonyítékok kérése az utánaolvasás elvárása is sok a részünkről...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Mg3 kéne, de egyeseknek büdös a meló mert kicsit nehéz cipelni, de egyébként a legjobb cucc és a német haditechnikákhoz is jól illik,

Dudi meg elkezdhet kondizni ha nem bírja el XD
Szerintem Dudi, bár nem ismerem, nagyon jó kondiban van (abban kell lennie) beosztása alapján.
Egyszer képzeld el magad abban a felszerelésben és akkor indulj egy picit túrázni benne.
Na ehhez tedd hozzá azt a pár Kg extra súlyt.

Komolyan idegesít amikor aktív katonákat szívatsz. Pl múltkor Kriss volt terítéken.
Járd ki a Ludovikát! Nyitva van az út előtted is... Nyilván nagy ÁSZ vagy, így tutira jó beosztásod lesz.

Komolyan szívesen likeolnám a katonai esküdről a megosztásodat.

Addig is: Jó tanulást! :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Ha csak szimplán szakmai megjegyzések lennének és nem lenne elvből magyarelleneség akkor nem lennének lealacsonyitó megjegyzések, és alapvetően negativ feltételezések + hazugságok az ellenség dicsőítésével.

Egyesek a türköt sem veszik észre, hogy én legalább annyira kritizálom szakmailag is példáúl a románokat mint egyesek a magyarokat. Ez már forditva ugye nem tetszik nekik és pont ezért mondom, hogy bizonyos embereknél baj van a fejükben a magyarokkal kapcsolatban. Észre sem veszik, hogy nem szakmailag hanem alapvetően gyülölnek mindent ami magyar és betegesen és elfogultan imádnak mindent ami külföldi úgy, hogy nem is tudnak róla semmit.

Nem az a probléma mit mondasz hanem ahogy mondod és milyen kamukat jelentesz ki, így alapvetően nem lehet tisztelni sem téged sem mást, tsz a szokásos kevés kivételnek. Emelet a tisztelet ki kell érdemelni, és olyanak én nem adok tiszteletet aki 444.hu szinten gyűlöl mindent ami magyar.

Gondolom ha magyar vagy, ismerős neked is az a mondás, hogy "jobb félni, mint megijedni"! Attól, hogy valaki szakmai szempontból (ráadásul jogos) kritikákat fogalmaz meg, nem lesz hazaáruló! Aki csicskáztatná azt, aki az ő seggét, és az országot védi, csak azért, mert le meri írni a valóságot, az már inkább hazaáruló!
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ak-a-magyar-katonakat-ime-a-felhozatal-401437
"Új gyalogsági harcjárművek beszerzésén dolgozik a Honvédelmi Minisztérium – erősítette meg a Honvédség dandártábornoka. A főtiszt nem tért arra ki, hogy pontosan milyen típusból, hány darabot fog vásárolni Magyarország, viszont úgy tudjuk, egyáltalán nem csak a német Pumák állnak a Honvédség célkeresztjében, ahogy ezt számos pletyka híreszteli. "

A választék és a tippek


Puma 200db
" csak egy a lehetséges versenyzők közt, ráadásul nem is feltétlen a lista élén szerepelnek"
ifv1-324809.jpg



Lynx (Hiúz)
"Mi sokkal erősebb versenyzőnek gondoljuk egy másik német vállalat, Rheinmetall Lynx (vagyis Hiúz) harcjárművét, hiszen ez egy sokkal alacsonyabb fenntartási költségekkel és komplexitással működő páncélos, moduláris felépítésének köszönhetően kifejezetten széles körben alkalmazható (ezek mind olyan szempontok, amelyek kulcsfontosságúak voltak a korábbi beszerzéseknél)
HA NETÁN HIÚZOKAT KAPNAK A MAGYAR KATONÁK (AMI SOK SZEMPONTBÓL BELEILLENE A ZRÍNYI 2026 PROGRAM CÉLKITŰZÉSEIBE ÉS AZ EDDIGI VÁSÁRLÁSOK SZAKMAI SZÍNVONALI KERETÉBE), A HONVÉDSÉGNEK MÉG AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK HADSEREGÉNÉL IS MODERNEBB GYALOGSÁGI HARCJÁRMŰVEI LENNÉNEK, HISZEN MÉG AZ USA IS CSAK SZEMEZGET A HIÚZOKKAL, MINT A BRADLEYK LEHETSÉGES UTÓDA."


Otokar Tulpar
" A TULPAR SZINTÉN ERŐS ESÉLYES BEFUTÓ, AZ ALTAY-PROGRAMMAL PÁRHUZAMOSAN FEJLESZTETT PÁNCÉLOS A VILÁG LEGJOBB GYALOGSÁGI HARCJÁRMŰVEI KÖZÉ TARTOZIK ÉS BESZERZÉSÉVEL A TÖRÖKÖK FELÉ IS GESZTUST TENNÉNK, AKIKKEL AKTÍVAN KERESI A GAZDASÁGI KAPCSOLATOK ELMÉLYÍTÉSÉNEK LEHETŐSÉGÉT A KORMÁNY."


CV90
ifv2-324811.jpg

" A régiós érdeklődéstől függetlenül egyébként nem túl valószínű, hogy a CV90-es lesz a befutó Magyarországon is, ha csak nem célja a kormánynak, hogy kifejezetten Svédországgal mélyítse el gazdasági kapcsolatait."


ASCOD 2
ifv3-324813.jpg

"
Mindezek ellenére arra sincs túl sok esély, hogy az ASCOD 2-es lesz a Honvédség következő generációs IFV-je. "

Mowag Piranha V
ifv4-324815.jpg

" Magyarország jó eséllyel csak akkor dönthet Piranha V-ösök mellett, ha az a cél, hogy egy olyan járművet találjanak, amely egyszerre tölti be a PSZH-k és az IFV-k feladatkörét is, vagyis az eszköz arra tökéletesen alkalmas lenne, hogy azt a kombinált harcmodort képviselje a jövőben is, melyet (szükségből) a BTR-80A-k látnak el jelenleg."


Én személy szerint a KF 41-re tippelek, noha tudom, hogy a Pumákat nézegettük erősen, de ez nem jelent semmit, de hát ugye a nagy magyar- német barátság, pedig már szépen rendeltünk tőlük. Azért én szerintem a török Tulpar és Kaplan megérne a egy próbát, ráadásul az utóbbi úszóképes. A 8x8-ban valahogy a Piranha-t , nem tudom elképzelni, nem tartom valószínűnek. Egy kérdésem volna felétek: a Pars 4x4-es az vajon mi akar lenni? A Yalcin vagy NSM konkurense? Amit meg a törököktől el bírnék képzelni, az a Cobra 1-es, mint ahogy lett írva, felderítőnek szerintem igen jó lenne. Meg ahogy láttam a Cobra 2-es nem úszóképes, na jó tudom, ez nem jelent semmit. A tengerentúlról 8x8-kat nem tudok elképzelni, itt szerintem majdnem tuti a Patria, mondjuk a finn egy kis nemzet, vajon mikorra érnének ide? Mert állítólag 2023-ig fel kell állítani a közepes dandárt. Még egy dolog, ami már szerintem aprópénz, rakéta- sorozatvetőt, azért szinte fillérekért be tudnánk szerezni, még a környékünkről is, ha már rakétatüzérség, 2026-ig nem valószínű, ahogy lett írva.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azért ez így teljesen nem igaz... Persze ez egy fikció amiről most beszélünk, és egy háború mind a két ország gazdaságát tönkre verné és ugranánk 30-50 évet vissza az időben, és az ebből fakadó belső elégedetlenség söpörné el az adott kormányokat, mert erős diktatúrák egyik oldalon sincsennek, de... azért egy jól előkészített hibrid háborús tevékenység utan egy villámgyors támadással igen mélyre be lehetne nyomulni, azért nem fulladnánk ki Nagyváradnál, ha egy szétesett, megbomlott ország ellen kell menni (sajnos ezt a másik oldalról ismertük meg) akkor nulla az ellenállás és kb. azt teszel amit akarsz... Amiről te beszélsz, hogy ki meddig tudna jutni, az egy kb. statikus, mind a két fél által felállva kezdett szimmetrikus háború lenne...
Ma szerintem, ha a határőrség hiányát, az autópályákat amik a határokig elmennek, a több esetben jobb technikákat pl. Roman Piranja 4-ket nézzük akkor pl. egy expedíciós zászlóaljat ki állítana meg Budapestig? És nem kell jönni azzal hogy miként tartaná meg, mert a cél nem az lenne hanem a rablás, és a pusztítás....
Persze ezt a nagyhatalmak egyelőre úgy gondolom nem engednék, persze nem katonai segítség jönne, hanem veretes szavak, de később az államadósság besorolással, befektetések hiányával, stb tönkre tennék őket, ezért sem érné meg nekik, csak azt szerettem volna jelezni, hogy a HM mai állása szerint igenis jóval nagyobb kárt is tudnának okozni (és mi is nekik) ha erre volna szándék.

Pont ezt írtam, rablóhadjáratra elég másra nem. ezt írtad le te is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Én személy szerint a KF 41-re tippelek, noha tudom, hogy a Pumákat nézegettük erősen, de ez nem jelent semmit, de hát ugye a nagy magyar- német barátság, pedig már szépen rendeltünk tőlük. Azért én szerintem a török Tulpar és Kaplan megérne a egy próbát, ráadásul az utóbbi úszóképes. A 8x8-ban valahogy a Piranha-t , nem tudom elképzelni, nem tartom valószínűnek. Egy kérdésem volna felétek: a Pars 4x4-es az vajon mi akar lenni? A Yalcin vagy NSM konkurense? Amit meg a törököktől el bírnék képzelni, az a Cobra 1-es, mint ahogy lett írva, felderítőnek szerintem igen jó lenne. Meg ahogy láttam a Cobra 2-es nem úszóképes, na jó tudom, ez nem jelent semmit. A tengerentúlról 8x8-kat nem tudok elképzelni, itt szerintem majdnem tuti a Patria, mondjuk a finn egy kis nemzet, vajon mikorra érnének ide? Mert állítólag 2023-ig fel kell állítani a közepes dandárt. Még egy dolog, ami már szerintem aprópénz, rakéta- sorozatvetőt, azért szinte fillérekért be tudnánk szerezni, még a környékünkről is, ha már rakétatüzérség, 2026-ig nem valószínű, ahogy lett írva.

https://www.kutatokejszakaja.hu/esemeny/leopard-puma-wunderwaffe-a-magyar-honvedsegben/

Kutatók Éjszakája lesz a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen 2019 szeptember 27-én. Sok érdekes előadás lesz. Lesz pl. egy ilyen.... "Leopárd, Puma, “Wunderwaffe” a Magyar Honvédségben Az előadásban bemutatásra kerülnek a Magyar Honvédségben újonnan rendszeresített harckocsik, páncélozott szállító harcjárművek és harci helikopterek harcászati-technikai jellemzői. Ismertetésre kerül az alkalmazási lehetőségeik. Hogyan tovább Magyar Honvédség? Milyen változásokat generálhatnak az új eszközök?"
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 511
72 513
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ak-a-magyar-katonakat-ime-a-felhozatal-401437
"Új gyalogsági harcjárművek beszerzésén dolgozik a Honvédelmi Minisztérium – erősítette meg a Honvédség dandártábornoka. A főtiszt nem tért arra ki, hogy pontosan milyen típusból, hány darabot fog vásárolni Magyarország, viszont úgy tudjuk, egyáltalán nem csak a német Pumák állnak a Honvédség célkeresztjében, ahogy ezt számos pletyka híreszteli. "

A választék és a tippek


Puma 200db
" csak egy a lehetséges versenyzők közt, ráadásul nem is feltétlen a lista élén szerepelnek"
ifv1-324809.jpg



Lynx (Hiúz)
"Mi sokkal erősebb versenyzőnek gondoljuk egy másik német vállalat, Rheinmetall Lynx (vagyis Hiúz) harcjárművét, hiszen ez egy sokkal alacsonyabb fenntartási költségekkel és komplexitással működő páncélos, moduláris felépítésének köszönhetően kifejezetten széles körben alkalmazható (ezek mind olyan szempontok, amelyek kulcsfontosságúak voltak a korábbi beszerzéseknél)
HA NETÁN HIÚZOKAT KAPNAK A MAGYAR KATONÁK (AMI SOK SZEMPONTBÓL BELEILLENE A ZRÍNYI 2026 PROGRAM CÉLKITŰZÉSEIBE ÉS AZ EDDIGI VÁSÁRLÁSOK SZAKMAI SZÍNVONALI KERETÉBE), A HONVÉDSÉGNEK MÉG AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK HADSEREGÉNÉL IS MODERNEBB GYALOGSÁGI HARCJÁRMŰVEI LENNÉNEK, HISZEN MÉG AZ USA IS CSAK SZEMEZGET A HIÚZOKKAL, MINT A BRADLEYK LEHETSÉGES UTÓDA."


Otokar Tulpar
" A TULPAR SZINTÉN ERŐS ESÉLYES BEFUTÓ, AZ ALTAY-PROGRAMMAL PÁRHUZAMOSAN FEJLESZTETT PÁNCÉLOS A VILÁG LEGJOBB GYALOGSÁGI HARCJÁRMŰVEI KÖZÉ TARTOZIK ÉS BESZERZÉSÉVEL A TÖRÖKÖK FELÉ IS GESZTUST TENNÉNK, AKIKKEL AKTÍVAN KERESI A GAZDASÁGI KAPCSOLATOK ELMÉLYÍTÉSÉNEK LEHETŐSÉGÉT A KORMÁNY."


CV90
ifv2-324811.jpg

" A régiós érdeklődéstől függetlenül egyébként nem túl valószínű, hogy a CV90-es lesz a befutó Magyarországon is, ha csak nem célja a kormánynak, hogy kifejezetten Svédországgal mélyítse el gazdasági kapcsolatait."


ASCOD 2
ifv3-324813.jpg

"
Mindezek ellenére arra sincs túl sok esély, hogy az ASCOD 2-es lesz a Honvédség következő generációs IFV-je. "

Mowag Piranha V
ifv4-324815.jpg

" Magyarország jó eséllyel csak akkor dönthet Piranha V-ösök mellett, ha az a cél, hogy egy olyan járművet találjanak, amely egyszerre tölti be a PSZH-k és az IFV-k feladatkörét is, vagyis az eszköz arra tökéletesen alkalmas lenne, hogy azt a kombinált harcmodort képviselje a jövőben is, melyet (szükségből) a BTR-80A-k látnak el jelenleg."

Az igaz, hogy a korábbi példák alapján a senki által még nem rendszeresített prototípus Lynx jobban illeszkedne a beszerzési politikába, de a korábbi bundeswehres írások alapján eddig a Puma és Boxer iránt érdeklődtek a magyarok.

2019.06.28. Die Ungarn zeigen Interesse am Gepanzerten Transportkraftfahrzeug Boxer und am Kampfpanzer Puma, die aus Sicht des Deutschen Heeres über eine Reihe innovativer Technologien verfügen und sich durch einen gemeinsamen technischen und operationellen Ansatz in Bezug auf Einsatz, Schulung, Weiterentwicklungen oder Logistik ergänzen.

Persze 3 hónap alatt sok minden megváltozhat. Eddig nem úgy volt hogy egy láncos típus a nehéz dandárnak és valamilyen kerekes a BTR-ek helyett a többieknek?
A cseh összehasonlító teszteken a Lynx nem szerepelt annyira jól.
Itthon úgy is az nyer, aki hazai összeszerelést és/vagy más beruházást ígér.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Én személy szerint a KF 41-re tippelek, noha tudom, hogy a Pumákat nézegettük erősen, de ez nem jelent semmit, de hát ugye a nagy magyar- német barátság, pedig már szépen rendeltünk tőlük. Azért én szerintem a török Tulpar és Kaplan megérne a egy próbát, ráadásul az utóbbi úszóképes. A 8x8-ban valahogy a Piranha-t , nem tudom elképzelni, nem tartom valószínűnek. Egy kérdésem volna felétek: a Pars 4x4-es az vajon mi akar lenni? A Yalcin vagy NSM konkurense? Amit meg a törököktől el bírnék képzelni, az a Cobra 1-es, mint ahogy lett írva, felderítőnek szerintem igen jó lenne. Meg ahogy láttam a Cobra 2-es nem úszóképes, na jó tudom, ez nem jelent semmit. A tengerentúlról 8x8-kat nem tudok elképzelni, itt szerintem majdnem tuti a Patria, mondjuk a finn egy kis nemzet, vajon mikorra érnének ide? Mert állítólag 2023-ig fel kell állítani a közepes dandárt. Még egy dolog, ami már szerintem aprópénz, rakéta- sorozatvetőt, azért szinte fillérekért be tudnánk szerezni, még a környékünkről is, ha már rakétatüzérség, 2026-ig nem valószínű, ahogy lett írva.
Szerintem itt Patria 2023 ig biztos hogy nem lesz. Ahhoz már szerződésnek kelene lennie. Nem hiszem hogy
a finnek futószalagban gyártanak le 1-2 év alatt több zl mennyiséget. (Gyártani lehet hogy tudnának) Meg ahhoz komoly szerződésnek kelene lennie. Meg persze most még ez az adok, kapok.
Törökre nagyobb esélyt látok. Mivel meglehet hogy egy "naton belüli" megrendelésre fáj a foguk. Érthető hogy nyomulnának egy komolyabb referenciára. Mondjuk ennek gazdasági okai is lehetnek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 511
72 513
113
Szerintem itt Patria 2023 ig biztos hogy nem lesz. Ahhoz már szerződésnek kelene lennie. Nem hiszem hogy
a finnek futószalagban gyártanak le 1-2 év alatt több zl mennyiséget. (Gyártani lehet hogy tudnának) Meg ahhoz komoly szerződésnek kelene lennie. Meg persze most még ez az adok, kapok.
Törökre nagyobb esélyt látok. Mivel meglehet hogy egy "naton belüli" megrendelésre fáj a foguk. Érthető hogy nyomulnának egy komolyabb referenciára. Mondjuk ennek gazdasági okai is lehetnek.

Igen, a vállalt határidők teljesítése elég nagy nyomás. Még egyszer nem fordulhat az elő hogy egy a politikusok által bevállalt katonai képességet nem teljesítenek időre, mert a második ilyen után már nagyon nehezen vesznek komolyan bárkit a szövetségben... A V4 EU BG légi támogatás bevállalása bombák nélkül akkora égés volt a katonáknak, hogy évekig keserűen emlegették a kapott beszólásokat, pedig nem is ők tehettek róla.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ak-a-magyar-katonakat-ime-a-felhozatal-401437
"Új gyalogsági harcjárművek beszerzésén dolgozik a Honvédelmi Minisztérium – erősítette meg a Honvédség dandártábornoka. A főtiszt nem tért arra ki, hogy pontosan milyen típusból, hány darabot fog vásárolni Magyarország, viszont úgy tudjuk, egyáltalán nem csak a német Pumák állnak a Honvédség célkeresztjében, ahogy ezt számos pletyka híreszteli. "

Csak szerintem ez a az utobbi honapok legjobb cikke? A nagykozonseg szamara is konnyen ertheto, leirja a lenyeget hogy melyik miert eselyes(szegeny CV90 :D). Nekem tetszett. Varom az APC-eset.