1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Már hogyne lenne.

alfa74, rudi and tonyo like this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Most látom, hogy a telón félbehagyott szöveg is belekerült: :oops::D:D
    Akkor folytatom:

Hja és persze értelemszerűen nem minden katonának van azonos igénye az akkukra. Pl. éjjellátója mindenkinek lehet, rádióra nem biztos, hogy szüksége van mindenkinek.
    Inkább csak 1/raj.
    Én személy szerint egy taktikai phabletet(5-6") adnék minden katonának, korlátozott belső kommunikációval (localhub). max. 50-60m-es hatótávolsággal. Esetleg valamilyen sisakra szerelhető AR vizualizálóval (de ez már nagyon fiction!!! :eek::)). Slusz.
    A tartalék energiát meg hurcolja, aki a drón(oka)t is. Neki meg nem kellene más kollektív fegyverhez lőszert vinnie.

3. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

A hadműveleti terület amire készülnünk kell, úgy hívják Kárpát-medence. Egyébként a múltkori kerekesjármű-rinya alatt az volt a fő érv hogy tele van az ország járhatatlan mocsaras saras területtel. :-O

rappali_, rudi and SilvioD like this.
  4. tonyo

tonyo Well-Known Member

Inkább úgy mondanám hogy az esőzésekkel arányosan nővekszik a nehéz (szinte járhatatlan) terepek száma.

borisz likes this.
  5. pöcshuszár

Elég szórakoztató. Méghogy nem sokoldalú a bocskai...
    A "Bocskai" 4 élete! :)

Kishuszár, alfa74, blogen and 2 others like this.
  6. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes ez a képen látható MV03-as quadcopter drón, meg a cég aki gyártja - Rotors and Cams - úgyszintén…
    A cég ha jól látom főleg a kínai Foxtech cég termékeit hozza forgalomba más márkanevek alatt.
    A RaC cég katonai ajánlatai között szereplő Flyranger 5 pl. egy az egyben a kinai cég Baby Shark 260 modellje.

Bizonyára olcsóbb kínai beszállítókkal dolgozni de mennyire NATO konform dolog ez?

Loken likes this.
  7. pöcshuszár

Szerintem csak a mechanikai részt használják fel, de a kom. részek fullban cserélve vannak szerintem. A cég egyedi fejlesztésekkel, építésekkel is foglalkozik.
    Mondjuk ez az MV03 már nem háton hordós dolog szerintem. (vagy rohadt körülményes)
    Ezek a drónok kimondottan felderítő alegységek eszközei.

8. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Miert fogjak olyan hulyen kinyujtott karral azt a szerencsetlen ammsz-t? Meg soha senkit se lattam aki ilyen termeszetellenesen tartotta volna. Ennek mi az ertelme? Valami uj divat?

9. dudi

dudi Well-Known Member

Nem divat.Keveset nézel modern dolgokat.

10. antigonosz

Tolla is van? Annak a dronnak? Nem latom rajt. Mire jo a toll? Mit akarnak, alcazni? Latom gukker is van rajt, csak a kupakot vegyek le rola ha beinditjak.

11. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Active Member

szerintem nem eléggé, pedig lenne mit.

fedett_mókus likes this.
  12. antigonosz

Tudod megis lattam ilyet, rohamozo vietkongoknal de nekik egy szep bajonett is volt rajt a vegen. Szoval miert kell igy fogni a kalat ha nincs rajt szurony?

13. Anti

Anti Well-Known Member

Lehet valaki elmegy 27-en a "Puma eloadasra" es megtud valami konkretabbat.

14. Celebra

Celebra Well-Known Member

Speciel szerintem szükségünk lenne jó terepjáró képességű,és úszóképes,tűzerős kerekes harcjárműcsaládra.A védendő területhez képest igen kis haderőt tudunk fentartani.Szerintem szükségünk van a nagyobb hadműveleti mozgékonyságra

rejsz felügyelő likes this.
  15. megazez

megazez Well-Known Member

Állítólag gyorsabb célratartás, gyorsabb célváltozatás és jobb kezelhetőség miatt elég sokan gyakorolják ezt a "fogást"
    Sportlövők, ilyen gyorsasági valamiken szinte mindig így fogják a fegyvert

16. dudi

dudi Well-Known Member

Így van,gyorsabb vele célozni és célt váltani főleg kis távolságon.

antigonosz likes this.
  17. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Az a baj hogy már rég azt a soselessz BREN2-est kéne fogdosniuk.... ha még a filmforgatásra sem jut belőle árulja már el valami hurráveréb hogy hol az anyámba vannak?? :)

Kishuszár, Sulaco and antigonosz like this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

A fegyverszobában.

arcas, blogen and fedett_mókus like this.
  19. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

A raktárban és addig ott is maradnak amíg nem tudjuk őket “nagyjavítani”

20. igaziigaz

igaziigaz Well-Known Member

A jobb szélső a monitor mögött az elaludt?

Ezen oldal megosztása